Filmy wina, relacja mężczyzna-kobieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wina, relacja mężczyzna-kobieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia grupy dzieciaków z tej samej londyńskiej szkoły. Trife dowiaduje się, że jego była dziewczyna Alisa jest w ciąży i nie chce tego zaakceptować. Żeby się odstresować, razem ze swoimi kumplami Jayem i Moonym postanawiają odebrać grę, która zabrał im Sam, szkolny zakapior. Alisa natomiast postanawia iść na zakupy razem ze swoją najlepszą przyjaciółką Becky. Wszyscy mają się potem spotkać na wielkiej imprezie, jednak w między czasie wydarzy się wiele rzeczy, które na zawsze zmienią ich życie.

Solaris

6,1
Po przybyciu na stację kosmiczną orbitującą na oceanie „Solaris”, psychiatra odkrywa, że dowódca ekspedycji na tę planetę zmarł w tajemniczy sposób. Wkrótce mają miejsce inne dziwne zdarzenia, takie jak pojawianie się byłych członków załogi i innych zmarłych.
Zachwycająca, na nowo odrestaurowana wersja klasycznego thrillera erotycznego Paula Verhoevena z 1992 roku NAGI INSTYNKT. W rolach głównych Michael Douglas jako Nick Curran, niestrudzony detektyw ze słabością do pięknych kobiet i niebezpiecznych związków, oraz Sharon Stone jako Catherine Tramell, zachwycająca, tajemnicza powieściopisarka z talentem do uwodzenia i związkami zakończonymi śmiercią.


Bliżej

7,1
Czworo dorosłych ludzi wpada w pułapkę własnych uczuć i tłumionych dotąd namiętności. Zmieniają się między sobą partnerami i poprzez to oszukują samych siebie. Film stara się odpowiedź na pytanie, jak poważne skutkach może być takie eksperymentowanie.
Wallace i Gromit otwierają serwis mycia szyb "Wash ′n′ Go". Przelotne spotkanie z Wandolene Baranią-Pupą, właścicielką sklepu z wełną regionalną, nie tylko podbije serce wynalazcy, lecz także wpędzi naszych bohaterów w nieustające tarapaty. [opis dystrybutora]

Persepolis

7,7
7,8
Historia dojrzewania Marjane Satrapi, wrażliwej irańskiej dziewczyny, w czasie rewolucji, która doprowadziła do upadku szacha i rządów Chomeiniego oraz dokonała głębokich przemian obyczajowych.
Barbara Patrycka (Sonia Bohosiewicz) jest 40-letnią rozwódką, która mieszka wraz ze swoją studiującą córką w Warszawie. Nie ma pracy, gdyż ją wyrzucono z redakcji, gdzie pisała o wszystkim i o niczym, a jej książka, delikatnie mówiąc, nie cieszy się popularnością. Za sprawą swojej koleżanki zaczyna pracować w magazynie dla kobiet, gdzie musi pisać o seksie. Z miejsca jej pierwszy artykuł odnosi sukces, co się odbija na życiu prywatnym Basi.

Zmory

6,4
Film opowiada o dojrzewaniu wrażliwego chłopca. Jest jednym z ważniejszych debiutów w powojennym kinie polskim. Stanowi ciąg luźno powiązanych epizodów i ukazuje, jak na pozór mało ważne momenty życia kształtują charakter człowieka. Jest buntem przeciwko tłamszeniu indywidualności przez totalitarny system polityczny i służące uniformizacji metody wychowawcze.

Byzantium

5,8
Dwie wampirzyce, Clara (Gemma Arterton) i Eleanor (Saoirse Ronan), ścigane przez tajemniczego mężczyznę, znajdują schronienie w podupadłym kurorcie nad oceanem. Kiedy na jaw wychodzi ich skrzętnie skrywana tajemnica, staje się to początkiem serii dramatycznych wydarzeń, których geneza sięga kilka wieków wstecz.

Sznur

7,3
James Stewart, Farley Granger i John Dall w thrillerze inspirowanym autentyczną historią głośnego morderstwa dokonanego przez dwóch studentów – Nathana Leopolda i Richarda Loeba. Granger i Dall jako dwaj przyjaciele, którzy dla rozrywki duszą kolegę z uczelni, po czym wydają przyjęcie dla rodziny i znajomych ofiary. Podczas przyjęcia ciało zamknięte jest w kufrze, który służy jako bufet dla gości. Kiedy zabójcy zaczynają dyskusję o „morderstwie doskonałym” ich były nauczyciel zaczyna coś podejrzewać. Zanim skończy się noc, profesor odkryje, jak brutalnie dwaj studenci wprowadzili w życie jego własne teorie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…