FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Top 10 najlepszych filmów 2019 r. 13
LakiLou

Już za parę godzin kończy się rok 2019 jest to więc dobry moment żeby go podsumować. Na początek może najlepsze filmy mijającego roku. 2019 obfitował w sporo naprawdę wyśmienitych tytułów z tego też powodu bardzo ciężko było mi wyłonić najlepszą 10, chociaż pewnikiem gdybym zobaczył wszystkie warte uwagi filmy to byłoby mi jeszcze ciężej.

Nie przedłużając oto moja topka najlepszych filmów 2019 roku:
10. Rambo: Ostatnia krew
9. Spider-Man: Daleko od domu
8. The Highwaymen
7. Ślicznotki
6. O psie, który wrócił do domu
5. Avengers: Koniec gry
4. Zabawa w pochowanego
3. Irlandczyk
2. Pewnego razu… w Hollywood
1. Historia małżeńska

Zachęcam wszystkich bardzo gorąco do podzielania się swoją listą najlepszych filmów 2019 r.

ZSGifMan

@LakiLou

Ja aż tylu nie mam i jak posiłkowałem się listą z filtrami, to mi pokazało tylko trzy pozycje godne zamieszczenia na liście, ale dwie pierwsze to seriale.      
     
Absolutne numero uno w tym mijającym 2019 roku dla mnie to był… Czarnobyl!
Ex aequo dwa i trzy to serial Stranger Things, a właściwie S03 oraz mało znany, lecz świetny niemiecki film Złota Rękawiczka, lecz ostrzegam! Tego się nie odzobaczyć i tylko dla widzów o mocnych nerwach i dowodem osobistym w kieszeni! :P      
     

Anonimowy

@LakiLou

Jak dla mnie to nie był jakiś rewelacyjny rok i miałbym duże problemy, jaki film uznać za najlepszy. Irlandczyk mnie nieco rozczarował a inne głośnie premiery również nie zachwyciły, choć nie oglądałem jeszcze takich filmów jak "Boże ciało" czy "Dwóch papieży". Gdybyśmy jednak mieli brać pod uwagę seriale czy miniseriale to podobnie jak mój przedmówca uważam, że nr 1 – Czarnobyl na HBO.

Khaosth

Wszystkiego najlepszego w nowym roku! :)

w 2019 wybrałem się na 50 filmów. Większość stała na przyzwoitym poziomie, jedynym srogim rozczarowaniem było "High life". Pierwszą piątkę wybrałem bez większych problemów, z pozostałymi pozycjami było więcej zamieszania. Okres letni był dość rozczarowujący, ale początek i końcówka roku zatarły złe wrażenia. Jako fan SF wciąż wzdycham do 2017ego, a najbliższe lata nie zapowiadają się lepiej. Ale wracając do topki:

10. Jestem REN
9. Aquaman
8. Baranek Shaun: Farmageddon
7. Vice
6. Spider-man: Daleko od domu
5. Na noże
4. Joker
3. Avengers: Endgame
2. Spider-man: Uniwersum
1. Le Mans ’66

Wśród seriali:
5. Zapewne "Rok za rokiem" ale został mi jeszcze jeden odcinek
4. Kidding
3. The Act
2. Czarnobyl
1. Watchmen

LakiLou

@ZSGifMan
Czarnobyla jeszcze nie widziałem :D W sumie to tylko 4 seriale zaliczyłem w 2019. Mocniej skupiłem się na oglądaniu filmów i jak widać dostałem dużo takich co zrobiły na mnie pozytywne wrażenie ;)
Już jeden film nie tak dawno widziałem, co niby miał być dla osób o mocnych nerwach, a przynajmniej tak sądziłem, więc i z tą Złotą Rękawiczką dam radę :D

@Khaosth
Również życzę wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Mnie akurat Joker rozczarował. Tyle dobrych opinii o nim słyszałem, że spodziewałem się świetnego filmu, a dostałem tylko dobry i to w głównej mierze dzięki Phoenixowi. A jeśli chodzi o topkę to 3 pozycje z niej w tym roku bardzo chcę nadrobić, a mianowicie Le Mans 66, Na noże i Spider-Man: Uniwersum. Gdybym je wcześniej widział to być może i w mojej topce by były ;) Się okaże po seansach.

BuziakL

@LakiLou @Robert_DeNiro @ZSGifMan @Khaosth będzie ciężko bo sporo filmów jeszcze nie widziałam z 2019, ale czytając ten temat przemogłam się i zobaczyłam Irlandczyka oraz Historia małżeństwa. Muszę przyznać, że Irlandczyk mimo, że wydaje się być i za długi, i monotonny, to jest tak zrobiony, że człowiek z zaciekawieniem ogląda. Film ma charakter taki ala "mafiozowy" dawnych lat, więc mnie się ogromnie podobał, myślę, że sporo dobrego dała temu filmowi znakomita obsada! Dialogi też świetne, a do tego ten klimat i jak dobrze dobrana muzyka.. No cudeńko, aż się sama sobie dziwię.
Jak oglądałam Irlandczyka, to przypomniało mi się jak za dzieciaka oglądałam, to był chyba serial w tv, Last Don- Mario Puzo, ogromnie mi się podobał, saga mafijna, muszę gdzieś odgrzebać to i na nowo zobaczyć.

