FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Jak usunąć konto na Fdb? 72
Anonimowy

Jak w temacie czy ktoś wie jak usunąć konto na Fdb? Wiem, że najłatwiej byłoby porzucić, ale ja nie lubię zostawiać śmieci nawet w internecie.

Elizabeth_Linton

@Zuchwalec Czyżby portal nie spełnił twoich oczekiwań?

Anonimowy

@Elizabeth_Linton

Fdb ogólnie mi się podoba, na pewno zdecydowanie bardziej niż konkurencja, jeśli chodzi o konstrukcję portalu, przejrzystość i budowę jest OK i dlatego się waham czy likwidować konto, czy nie. Jednak jest problem – mało użytkowników. Na Fdb w zasadzie nic ciekawego się nie dzieje. Brak dyskusji o filmach, bo nie ma kto o nich dyskutować. Nawet na głównym forum dyskusyjnym ostatnio nie ma dla mnie nic ciekawego. Jeśli pojawiają się jakieś tematy to są to tematy kompletnie z doopy typu "Ogloszenia parafialne", "Adolf Braun o penalizacji LGBT", "Przedstawiciel kosciola katolickiego i wierni, modla sie za ofiare ksiedza pedofila.", "Spot wyborczy pisu"… itp. Ja rozumiem, że nie każdy temat musi dotyczyć filmu, ale nosz qurwa jego mać… Przyjdzie jakieś troll, któremu nudzi się w życiu i jest w stanie zaśmiecić całe forum na fdb, tylko dlatego, że portal jest w zasadzie martwy.

Chemas

@Zuchwalec

Masz dużo racji. Sam ostatnio mało się udzielam, ale poniosło mnie z dodawaniem treści. Druga bolączka, że mało jest komentarzy pod wieloma filmami, a szczególnie osobami filmu. I to bardzo znanymi. Często nie ma nic.

Co to tych tematów, to akurat nie ma co do nich zaglądać. Osoba ta jednak w końcu się znudzi. ;), jak nie będzie odwiedzin w tematach oczywiście.

Szczerosc

@Zuchwalec

Próby rozruszania forum przez większą od innych userów aktywność i zakładanie tematów to zaśmiecanie forum? Jak będziemy obrażać userów, którzy chcą trochę rozruszać forum, to to forum na pewno nie zyska pożądanej aktywności. Nie równajmy teoretycznego braku tematów spełniających czyjeś oczekiwania z zaśmiecaniem forum.

Anonimowy

@Szczerosc

Jeśli to jest dla Ciebie próba rozruszania forum to tylko pogratulować:-). Zaraz wstawię 10 tematów o doopie Marynie i będziesz w swoim żywiole.

Szczerosc

@Zuchwalec

Zależy, czy traktować tematy o d… Marynie dosłownie, czy nie. Jak dosłownie, to pudło – nie będę w swoim żywiole.

Każdy nowy temat jest dla mnie próbą rozruszania forum – tak. Gdy ruch jest mały, to przecież aż prosi się o to, żeby powstało więcej nowych tematów.

Anonimowy

@Szczerosc

Jak już wcześniej napisałem, również ubolewam nad tym, że na fdb niewiele się dzieje i jest mało tematów. Nie uważam jednak, by zamieszczanie byle czego było rozwiązaniem. To tak jakby ktoś powiedział – jakoś pusto w tym pokoju, nie ma na czym oka zawiesić, a drugi wziąłby pełny kosz na śmieci i rozsypał zawartość po pokoju na koniec dodając – już nie jest pusto.

Grzegorz_Derebecki

@Zuchwalec Odchodząc na pewno nie pomożesz nam w zmianie tego. Mamy wiele pomysłów na zmiany w serwisie i chcemy by jak najwiecej ludzi tu przebywało i się udzielało. Fora same w sobie są raczej wymierającą technologią – ten element przejeły w głównej mierze portale społecznościowe.

