Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Don Taylor |
7,0
|
|
J. David Jones
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Pat Kehoe
(asystent)
|
||
Robert K. Lambert
(reżyser drugiej ekipy)
|
7,0
|
|
Mark McGann
(asystent-stażysta)
|
||
Ed Milkovich
(asystent)
|
||
Douglas E. Wise
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Thomas Hunter
(również) (historia)
|
||
Peter Powell
(również) (historia)
|
||
David Ambrose
(również) (historia)
|
||
Gerry Davis | ||
Lynn A. Aber
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Peter Douglas
producent
|
||
Lloyd Kaufman
współproducent
|
||
Richard R. St. Johns
producent wykonawczy
|
||
John W. Hyde
kierownik produkcji
|
||
Lloyd Kaufman
kierownik produkcji
|
||
Fred Baillie
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mike Batzler
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Steven Bridges
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Michael Durant
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lyn J. Fink
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Rob Mays
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Florence Nerlinger
koordynator produkcji
|
||
Clair Ward
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kirk Douglas
producent wykonawczy (niewymieniony w czołówce)
|
7,7
|
|
Aktorzy | Ocena | |
Kirk Douglas
Kpt. Matthew Yelland
|
7,7
|
|
Martin Sheen
Warren Lasky
|
7,3
|
|
Katharine Ross
Laurel Scott
|
6,9
|
|
James Farentino
Kmdr Richard T. Owens / Pan Richard Tideman
|
||
Ron O'Neal
Kmdr Dan Thurman
|
||
Charles Durning
Senator Samuel Chapman
|
||
Victor Mohica
Czarna chmura
|
||
James C. Lawrence
Por. Perry
|
||
Soon-Tek Oh
Simura, schwytany japoński pilot
|
7,0
|
|
Joe Lowry
Kmdr Damon
|
||
Alvin Ing
Kajima
|
||
Mark Thomas
Żołnierz piechoty morskiej Cprl. Kullman
|
||
Dan Fitzgerald
Lekarz marynarki wojeennej
|
||
Peter Douglas
Kwatermistrz
|
||
Ted Richert
Asystent Tidemana
|
||
George Warren
Ochroniarz Tidemana
|
||
Gary Morgan
Członek załogi śmigłowca
|
||
Robert Goodman
Rekrut
|
||
David H. Signor
Rekrut
|
||
Neil Ronco
Harvey
|
||
Bill Couch
Durrell
|
||
Jack McDermott
Wynn
|
||
Masayuki Yamazuki
Togawa
|
||
George H. Strohsahl Jr.
Dowódca sił powietrznych
|
||
Ronald R. Stoops
Nawigator
|
||
Kenneth J. Jaskolski
Pomocnik dowódcy sił powietrznych
|
||
Sergei M. Kowalchik
Członek załogi
|
||
Jake Dennis
Pilot śmigłowca
|
||
Jim Toone
Drugi pilot śmigłowca
|
||
Edward J. Deats
Szef
|
||
Robert L. Huffman
Oficer nadający przez radio
|
||
James R. Augustus
Młodszy oficer pokładowy
|
||
Timothy W. Gersbacher
Rekrut
|
||
Wayne L. Flesher
Rekrut
|
||
William S. Frost
Rekrut
|
||
David H. Signor
Rekrut
|
||
Tommy Abel
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Andrew Akerson
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Edward Andrews
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Nick L. Anelli
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Frank R. Arko
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Emory W. Brown
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Michael K. Balint
Członek załogi USS Nimitz
|
||
James Bulick
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Andris Dambekaln
Członek załogi USS Nimitz
|
||
John T. Davis
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Michael A. Davis
Członek załogi USS Nimitz
|
||
James A. Dennis Jr.
