Filmy uzależnienie od hazardu

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uzależnienie od hazardu. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gracz

6,0
Nominowany do Nagrody Akademii Mark Wahlberg tworzy "jedną z najlepszych kreacji w karierze" jako Jim Bennet, profesor literatury angielskiej, który jest nałogowym hazardzistą. Pożycza pieniądze od bezwzględnego gangstera, wystawiając życie najbliższych na śmiertelne niebezpieczeństwo. Czas ucieka, a Jim musi wkroczyć do podziemnego świata i zaryzykować wszystko, by nie stracić wszystkiego... co kocha. W tym "świetnym, stylowym thrillerze" w pozostałych rolach występują John Goodman, Brie Larson i zdobywczyni Nagród Akademii Jessica Lange.
Historia księgowej w średnim wieku, samotnej matki, stała się głośna w Finlandii, po tym, jak wyszło na jaw, że uzależniła się od hazardu i przegrała ukradzione klientom ponad 800 tysięcy euro. Johan Karrento na podstawie tej historii opowiada o uzależnieniu od hazardu. Firma mająca monopol na gry hazardowe na fińskich Wyspach Alandzkich, gdzie mieszka reżyser oraz jego bohaterka, w 2007 roku miała depozytów na ledwie 957 euro, a w maju 2011 już ponad 152 tysiące euro. Liczby rosną. Najbardziej uzależniającą formą hazardu są automaty do gier, nazywane crackiem hazardu. Najczęściej grają w nie najstarsi gracze, bezrobotni, przewlekle chorzy, ludzie o niskich dochodach. Społeczeństwo czerpie zyski z dochodów tej gałęzi gospodarki. Czy chcemy żyć w systemie napędzanym uzależnieniem od hazardu i kradzionymi pieniędzmi?

Dzika grusza

6,7
6,4
Bohater "Dzikiej gruszy", absolwent pedagogiki Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta patrzy z mieszanką niechęci i pobłażania na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie - i wymarzonej karierze pisarza - okazują się trudne do urzeczywistnienia.


Luksusowa prostytutka Lulu (Louise Brooks) wychodzi za mąż za doktora Ludwiga Schöna (Fritz Kortner), ale ten przyłapuje ją w łóżku z jego własnym synem.
Popularny dziennikarz sportowy odsłania kulisy wielomilionowych afer hazardowych. Jednocześnie próbuje rozwiązać swoje własne, związane z tym problemy... Obraz oparty na materiale faktograficznym posiada niekwestionowane wątki dokumentalne.
Rok 1992. Okres wakacyjny. Statystyki są nieubłagane, to w lipcu i sierpniu występuje największy popyt na rozwód. Jest to również czas, kiedy jest najwięcej samobójstw. Trzech mężczyzn, trochę zagubionych, Lino (Vincent Lindon), Jacques (Jacques Gamblin) i Henri (Gérard Darmon), zostaje aresztowanych za różne nadużycia. Będą bronieni przez młodą prawniczkę, Marie (Marie-Sophie L.). By przygotować się do rozprawy prawniczka musi opuścić letni wypoczynek z mężem Fabricem (Fabrice Luchini), genialnym prawnikiem i kilkoma przyjaciółmi: Francisem (Francis Huster), sędzią w Lyonie i jego żoną Alessandrą (Alessandra Martines). Francis jest kochankiem Marie i oboje decydują się rzucić swoich współmałżonków w swoje ramiona. Ale Alessandra jest namiętnie zakochana w swoim mężu i nie wybacza mu zdrady. Uff! To dopiero początek!
Jacques (Sam Karmann) i Martine (Zabou Breitman) zaprosili przyjaciela, którego nie widzieli od dziesięciu lat, a który stał się sławną postacią telewizyjną. Ta kolacja to ma być wydarzenie! Będą w siódemkę przy stole. Główny gość, błyskotliwy, uwodzicielski, bogaty, sławny. Wszystko wygląda dobrze ... ale wszystko zaczyna się źle! Niby nieoczekiwane korki, goście przybywają dwie godziny późno. Wszystko nie dzieje się tak, jak by sobie życzyli.
Elinor „Swifty” Forbes i jej młodsza siostra Marjory są beztroskimi córkami bogatego J.D. Forbesa. Jednak wszystko ma swój kres.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…