Chciałbym zbudować wiecej mechanizmów dla zarejestrowanych użytkowników które spowodują, że będą oni zaglądać do nas częściej. Ostatnio wprowadziliśmy powiadomienia, w planach mamy również rozbudowę list (np będziesz mógł zrobić sobie ranking własny filmów czy osób i je uporządkować), Pewne opcje społecznościowe jak obserwowanie ulubionych użytkowników itp. Są też w planach zmiany związane z treściami które dodajemy do strony np Soundtracki. Mam też kilka pomysłów o których nie mogę powiedzieć :)

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

      …Mamy wiele pomysłów na zmiany w serwisie i chcemy by jak najwiecej ludzi tu przebywało i się udzielało…


Po pierwsze, to oby te zmiany były takimi, których chcą, potrzebują i w efekcie spodobają się osobom już tu będącym, bo często (zazwyczaj) najmniej się takowe podobają stałym bywalcom, to jest internetowy fakt, to tak w kwestii aby nie zniechęcić tych co tu codziennie zaglądają.
Dwa, to sprawa walki z trollami i śmieciarzami, bo tematy niestabilnego emocjonalnie osobnika pokroju na "serafina coś tam srubiś teletubiś" pod takie w żadnym kontekście nie podchodzą! Ja bym je skasował, bo oprócz żenująco marnej prowokacji nic nie wnoszą, no ale teraz mamy tzw. "tolerancję" i "wolność słowa" oczywiście (kpię rzecz jasna), więc jak nic będą tu dalej wisiały…


P.S.
Niezbyt rozumiem jak w zwiększaniu i tak znikomej aktywności na forum FDB ma pomóc odłączenie od punktacji za aktywność??




@Zuchwalec

Oczywiście masz rację i to są zwyczajne śmieci, a autor tego kału jak wszelkie inne marne internetowe indywidua sam zdechnie jak zobaczy zero poświęcanej mu uwagi, tylko musimy wspólnie i konsekwentnie go "suszyć"! Ta cała "szczerość" to też jakiś napinacz rodem z fw, do niedawna pięknie usychała, ale teraz ją trochę podlaliście.
     




@Chemas

      Co to tych tematów, to akurat nie ma co do nich zaglądać. Osoba ta jednak w końcu się znudzi. ;), jak nie będzie odwiedzin w tematach oczywiście.


Święte słowa i sam to miałem wpisać, to przynosi najlepsze rezultaty i może uściślę żeby pod żadnym pozorem nic nie odpisywać(!), ale to wymaga wspólnego wysiłku i dużo cierpliwości! Efektem (będzie) jest zawsze piękny suchar z trolla ;D
     

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan Myśle, że przydał by nam się tu jakiś moderator który mógłby tego typu tematy tutaj wycinać jak i również zabierać dostęp do pisania na formum takim osobom. Co wy na to?

Anonimowy

@Grzegorz_Derebecki

Ja powiem tylko, że wystarczy wejść na profil tego użytkownika, przeczytać jego opis i wszystko jasne. Normalnych tematów czy komentarzy raczej bym się nie spodziewał. Czy jednak blokować takich użytkowników? Trudne pytanie, pewnie tak, ale boję się, że z czasem to może doprowadzić do blokowania również tych, którzy napiszą coś niepoprawnego czy niemodnego a tego bym nie chciał. Obawiam się po prostu, żeby takie blokady nie były rozdawane zbyt pochopnie.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Jakiś czas temu pamiętam wałkowaliśmy ten temat i byłem w sumie przeciwny, wtedy. Teraz czas pokazał, że jednak moderator by się przydał i wysunięta wtedy kandydatura @Elizabeth_Linton powinna zostać ponownie rozpatrzona. Jednej osobie może być trudno i aby ją odciążyć oraz zadbać o większy obiektywizm powinno się wziąć pod uwagę jeszcze parę osób, tak aby moderatorów było kilku.
     
Pozostaje też kwestia użytkownika @rolnik_postepowy, który został zablokowany na forum, a nie jest tajemnicą, że z kandydatką na moderatora nie darzą się wielką sympatią, zapewne też przez ten brak sympatii do niej nie może tu nic pisać. Już minęło kilka miesięcy jak odbywa on karę, a zgodzisz się zapewne, że nie można go blokować w nieskończoność, wystarczy chyba — przydałaby się jakaś amnestia! :)
     

Szczerosc

@Zuchwalec

Teraz jeszcze raz spojrzałem i rzeczywiście spośród tych 10 czy ilu tam tematów tego autora w Hyde Parku mógłby parę sobie odpuścić, albo można by je zredukować (np. politykę do polityki), bo zrobiło się trochę monotematycznie. Także jeżeli zarzut dotyczyłby tylko monotematyczności, to uważam go za słuszny, bo chodzi o ilość. Natomiast Twoje określenia – "byle co", "śmiecie", "troll" – są bardzo subiektywne, bo odnoszą się również do jakości tego kontentu. I tu się różnimy, bo dla mnie te tematy to ostra lecz zgrabna satyra. Oczywiście nie dla wszystkich taka musi być. No właśnie… dlaczego kontent dobitnie krytykujący, obrażający lub wyśmiewający homoseksualizm, LGBT, islam, lewicę, ludzi o innych kolorach skóry już nie budzi oburzenia? Chyba wiemy dlaczego.