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Frank D. Ramio
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Jerry D. Elliott
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Richard Farrell
Członek załogi USS Nimitz
|
||
James W. Huston
Członek załogi USS Nimitz / Pilot F-14
|
||
Richard M. Johnson
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Ronald Kissel
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Michael J. Kubat
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Raymond P. Langley
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Eric Lofquist
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Kermit L. McCorble
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Robert K. Miller
Członek załogi USS Nimitz
|
||
William H. Miller
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Gerry Mountcastle
Członek załogi USS Nimitz
|
||
William McCluskey
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Alan Mullen
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Charles F. Myers
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Jeffery L. Myers
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Randy M. Olin
Członek załogi USS Nimitz
|
||
David F. Person
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Raymond M. Reynaud
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Daniel C. Rockwell
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Francis Ross
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Trevor R. Sandison
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Gregory T. Swarney
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Andrey Swystun
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Christopher V. Totis
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Mark Trenor
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Brian Tyndall
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Peter D. Vogt
Członek załogi USS Nimitz
|
||
David Wanamaker
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Stephen G. Weaver
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Jan P. Werson
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Steven G. Williams
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Aaron B. Wilson
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Michael Wilson
Członek załogi USS Nimitz
|
||
David E. Young
Członek załogi USS Nimitz
|
||
Sam Beaver
Członek załogi USS Nimitz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Cruse
Członek załogi USS Nimitz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Jacobus
Członek załogi USS Nimitz / Pilot (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gregg Kubu
Członek załogi USS Nimitz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rhiannon A. La Passioneria
Radiooperator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Benjamin Sarmiento
Członek załogi USS Nimitz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Victor J. Kemper
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
David L. Butler
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Stan Lazan
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Gaylin P. Schultz
(główna pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alan Howarth | ||
John Scott | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ray Summers | ||
Pam Summers | ||
Cynthia Bales | ||
James W. Tyson | ||
Montaż | Ocena | |
Robert K. Lambert |
7,0
|
|
Leslie Dennis Bracken
(asystent)
|
||
Mike Dobie
(asystent)
|
||
Tim Tobin
(asystent)
|
||
Donah Bassett
(montażysta negatywu)
|
||
Virgil A. Tanner
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
John Scott
dyrygent
|
||
John Scott
aranżer
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Irving Buchman
charakteryzator
|
||
Romaine Greene
fryzjer
|
||
Bob Mills
nadzorca charakteryzacji
|
||
Scenografia | Ocena | |
Fernando Carrere
scenograf
|
||
Dennis Peebles
dekorator wnętrz
|
||
Kent H. Johnson
główny rekwizytor
|
||
Robert Boettcher
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Dale Koeppe
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Nikita Knatz
scenopis obrazkowy
|
||
William Maldonado
koordynator konstrukcji
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Bruce Bisenz
mikser
|
||
John Roesch
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard L. Anderson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Robert Crosby
mikrofoniarz
|
||
Stephen Hunter Flick
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Warren Hamilton Jr.
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Mark A. Mangini
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Robert Nichols II
operator dźwięku
|
||
Richard L. Anderson
nadzorujący montaż dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Samuel C. Crutcher
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
David J. Kimball
mikser ponownego nagrania
|
||
Robert J. Litt
mikser ponownego nagrania
|
||
Tony McVann
mikser ponownego nagrania
|
||
Howard S. Wollman
mikser ponownego nagrania
|
||
George Craig
nadzorca muzyki
|
||
Milton Lustig
montaż muzyki
|
||
John Richards
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Joe Day
efekty specjalne
|
||
Garry Elmendorf
efekty specjalne
|
6,0
|
|
Pat Elmendorf
efekty specjalne
|
||
Doug Hubbard
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Robert C. Thomas
operator kamery
|
||
Jim Coe
fotosista
|
||
Earl Gilbert
oświetlenie
|
||
Rhio Haessig
mistrz oświetlenia
|
||
Robert Horne
kamerzysta (asystent)
|
||
Robert Marta
kamerzysta (asystent)
|
||
Bernie Schwartz
mistrz oświetlenia
|
||
Orwin C. Harvey
kaskader dublujący
|
||
Bill Couch
koordynator kaskaderów
|
||
Colby Smith
kaskader dublujący
|
||
Gary Gero
treser zwierząt
|
||
William S. Graves
konsultant techniczny
|
||
Richard C. Milligan
konsultant techniczny
|
||
Boots Hart
księgowy postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marv Ystrom
efekty optyczne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dee Miller
dobór lokalizacji (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…