FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Aktualizacja linków IMDb 12
ar23s

Witam. Czasami tak się zdarza, że komuś się zapomni (przy dodawaniu nowego tytułu do bazy) dodać odnośnika do IMDb (potem już się nie da tego naprawić, nie wiedzieć czemu). Albo po prostu jeszcze danej produkcji nie dodali na ów portal, a w źródle jest jakaś inna. Kiedy jednak już trafi na wspomniane IMDb, myślę, że warto dodać w aktualizacjach szczegółów na fdb w rubryce "Odnośniki i strony" coś typu "Dodaj link IMDb", żeby pojawiła się magiczna ikonka u nas tam odsyłająca, aby być na bieżąco i wszystkim będzie żyło się lepiej. Co o tym sądzicie?

Chemas

@ar23s hejka :)
Spokojnie można dodawać linki IMDb
W dziale Odnośniki i strony jako Pozostałe strony.
Patrz w poradniku:
"IMDb
Po dodaniu do Pozostałych stron adresu z IMDb, na stronie filmu obok oceny z FDB pojawi się również ocena z IMDb. Strony z IMDb należy dodawać w następujący sposób:
Adres: http://www.imdb.com/title/ttxxxxxxx/ (gdzie iksy to cyfry odpowiadające danemu adresowi filmu)
Opis: IMDb
Język: Angielski"

PS Ważne jest by adres IMDb był takiego formatu, bez żadnych ref itp.
Poza tym dobrze by było by nie mylić się i to "d" na końcu pisać z małej litery :)

ar23s

@Chemas
Dzięki za odpowiedź. Nie zauważyłem tego wcześniej, także problem rozwiązany i mogę spać spokojnie. :P

Chemas

@ar23s spoko
Jak tylko masz chęci to sprawdzaj adresy IMDb, bo jest trochę błędów u nas.

ar23s

@Chemas
Ok.

ar23s

@Chemas W sumie to ja już mam to gdzieś. Dodałem do kilku tytułów adresy IMDb, ale są odrzucane, bo podobno już są, ale ikonki na stronie głównej nie ma. Niech ktoś to naprawi.
Żeby nie być gołosłownym pierwszy przykład z brzegu:
https://fdb.pl/film/1016931-jigeum-uri-hakgyoneun

I jak tutaj dodający ma zweryfikować stan faktyczny, skoro coś jest ewidentnie popsute? Miałem już 99,9% trafności dodawania i przez taki bzdet wszystko leci w dół. Dopóki ktoś tego nie naprawi nie widzę sensu dodawania tego adresu, bo dodający nie widzi, a weryfikator już owszem.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie jest takie, żeby pole z adresem IMDb było widoczne w jakiejś rubryce dla dodających, żeby ewentualnie taki zepsuty link poprawić, mimo braku ikony na stronie głównej. Proszę to przekazać komuś wyżej.

Chemas

@ar23s hmmm, daj mi chwilę czasu, rozumiem Twoje rozżalenie. Dodatkowo mam nadzieję, że jeszcze się ktoś inny wypowie. Oczywiście alarmuję Szefa :) Spokojnie

ar23s

@Chemas Domyślam się i w sumie jestem przekonany, że produkcje bez ikony IMDb mają w adresie "ref" i kilka innych znaków i dlatego się odnośnik z oceną zagranicznego portalu nie wyświetla. Jak dla mnie lekki absurd.

ar23s

@Chemas Albo jednak zgłupiałem, bo nowo dodany film i prawidłowy adres bez "ref" nadal nie wyświetla ikony na głównej…

Proszę bardzo:
https://fdb.pl/film/1019164-we-need-to-talk-about-cosby

Czyli wychodzi na to, że jest to loteria i albo się trafi, albo nie.

P.S – albo po prostu ten serial jeszcze nie miał premiery, więc ikony siłą rzeczy nie powinno być. Dałem zły przykład.

fredaser

@ar23s Juz od długiego czasu nie wyświetla się u nas link do IMDb jeśli tamże film/serial nie ma co najmniej 5 głosów, siłą rzeczy tyczy się to wszystkich filmów/seriali które nie miały premiery. Takie przykłady podałeś właśnie w tym temacie, po premierze powinien się u nas wyświetlić link na głównej stronie serialu. Jakby co na dole strony tych seriali można kliknąć w Pozostałe strony – tam widać że link został dodany. Także dodający widzi w tym wypadku tyle samo co weryfikator :)

ar23s

@fredaser Dziękuję za wyjaśnienie.

Jankes

@ar23s I jak dodajesz np. ten adres to też możesz sprawdzić czy on już jest klikając w ZMIEŃ LUB USUŃ, wtedy możesz zobaczyć czy jest już tam dodana jakaś treść.

ar23s

@Jankes W sumie racja. Będę pamiętał na przyszłość. Dzięki!

Proszę czekać…