Anonimowy

@ZSGifMan

"Pozostaje też kwestia użytkownika @rolnik_postepowy, który został zablokowany na forum, a nie jest tajemnicą, że z kandydatką na moderatora nie darzą się wielką sympatią, zapewne też przez ten brak sympatii do niej nie może tu nic pisać. Już minęło kilka miesięcy jak odbywa on karę, a zgodzisz się zapewne, że nie można go blokować w nieskończoność, wystarczy chyba — przydałaby się jakaś amnestia! :)"

Wtrącę się. Zadam tylko jedno pytanie, które będzie także moją odpowiedzią… Czy to ten, co za bardzo lubił dzieci?

@Szczerosc

“Twoje określenia – "byle co", "śmiecie", "troll" – są bardzo subiektywne, bo odnoszą się również do jakości tego kontentu. I tu się różnimy, bo dla mnie te tematy to ostra lecz zgrabna satyra."

Oj różnimy się i to bardzo, nawet satyra dobrze, gdyby prezentowała nieco wyższy poziom. Co do monotematyczności widzę, że nawet Ty w końcu zauważyłeś, że zainteresowania tego "filozofa" są mocno ograniczone i powtarzalne, aż do znudzenia.

"…dlaczego kontent dobitnie krytykujący, obrażający lub wyśmiewający homoseksualizm, LGBT, islam, lewicę, ludzi o innych kolorach skóry już nie budzi oburzenia? Chyba wiemy dlaczego."

Ja nie wiem… proszę wytłumacz mi. Zawsze starałem się stać po stronie tych obrażanych. Czasami nie podobają mi się pewne zachowania, więc je krytykuje, jednak nigdy nie krytykuje homoseksualizmu czy całego środowiska tylko konkretne zachowana. Tak samo, jak moje oburzenie budzi wyzywanie i wyśmiewanie się z innych narodowości czy dlatego że wierzą w co innego. Proszę nie zarzucać nam wszystkim powszechnej akceptacji dla homofobii, rasizmu czy braku tolerancji.

KRCK

@Zuchwalec Rozumiem chęć nie pozostawiania po sobie śladów, jednak warto zachować konto. Sam nosiłem się z podobnym zamiarem, ale go zaniechałem.

Ja sam komentuję głównie na tamtym portalu, ale zdywersyfikowałem swoją aktywność pomiędzy fora filmów, nieco zapomnianą już tam instytucję bloga oraz profil własny i znajomych. Ostatnią opcję cenię szczególnie, bo daje komfort i chroni przed niestety wszechobecną patologią. Część znajomości przeniosłem też na portale stricte społecznościowe i Grzegorz słusznie zauważa, że fora to trochę przeżytek.

Ten moment, gdy "postrach trolli" staje się ich obrońcą – bezcenne.

@Grzegorz_Derebecki Szczerosc na moderatora! Ironia jest tutaj oczywista. :)

Co do tej funkcji, to przy wyborze warto pomyśleć o tym tak, jakbyś wybierał dla siebie prokuratora i sędziego w jednej osobie. Zadać sobie pytania – jaki powinien być, jakiego chciałbym, jaki byłby dobry?

A propos ruchu i frekwencji na portalu, forach, to jakość, a nie ilość.

Przy okazji zgłaszam, bo chyba nie o taki rodzaj aktywności chodzi – https://fdb.pl/wiadomosci/30695-humor-ben-affleck-parodiuje-batmana-christiana-bale-a
A widzę, że tego typu spamowanie ma miejsce od dłuższego czasu, jeszcze od tamtego roku.

@ZSGifMan Hmm… Pewnie gdyby owe tematy były tej samej jakości, ale z przeciwnej strony, to nie byłbyś taki krytyczny? Wybacz, ale jesteś tutaj tak wiarygodny, jak nasz "pogromca i postrach". ;)

"Suszenie" nic nie da, jesteście tutaj w błędzie razem z Chemasem, bo to nie roślina, a prędzej wirus opryszczki i zawsze wraca.

