FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Czy jest szansa na gry komputerowe? 23
Anonimowy

Nie wiem, czy już ktoś pytał, w razie czego odświeżam temat. Może ktoś się orientuje czy na portalu będzie możliwość oceniania gier na PC, czy konsole? Na konkurencyjnych portalach jest taka możliwość i nie obraziłbym się, gdyby na FDB również były obecne gry.

ar23s

@Robert_DeNiro
Marnujesz się tutaj Robercie, dopiero co grałeś w "Irlandczyku", a teraz bierzesz się za jakieś konsolowe i pecetowe produkcje… kinematografia bez ciebie ubożeje! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Anonimowy

@ar23s

Tylko nie jakieś:-) No, chyba że idąc tym tokiem myślenia, filmy też są jakieś… wszak nie każdy film jest wybitny a fabuła w nich coraz częściej głupsza niż w grach komputerowych.

Chemas

@Robert_DeNiro

Jak dla mnie to bez znaczenia. Nie siedzę w grach, a w życiu grałem może w kilka, tak konkretnie.

Anonimowy

@Chemas

Liczyłem się z tym, że dla wielu obecność gier na FDB może być zbędna albo bez znaczenia. Skoro jednak kilka razy zagrałeś to w co:-)?

Chemas

@Robert_DeNiro
Herousi wszystko, Sim City, parę wersji, Railroad Tycoon, Doom i wcześniej oczywiście Wolfenstein, Quake wszystkie wersje, Unreal, głownie tournament, parę gierek przygodowych i arcade, ale nie pamiętam. Coś by się jeszcze znalazło, ale nie zapadło mi w pamięć.

Grzegorz_Derebecki

@Robert_DeNiro Na razie nie planujemy wprowadzać bazy gier. Chcemy jak najbardziej dopracować bazę filmową. Może kiedyś się to zmieni – polecam zgłaszanie i głosowanie w sugestiach :)

Anonimowy

@Grzegorz_Derebecki
"Na razie nie planujemy wprowadzać bazy gier. Chcemy jak najbardziej dopracować bazę filmową."

To jedno wyklucza drugie? Dajcie tylko możliwość dodawania gier tak jak filmów, resztą zajmą się użytkownicy:-). Co do sugestii to oczywiście zagłosowałem tylko co z tego, jak inni też głosowali, a sugestie wiszą sobie po kilka lat…

Grzegorz_Derebecki

@Robert_DeNiro Sporo z sugestii zostało zrealizowanych:

- OST (125 głosów)
- Linki na stronie aktora (77 głosów)
- Listy (75 głosów)
- Top 100 Filmów, seriali i osób. (73 głosy)
- Nowe kategorie: reality show, show, event, inne wydarzenia. (cześciowo – nagrody można dodawać 59 głosów)
- Poprzedni/Następny odcinek (40 głosów)

I wiele więcej.

Olaf89

@Robert_DeNiro A będziesz siedział 24h na dobę i uzupełniał bazę gier? Baza filmowa potrzebuje jeszcze milionów godzin pracy. Równie dobrze mógłbym się zapytać Ciebie czy planujesz lecieć samolotem. Jeśli tak to go zbuduj.

Anonimowy

@Olaf89
"A będziesz siedział 24h na dobę i uzupełniał bazę gier? Baza filmowa potrzebuje jeszcze milionów godzin pracy. Równie dobrze mógłbym się zapytać Ciebie czy planujesz lecieć samolotem. Jeśli tak to go zbuduj."

Nie rozumiem twoich zakręconych argumentów i nawet nie chce ich zrozumieć. A baza filmowa została zbudowana od razu, czy jej rozwój trwa nadal?… Po co mam siedzieć 24h na dobę? Gry mogą być dodawane stopniowo jak filmy i myślę, że chętni na ich dodawanie się znajdą.

@Grzegorz_Derebecki

Być może oczekuję za wiele i nie doceniłem tego, jak wiele udało się Wam zrobić, tworząc doskonały i czytelny portal. Jesteście jedyną nadzieją dla tych, których filmzjeb wkurza coraz bardziej.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki napisał:

"Sporo z sugestii zostało zrealizowanych: …
- Nowe kategorie: reality show, show, event …"

a tymczasem https://fdb.pl/guides/9-nowy-film dalej mówi:

1.4 Typ filmu …
Dodawane filmy, seriale telewizyjne nie mogą być: …
– Reality-TV
– TV-show
– Programem telewizyjnym …

     

Mógłbyś skomentować (oficjalnie) takie rozbieżności.

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan w nawiasie napisalem – np mamy w bazie event oskary :) https://fdb.pl/nagrody/1-oscary

Ale racja te zadanie w sumie nie do końca zostało zrealizowane.
Ale celowo ponieważ do czasu aż mamy duże braki w normalnych filmach nie możemy wprowazdzac zbyt dużo innych typów. Lepiej mieć mniej a dobrze niż wiecej a słabo.

Sweet_Foxy

@Robert_DeNiro Mnie też brakuje możliwości oceniania gier…

Anonimowy

@Sweet_Foxy

Czyli doczekałem się jakiegoś poparcia w tej sprawie:-). Szkoda, że podejście w tej kwestii jest takie konserwatywne. Padły argumenty, że lepiej skupić się na bazie filmów. Ja uważam, że tu nie ma żadnego konfliktu i baza gier może być uzupełniana równolegle. Ponadto uważam, że to przyciągnęłoby nowych ludzi na ten portal. Oczywiście to moje zdanie i szanuje, jeśli ktoś ma inne.

fredaser

@Robert_DeNiro Mi na grach nie zależy – mało gram, mało grałem, ale nie jestem przeciwny temu pomysłowi.

vivisco

@Grzegorz_Derebecki Szkoda bo gdyby nie brak gier tutaj to już dawno porzuciłbym filmweb.

Grzegorz_Derebecki

@vivisco może nastanie taki dzień że i gry u nas zawitają :)

Chemas

@Grzegorz_Derebecki rok temu napisałem, że jest mi to obojętne, teraz podtrzymuję to częściowo, jednak stwierdzam, że zapewne urozmaiciłoby portal i ściągnęło dużo użytkowników. Sam na pewno kilkanaście gier bym ocenił. Tyle, że doszłoby kupę roboty z weryfikacją :) Nawet nie wiem na jakich zasadach by te pozycje istniały, jak dodawać, co dodawać? :) Warto jednak rozważyć.

89Keradius

@Chemas @Grzegorz_Derebecki Ja tam uważam, że to nie jest zły pomysł by dodać bazę gier do serwisu. Wszakże nie zapominajmy, że wielu aktorów grało w kinie na dużym czy małym ekranie ale również użyczało swoich głosów nie tylko w animacjach ale również w grach.

Grzegorz_Derebecki

@89Keradius Trzeba by to dokładnie przemyśleć. Np czy dana gra powinna być osobno w zależności od platformy? Zdarzają się gry które np maja słabe oceny na pc a dobre na konsole i odwrotnie. Dodatkowo są jeszcze gry na telefony. Takich problemów będzie więcej.

Chemas

@Grzegorz_Derebecki od razu mogę wrzucić ścieżkę dźwiękową: https://www.youtube.com/watch?v=FY3fqXl_QSc

Gargamelu

@Anonimowy Również chętnie bym taki dział zobaczył, zwłaszcza iż wiele gier obecnie (akurat ten trend wcale mi się nie podoba) staje się interaktywnymi filmami. Nie wspominając właśnie o genialnych soundtrakach, niektóre gry to po prostu dzieła sztuki

Proszę czekać…