Filmy żołnierz, broń, pilot

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, broń, pilot. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oficer Ellen Ripley - jedyny ocalały członek załogi statku kosmicznego Nostromo zaatakowanego przez Obcego - zostaje odnaleziona po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej. Wraz z oddziałem specjalnym przybywa teraz na skolonizowaną przez ludzi planetę, z którą z niewiadomych przyczyn zerwał się kontakt.Tam czeka na nich nie tylko jeden potwór ale tysiące !
Ambasador USA w Kenii podróżuje pociągiem do Nairobi z tajną misją. Do ochrony został przydzielony mu oddział Delta Force. Jednak wśród nich jest zdrajca i wpadają w zasadzkę. Ci, którym udało wydostać się cało, zaczynają poszukiwania "kreta".
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.


Air Force One to nazwa najbardziej bezpiecznego, najlepiej strzeżonego samolotu świata – samolotu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prezydent Marshall wraz z żoną i córką wraca nim do domu po oficjalnej wizycie w Moskwie. Na pokładzie znajduje się także grupa rosyjskich dziennikarzy. Wkrótce po starcie okazuje się, że są oni terrorystami pod przywództwem fanatycznie oddanego sprawie Rosji Ivana Korushnova (Gary Oldman). Wszyscy pasażerowie stają się zakładnikami, którym grozi śmierć w przypadku odmowy spełnienia żądań terrorystów. Prezydent sprzeciwia się jakimkolwiek negocjacjom i postanawia sam stawić czoła porywaczom.
W ostatnich dniach planety Krypton, naukowiec Jor-El wysyła swego syna na Ziemię, aby uratować go przed zagładą. Przygarnięty przez małżeństwo Kentów, Kal-El próbuje dostosować się do ludzi, co jest niezwykle trudne, gdy dysponuje się nadludzkimi mocami. W końcu udaje mu się dowiedzieć kim jest, ale sprowadza to na Ziemię kryptońskich przestępców dowodzonych przez generała Zoda.
Istnienie całego rodzaju ludzkiego zostaje zagrożone, gdy Ziemia zostaje zaatakowana przez przedstawicieli obcej cywilizacji - monstrualne, inteligentne i... zabójcze owady. Bohaterami filmu jest grupa młodych ludzi, którzy wstępują do elitarnej jednostki wojskowej. Morderczy trening ma ich przygotować do ostatecznej rozgrywki z najeźdźcami.
Rok 1944. Trwa niemiecka ofensywa w Ardenach. Podczas zaciętych walk wielu amerykańskich żołnierzy dostaje się do niewoli. Kilka kilometrów od Malmedy dochodzi do masakry jeńców konwojowanych przez Niemców. Podczas zamieszania ucieka i kryje się w lesie czterech Amerykanów. Mają tylko jeden karabin i cztery naboje. Na tyłach wroga rozpoczynają walkę o przetrwanie.
Grupa niewinnych amerykańskich turystów zostaje uwięziona w Bejrucie przez gotowych na wszystko ekstremistów.. Prezydent Stanów Zjednoczonych wysyła im na ratunek elitarny oddział komandosów dowodzonych przez pułkownika Nicka Alexandra Marvin i majora Scotta McCoya Norris. Będąc już na Środkowym Wschodzie dowiadują się, że terroryści uwolnili kobiety i dzieci natomiast mężczyzn przetrzymują w nadmorskim miasteczku. Oddział Delta wkracza do akcji - nie biorą więźniów. Udaje się uratować zakładników, jednak nie wszystkich. Kilku z nich fanatycy przewieźli do Teheranu. Alexander i McCoy w szaleńczej walce z czasem starają się ich uwolnić i pomścić honor Ameryki zanim nie będzie za późno.
Mieszkańcy niewielkiej wioski rybackiej Trollness w Norwegi czekają na dostawę broni, aby rozpocząć walkę z niemieckim okupantem.
Film opowiada o jednym z najbardziej dramatycznych okresów w historii świata: rozmieszczeniu radzieckich rakiet na Kubie w 1962 roku i związanym z tym kryzysem międzynarodowym, którego groźbą był wybuch konfliktu nuklearnego między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Tytułowe 13 dni były najdramatyczniejszym okresem dla administracji Kennedego. W gabinetach rządowych i prezydenckich rozgrywała się walka między doradcami prezydenta, Pentagonem, CIA. Kryzys oglądamy oczami specjalnego asystenta prezydenta Johna F. Kennedego – Kennego O’Dommell’a (K. Costner).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…