Co do zablokowanego użytkownika, to już podczas odbywania kary pokusił się o kontynuację tego, za co ją otrzymał, tym razem w wiadomościach prywatnych. Używając nawet tak irracjonalnych stwierdzeń, jakoby dostał na to przyzwolenie od Grzegorza. Nie zgłosiłem mu tego, bo szkoda czasu i trzeba być kimś, żeby mnie obrazić.

ZSGifMan

@Zuchwalec

Nie.
      
O ile mnie pamięć nie myli to ten, o którym piszesz wabił się Suchy Wilk.      
                        

KRCK

@ZSGifMan Dementi. To nie był oryginalny, prawdziwy Suchy Wilk, a falsyfikat. Początkowo udany, ale im dalej w las, tym gorzej mu szło. Jak większość podróbek miał na celu skompromitowanie oryginalnego użytkownika, co jak widać częściowo się udało, bo tkwiłeś w błędnym przekonaniu i powielałeś dezinformację.

W kontekście powyższego zastanów się także na ile jesteś podatny na manipulację i bycie czyjąś marionetką.

Anonimowy

@ZSGifMan

Aha…zgadza się, mój błąd.

ZSGifMan

@KRCK

Nie można mieć pretensji do zwykłego szarego użytkownika, że nie odróżnia prawidłowo kolejnych to żałosnych socjopatów podłączonych do internetów, podczas gdy i tu i tam (wiadomo gdzie) było tego w pytę i teraz widzę jest tego (tam) dalej pełno!
     
Nic mnie nie obchodzą te wszystkie fejki i marne zagrywki jakich pełno na fw i tu je dowiało, a jak jesteś w nich taki biegły to trzeba było powiadomić o tym kogo trzeba, a także zaangażowanym użytkownikom wyjaśnić (w porę) co i jak, bo w momencie gdy wiedząc tylko się biernie przyglądałeś, to sam się zastanów w jakim świetle się przedstawiasz?
     

Szczerosc

KRCK 2 miesiące "nie było". Nagle jest. Tutaj. W tym temacie. Od tak. Wszystko jasne. Nie było go 2 miesiące. Teraz jest.

@Grzegorz_Derebecki Po amnestii dla Rolnika, wnoszę o moderatora dla niego i Kate. Byliby jak yin i yang i równowaga we wszechświecie zostałaby przywrócona. To taki żarcik z mojej z strony. :)

@Zuchwalec Z czystym sumieniem mogę zarzucić brak należytej wrażliwości wobec osób, z którymi nie można się utożsamić, co wynika z odmiennego położenia i stosunku użytkowników do tego, co np. reprezentuję ja. Mają miejsce mniej lub bardziej powściągliwe złośliwości, które dostrzegam (również i w tym, co zrobił użytkownik Serafina), ale to już mniej ważne. Co ważniejsze to to, że nie reaguje się na obraźliwy język, czyli hejt, i w dodatku bez zwrócenia uwagi autorowi się z nim rozmawia.

Po prostu jestem fanem 3. podpunktu III. punktu regulaminu, ale oczywiście jeśli to nie jest dla picu. Jeśli ma tu być moderacja, to powinna być wrażliwa na, nazwijmy to, nietolerancję (i nie chodzi tu tylko o tematy na forum, ale też komentarze na forum czy na profilach filmów, ich twórców, aktorów itp.), żeby była dobrą moderacją.

PS. Nie kandyduję na moda.

Anonimowy

@Szczerosc

Nie zaprzeczę, że są użytkownicy, którym można zarzucić brak tolerancji, ale przecież często spotyka się to właśnie z krytyka i reakcją innych. Jesteś przewrażliwiony i popadasz w skrajności jak Ci, co widzą zmasowany atak homoseksualistów na chrześcijan, a za każdym rogiem widzą wyskakującego geja.

"Nie kandyduję na moda."
No i całe szczęście. Na to stanowisko potrzebny jest ktoś bardziej obiektywny:-). Gdybym np. skrytykował politykę Izraela, to już pewnie zostałbym antysemitą i czekałby na mnie kara:-). Przy okazji jest to wyjaśnienie, dlaczego obawiam się trochę tego blokowania, bo mam wrażenie, że nie wszyscy zrozumieli.

Proszę czekać…