Filmy morderstwo, krykiet

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morderstwo, krykiet. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy niemieckie bombowce atakują Londyn, czwórka rodzeństwa Pevensie zostają wyekspediowani na wieś do posiadłości tajemniczego profesora Kirke. Spodziewają się, że odtąd wieść będą raczej nudną egzystencję, z dala od wojennych atrakcji. Ale wkrótce, pośród banalnej zabawy w chowanego jedno z nich otwiera przypadkiem drzwi do innego świata, rozpoczynając ich przygodę życiową. Ten nowy świat - Narnia, to kraina skuta lodem za przyczyną odwiecznej klątwy rzuconej przez Białą Wiedźmę, władczynię tej krainy. Trwa tutaj nieustanna zima, ale nigdy nie można się spodziewać, że nadejdą szczęśliwe chwile, choćby Boże Narodzenie. Sprawy pogarszają się jeszcze, gdy drugie z dzieci - Edmund wdaje się w konszachty z czarownicą. Pozostała trójka przy pomocy pary bobrów oraz innych mówiących zwierząt - mieszkańców tego kraju starają się dotrzeć do miejsca, gdzie jak chodzą słuchy przebywa prawowity pan Narnii - lew Aslan, syn Władcy-zza-morza, aby uprosić u niego litość dla Edmunda i wyzwolenie Narnii spod czarów Białej Wiedźmy.
Młody Amerykanin imieniem Richard (Leonardo DiCaprio) zostawia za sobą cywilizację komputerów, telefonów komórkowych i gier video i wyrusza do Tajlandii, by poznać smak prawdziwej przygody. W obskurnym hoteliku w Bangkoku poznaje parę rówieśników z Francji, Etienne'a (Guillaume Canet) i Francoise (Virginie Ledoyen) oraz na wpół obłąkanego Anglika, Daffy'ego (Robert Carlyle), który opowiada mu o raju na Ziemi, "niebiańskiej plaży" na tajemniczej wyspie u wybrzeży Tajlandii. Richard zdaje sobie sprawę, że opowieść brzmi jak niedorzeczne bredzenie szaleńca i nikt przy zdrowych zmysłach nie dałby jej wiary. Richard namawia Francoise i Etienne'a, by towarzyszyli mu w wyprawie na "niebiańską plażę".

Syriana

6,6
Jeden z roponośnych krajów, któremu przewodzi postępowy i reformatorski książę Naser, zrywa dotychczasową współpracę z amerykańskim koncernem Connex, decydując się na podpisanie lukratywnego kontraktu z firmą z Chin. Dla amerykańskiej korporacji ta decyzja oznacza mniejsze wpływy, spółka postanawia przejąć konkurencyjne przedsiębiorstwo Killen, które weszło w posiadanie praw do eksploatacji bogatych złóż ropy w Kazachstanie. Fuzja wzbudza jednak zainteresowanie Departamentu Sprawiedliwości, który podejrzewając korupcję zleca przeprowadzenie kontroli firmie prawniczej z Waszyngtonu. Te decyzje stają się początkiem szeregu wydarzeń, w których dużą rolę odegrają oficer CIA Bob Barnes, adwokat Bennett Holiday, analityk branży energetycznej Bryan Woodman, szef firmy Killen - Jimmy Pope oraz ubodzy emigranci pracujący na polach naftowych.


Vatel

7,0
Zamek Księcia de Conde, późny kwiecień 1671 roku Francois Vatel jest wiernym i oddanym sługą dumnego, lecz już starzejącego się i pogrążonego w finansowych kłopotach Księcia de Conde. Książę musi wkupić się w łaski króla Ludwika XIV i liczy na powierzenie mu roli przywódcy nowej kampanii wojskowej przeciwko Holendrom. Conde jest do końca oddany swemu władcy, jednak na taką okazję postanowił oddać się i swój zamek w ręce Vatela, przydzielając mu wielce odpowiedzialną rolę podjęcia Dworu Wersalskiego w pełnej okazałości na Zamku de Chantilly. Obchody potrwają trzy dni i trzy noce i powinny wywołać oszałamiające wrażenie. Aby zapewnić sukces wielkiemu przedsięwzięciu, Vatel ma do dyspozycji armię służących, mężczyzn i kobiet, młodych i starszych, pracujących nieprzerwanie, aby sprawić królowi niespodziankę, zachwycić go i w pełni usatysfakcjonować. Vatel aranżuje obchody według myśli przewodnich, którymi są wyśmienite zestawy dań lub przedstawienia teatralne, najbardziej lubiane przez króla. W środku całego zamieszania, Vatela uwodzi Anne de Montausier, bliska samej królowej, ulubienica Lauzuna i króla. Anne ostatecznie oddaje się Vatelowi, który mimo plebejskich korzeni staje się mistrzem ceremonii; sięga wyżej aniżeli ludzie o wielkim sercu i wspaniałych przekonaniach. Uroczystości zbliżają się do końca. Sądząc po atmosferze i dobrych humorach odniesiono sukces. Jednak wieczorem trzeciego dnia, zamówiona ryba nie zostaje dostarczona na czas....

Gandhi

7,7
Niezwykła historia wielkiego człowieka, przywódcy politycznego i duchowego Indii w walce o niepodległość, który poświęcił swe życie w imię wolności swego narodu. Film pokazuje nie tylko działalność Gandhiego, ale także jego filozofię i myśl, które wywarły ogromny wpływ nie tylko na Indie, ale na cały świat. Głównym celem życia Gandhiego było poszukiwanie prawdy. Twierdził, że Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady. Był też propagatorem biernego oporu, jako sposobu walki politycznej. Głosił zasadę niestosowania przemocy, którą poszerzył o politykę swadeshi czyli bojkotowanie zagranicznych, w szczególności brytyjskich towarów.
James Whale (Ian McKellen) jest starym reżyserem filmowym, który przed piętnastu laty opuścił Hollywood. Odtąd Whale żyje z dala od wielkiego świata. Z jego zdrowiem jest coraz gorzej - kolejny wylew sprawił, że James stoi już właściwie nad grobem. Choroba wywołuje falę wspomnień, przeważnie takich, o których Whale starał się zapomnieć. Reżyser nie kryje swoich skłonności homoseksualnych. W swojej posiadłości zatrudnia młodego ogrodnika, byłego żołnierza Claytona Boone'a (Brendan Fraser). Między mężczyznami rodzi się więź.
Nierozłączni przyjaciele ze studiów - Yash Thakur (Sanjay Kapoor) i Suraj Prakash (Salman Khan), po skończeniu nauki udają się własnymi ścieżkami. Yash przejmuje po swoim ojcu (Paresh Rawal) mafijny biznes. Jego rodzic w wyniku gangsterskich porachunków zostaje skazany na wózek inwalidzki. Suraj natomiast zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Okrutnym zrządzeniem losu młodzieniec zostaje przydzielony do prowadzenia dochodzenia przeciwko Yashowi. Jest tym faktem wstrząśnięty, ale zgadza się. Yash także dowiaduje się o jego zadaniu. Obu mężczyzn czekają trudne decyzje i wybory.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…