ZSGifMan

@LakiLou

"Złota rękawiczka" to jednak nie są żarty, a film jest całkiem dobry jednak jego realizm, poziom zagrania i scenografia… to jest arcymistrzowski poziom moim zdaniem! Są takie momenty, że prawie czuć smród tego brudu bijącego z ekranu, są też i takie chwile, że widz ma się ochotę porzygać niczym któryś z bohaterów. Także, pod rozwagę ;)      




@BuziakL

Ja muszę się wreszcie za tego "Irlandczyka zabrać", wtedy dobiorę się ewentualnie do "Last Dona" :)      
     

LakiLou

@BuziakL
Długość Irlandczyka była rzeczą przez, którą trochę zwlekałem z seansem tego filmu, no ale w końcu się przemogłem. I to była świetna decyzja ;) Jedynie do czego mocniej mógłbym się mocniej przyczepić w tym filmie to te nie najlepsze odmłodzenie aktorów. W sumie gdyby nie genialny jak zwykle Tarantino i bardzo prawdziwa Historia małżeńska, która jeszcze zaprezentowała istny popis aktorski (co notabene zadecydowało o umieszczeniu go na pierwszym miejscu u mnie) to Irlandczyk byłby u mnie na szczycie listy :)

@ZSGifMan
Kiedyś zobaczę i się przekonam czy rzeczywiście taki dobry jest ;) Póki co jednak będzie musiał poczekać bo mam na liście filmy, które bardziej mnie interesują np. taki Parasite czy Ligthouse.

BuziakL

@LakiLou @ZSGifMan oglądałam dziś Jokera. Jestem pod wrażeniem, a jak się wkurzyłam podczas oglądania.. może moja interpretacja nie jest zgodna z większością oglądających, ale aż mnie nosi. Świetna muzyka, a gł. bohater powinien dostać oskara za tę rolę.. Bardzo sprytny film.

ZSGifMan

@BuziakL

Twoja interpretacja i ocena, to Twoja sprawa i niczyj interes, więc się nie przejmuj i nie złość się na siebie! :)      
Długo odwlekam, ale sam też w końcu muszę go zobaczyć…      
     

LakiLou

@BuziakL
No i co z tego, że nie jest zgodna z większością. Każdy ma swoją własną interpretację i to jest między innymi piękne w kinie, bo potem może się nią podzielić z innymi i podyskutować ;) Do momentu zobaczenia w akcji Drivera też przyznał bym oscara Phoenixowi, ale teraz nie wiem kto z tej dwójki bardziej na niego zasługuje. Tak czy inaczej będę zadowolony zarówno z nagrodzenia jednego jak i drugiego :)

Khaosth

@LakiLou Również dziękuję! :)

@LakiLou @BuziakL Wiadomo – każdy z nas inaczej podchodzi do filmu i każdy może interpretować go na swój sposób. Zresztą podczas seansu też myślałem że kilka scen pociągną dalej lub rozegrają inaczej.
Mnie w "Jokerze" …:::MOŻLIWE SPOILERY:::… najbardziej podobało się jak kryzys w zarządzaniu miastem jednostkowo odbija się na Flecku rozpoczynając lawinę zdarzeń doprowadzającą go do desperacji oraz jak ogólnie zdesperowany naród rozczarowany polityką i gospodarką skłania się ku rewolucji i wybiera na swój symbol szaraczka z bronią który nie jest w stanie nikomu nic zaoferować poza możliwością jakiejś zmiany – nawet jeżeli byłby to krok w przepaść większego chaosu. Zresztą to też było symboliczne jak tłum respektował Jokera mając zapewne absolutnie gdzieś życie samego Flecka. …:::KONIEC SPOILEROWANIA:::…

@ZSGifMan Pamiętam jak przy serialu "Pustkowie" odrzucało mnie od brudnych realiów świata ale obejrzało się do końca. Jednak przy "Złotej rękawiczce" ledwo dotrwałem do końca zwiastunu. To zdecydowanie nie wygląda na żarty. :)

fredaser

@LakiLou Nie widziałem niestety za wiele filmów z 2019 roku, jak przefiltrowałem obejrzane to wyszło mi 7 produkcji z 2019: 6 filmów, 1 serial. Właśnie ten jeden serial mogę polecić: Marianne.
Z filmów oceny pozytywne to tylko Kapitan Marvel i Mercy Black (6/10)
Mam sporo do nadrobienia :)

Bluejohn_26

@LakiLou Moja dziesiątka, a właściwie jedenastka prezentuje się następująco:
1. Parasite
2. Joker
3. Avengers: Koniec gry
4. Na noże
5. Le Mans ’66
6. Shazam
7. Boże Ciało
8. Green Book
9. Przemytnik
10. Doktor Sen / Ad Astra

Filmy na pozycjach 8 i 9 powstały co prawda rok wcześniej, ale w naszym kraju zadebiutowały dopiero w roku 2019, stąd ich obecność na liście.

Proszę czekać…