Platforma

6,6
Więźniowie na samej górze dostają najwięcej jedzenia. Ci na dole muszą modlić się o resztki. Aż jeden postanawia, że to nierówne traktowanie musi się wreszcie skończyć.
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Pandemia koronawirusa i akcja #zostańwdomu to idealna sposobność do nadrobienia serialowych zaległości. 4

Jeśli uwielbiacie produkcje o kartelach, przemycie narkotyków oraz mafijnych porachunkach, to najnowsza produkcja od Stefano Sollimy jest dla Was idealną propozycją na kilka wieczorów w czasach pandemii.

Platforma (2019) - Zorion Eguileor

Niesamowicie klimatyczna opowieść, której stylistycznie zdecydowanie bliżej do filmów z serii "Sicario", aniżeli serialu Narcos. Całość wydaje się być dużo bardziej dojrzała, więcej w tym wszystkim realizmu i chłodu. W serialu nie brakuje jednak emocjonujących scen. Znajdą się również takie, które Wami wstrząsną. Twórcy nie mają problemu z epatowaniem przemocą i pokazywaniem bezwzględnych działań meksykańskiego kartelu oraz włoskiej mafii. A co najważniejsze, niektóre wydarzenia zaprezentowane na ekranie są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Genialne zdjęcia, cudowna muzyka i perfekcyjna obsada aktorska. Od pierwszego odcinka wsiąknięcie w ten brudny świat niczym woda w gąbkę. Zobaczcie, jak żyją sprzedawcy, pośrednicy i kupcy. Współczesne arcydzieło telewizji. Seans czas zacząć!

Platforma (2019) - Ivan Massagué

Benedict Cumberbatch ponownie udowadnia niedowiarkom, że potrafi wykreować nieoczywistego i złożonego bohatera.

Historia, której scenariusz powstał na bazie powieści autorstwa Edwarda St Aubyna, rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat i prezentuje nam życie tytułowego Patricka. Jak się okazuje pieniądze szczęścia nie dają i potrafią być niezłą kołderką, która przykrywa ludzką tragedię.

Platforma (2019) - Alexandra Masangkay

Samodestrukcja, depresja, alkoholizm, problemy z narkotykami – to tylko niektóre z trudnych tematów, które podejmują twórcy w tym doskonałym miniserialu. Całość dopełniona jest brawurową kreacją Benedicta Cumberbatcha. Jeśli ktoś uważa, że Sherlock Holmes to najlepsza rola w karierze tego brytyjskiego aktora, to zapewne nie widział Patricka Melrose'a.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 2
Darth_Artur 7

Kumpel mi to polecił jako połączenie Cube’a i Snowpiercera i to jest chyba najlepszy opis tego filmu.

@Darth_Artur jednakze w odroznieniu od poprzednikow ten rozczarowuje

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…