Filmy morderstwo, krzesło elektryczne

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morderstwo, krzesło elektryczne. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Witaj w Sin City. To miasto przyciąga ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Niektórzy nazywają je mrocznym. Inni nazywają je domem. Skorumpowani gliniarze. Seksowne ulicznice. Zdesperowani samozwańczy obrońcy prawa. Niektórzy pragną zemsty. Inni – odkupienia. Jeszcze inni chcą po trochu i tego, i tego. Zbieranina nieprawdopodobnych i działających nieco wbrew samym sobie bohaterów, którzy mimo wszystko próbują zrobić to, co trzeba, w mieście, któremu na niczym nie zależy. Ich historie – szokujące, pełne napięcia i ciętych ripost – są tematem nowego filmu wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza i Franka Millera, z gościnnym udziałem reżysera Quentina Tarantino. Rodriguez i Miller przedstawiają opowieści o Sin City z animuszem i pomysłowością. Użyli najnowszych technik cyfrowej realizacji obrazu, zachowując rytm staccato i szkicowy sposób przedstawiania. Są to jedyne w swoim rodzaju miejskie opowieści o szumowinach, mętach, bohaterach i oszustach. Sin City ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.
Dozorca zakładu karnego dla więźniów oczekujących na wyrok śmierci chce pomóc Johnowi Coffey, który jest skazany za morderstwo dwójki dzieci.
Film śledzi losy młodego prawnika Bryana Stevensona (w tej roli Jordan) i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Po ukończeniu studiów na Harvardzie Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Zamiast tego wolał jednak pojechać do Alabamy, aby bronić niesłusznie skazanych z pomocą miejscowej adwokat Evy Ansley (w tej roli Larson). Jedną z jego pierwszych, a zarazem najbardziej medialnych, spraw jest sprawa Waltera McMilliana (w tej roli Foxx) skazanego na karę śmierci w 1987 r. za głośne morderstwo 18-letniej dziewczyny, mimo że większość dowodów świadczyła o jego niewinności, a jedyne obciążające go zeznania złożył przestępca, który miał motyw, aby kłamać. Wraz z upływem lat Bryan zostaje wplątany w sieć prawnych i politycznych intryg, a ponadto mierzy się z jawnymi i niczym nieskrępowanymi przejawami rasizmu, walcząc o Waltera i jemu podobnych z piętrzącymi się przed nimi przeciwnościami losu z jednej strony — jak również z systemem — z drugiej strony.


Rok 1949, Ed Crane (Billy Bob Thornton) jest niezbyt rozgarniętym, mało gadatliwym fryzjerem w małym miasteczku Santa Rosa gdzieś w północnej Kalifornii. Jego żona Doris (Frances McDormand), pracuje w sklepie wielobranżowym, na co dzień preferując towarzystwo swojego szefa, Dużego Dave'a (James Gandolfini). Ed nie jest zadowolony ze swojego dotychczasowego życia. Któregoś dnia do zakładu fryzjerskiego trafia Creighton Tolliver. Kiedy Ed go strzyże, Tolliver opowiada o swoim marzeniu. Chciałby założyć sieć pralni chemicznych, ale brakuje mu na to pieniędzy. Na początek trzeba jakieś dziesięć tysięcy dolarów... Ed decyduje się zdobyć te pieniądze. Postanawia napisać anonim skierowany do Dużego Dave'a: "Jeśli nie przyniesiesz dziesięć tysięcy dolarów, Ed Crane dowie się, że romansujesz z jego żoną". Dave jest zrozpaczony. Za tę kwotę chciałby otworzyć nowy sklep, ale decyduje się jednak zapłacić...
Pielęgniarka Martha Beck i jej kochanek Raymond Fernandez, znani jako "zabójcy samotnych serc", podróżują po USA, mordując po drodze kilkanaście kobiet, które odpowiedziały na ich ogłoszenia matrymonialne. Martha udaje siostrę Raymonda, a kiedy ten zdobywa zaufanie samotnych wdów, wspólnie mordują je i okradają. Dwaj detektywi, z Nowego Jorku, Elmer C. Robinson i Karol Hildebrandt rozpoczynają śledztwo. Szybko orientują się, że mają do czynienia z seryjnymi mordercami.

Osadzony

6,6
Frank Leone (Sylvester Stallone) przebywa w więzieniu. Za sześć miesięcy ma wyjść na wolność. Niespodziewanie zostaje przewieziony do Gateway, jednego z najcięższych więzień w Stanach Zjednoczonych. Naczelnikiem jest tam Warden Drumgoole (Donald Sutherland), prywatnie wróg Franka. Los zetknął ich ze sobą przed laty, kiedy to skazaniec uciekł z więzienia podczas służby Drumgoole'a niszcząc tym samym jego karierę. Naczelnik zamyka Leone'a na oddziale o zaostrzonym rygorze zwanym Piekłem.
Los Angeles, rok 2013. Przed kilkunasty laty w wyniku trzęsienia ziemi część Kaliforni wraz z miastem i jego okolicami oddzieliła się od stałego lądu. Na wyspie utworzono gigantyczny ośrodek deportacyjny, którym rządzą wszelkiego rodzaju bandyci. W to okrutne, acz nie pozbawione romantyzmu miejsce ucieka Utopia, córka prezydenta Stanów Zjednoczonych, zabierając ze sobą pulpit sterowniczy kosmicznej broni jądrowej. Jeśli kontrola nad bronią dostanie się w ręce przestępców, nikt nie będzie bezpieczny. Za dziewczyną zostaje wysłany Snake Plissken - były komandos, jedyny, któremu udało się uciec z więzienia Nowy Jork.
Doktor Ernest Sovac chcąc ratować umierającego przyjaciela, przeszczepia mu część mózgu leżącego w tej samej sali gangstera. Operacja udaje się i Kingsley szybko wraca do zdrowia, ale Sovac dowiedziawszy się o ukrytych przez bandziora pieniądzach, postanawia przywrócić jego wspomnienia. Kingsley odtwarza więc osobowość Reda Cannona, a gangster zaczyna się mścić na dawnych wrogach.
Po egzekucji członka motorowego gangu w nadmorskim kurorcie pojawia się tajemniczy motocyklista zabijający wczasowiczów. Władze i policja próbują zatuszować całą sprawę, ale prawdę odkrywa dwoje nastolatków.
Seryjny morderca Ivan Moser zostaje skazany na krzesło elektryczne, ale w trakcie wykonywania wyroku dochodzi do zwarcia i udaje mu się uciec. Osiemnaście miesięcy później do zamkniętego od tamtej pory więzienia przybywa ekipa filmowców, by nakręcić tam swój nowy film. Tylko, że Moser wcale nie uciekł z więzienia, a obrażenia jakich doznał tylko zwiększyły jego szaleństwo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…