Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Najlepsze filmy 2019 roku (lista aktualizowana) 2

Za nami kolejne dwanaście miesięcy w ciągu, których mieliśmy okazję obejrzeć wiele interesujących produkcji. W roku 2019 liczymy na to, że na ekranach polskich kin pojawią się następne produkcje, które będą mogły znaleźć się na naszej liście najlepszych filmów roku. W kinach pojawi się wiele epickich widowisk, przejmujących wizji artystycznych oraz ważnych filmów polskich twórców. Dzisiaj ciężko wyrokować, które z nich znajdą się w tym zestawieniu, jednak możemy być pewni, że czeka nas wiele dobrego w świecie filmu.

Strona 1 z 13

ZOBACZ RÓWNIEŻ

NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU

NAJLEPSZE FILMY 2017 ROKU

NAJLEPSZE FILMY 2018 ROKU

STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC
LIPIEC
SIERPIEŃ
WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ

____________________

PRZEWIDYWANIA NA ROK 2019

HOLLYWOODZKIE BLOCKBUSTERY

Większość z nas chodzi do kina, aby móc obcować z niesamowitymi hollywoodzkimi widowiskami, które poprzez niesamowite efekty specjalne oraz nieprzerwaną akcję wzbudzają w nas zachwyt. Widzowie szukający w kinach przede wszystkim rozrywki będą mieli okazję rozpocząć Nowy Rok od niezwykle mocnego uderzenia. Do kin wejdzie bowiem kolejna odsłona serii "Transformers", która tym razem opowie o solowych przygodach jednego z ulubieńców, czyli Bumblebee. Film zbiera naprawdę dobre recenzje i zapowiada się, że po latach wyczekiwania wreszcie dostaniemy udaną superprodukcję osadzoną w tym świecie.

Całkowicie oddzielny akapit powinien zostać poświęcony produkcjom Walta Disneya. W końcu w przyszłym roku dostaniemy wiele ważnych superprodukcji stworzonych przez Dom Myszki Miki. Od kolejnych odsłon Kinowego Uniwersum Marvela – Kapitan Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Daleko od domu – aż po filmy live-action oparte o klasyczne animacje – Dumbo, Aladyn oraz Król Lew. Nie można także zapominać o filmie, który będzie zwieńczeniem najnowszej trylogii rozgrywającej się w gwiezdnym uniwersum, czyli Star Wars: Episode IX.

Co oprócz tego na pewno będzie warto zobaczyć na dużym ekranie?

fot. materiały prasowe / Kino Świat / Kobiety mafii 2

KINO POLSKIE

Rok 2018 pokazał, że polskie kino ma się całkiem nieźle i na naszym podwórku nie muszą powstawać tylko i wyłącznie tragiczne komedie romantyczne. Polska to również kraj, w którym możemy liczyć na mocne dramaty – już w styczniu fani rodzimych filmów będą mieli okazję obejrzeć obraz Zabawa, zabawa w reżyserii Kingi Dębskiej. Na pewno tytułami, na które będzie trzeba zwrócić uwagę są Ikar. Legenda Mietka Kosza oraz Piłsudski. Dwie biografie o znanych Polakach – w roli legendarnego pianisty Mieczysława Kosza Dawid Ogrodnik, z kolei Józefa Piłsudskiego sportretuje Borys Szyc.

Jeśli chodzi o osoby, które szukają w polskim kinie rozrywki, to na pewno na liście wyczekiwanych tytułów musi znaleźć się kolejna propozycja od Patryka Vegi, czyli Kobiety mafii 2.

A co poza tym?

Oczywiście należy pamiętać, że najważniejsze polskie tytuły 2019 roku poznamy również na Festiwalu w Gdyni.

FILMY ANIMOWANE

Rok 2019 ponownie powinien należeć do Walta Disneya, jeśli chodzi o kino animowane. Początek roku przyniesie nam kontynuację przygód Ralfa Demolki. Prawdziwa rozróba zacznie się jednak kilka miesięcy później. Do kin wejdą bowiem Toy Story 4 oraz Kraina lodu 2.

Włodarze Disneya wiedzą jednak, że w Nowym Roku będą mieli sporą konkurencję. Fenomenalnie zapowiada się przede wszystkim trzecia odsłona "Jak wytresować smoka" – animowane widowisko będzie zwieńczeniem znakomitej serii. Oprócz tego udanymi filmami powinny być też Praziomek, czyli nowa animacja, za którą odpowiada studio Laika oraz LEGO® przygoda 2.

Na które animacje jeszcze warto rzucić okiem?

INNE

Na pewno na początku roku sporą popularnością będą cieszyły się… filmy z roku 2018, które do nas trafią dopiero w styczniu i lutym. Mowa tutaj o produkcjach, które mogą odegrać ważną rolę na Oscarach. Wśród nich są między innymi:

Rok 2019 przyniesie nam także premiery filmów uznanych filmowców:

Liczymy również, że udanymi filmami będą ekranizacje kultowych gier o Pikachu i Sonicu, a także biografia legendarnego Eltona Johna.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Sylvanas

Pewnego razu w Hollywood jest moim faworytem.

ZSGifMan

A ten Miszmasz to słyszałem, że skucha i porażka, że nie dorasta do pięt pierwowzorom…                                               
Przemytnik natomiast jest kolejnym pożegnaniem Clinta z aktorstwem, następne za kolejne 10 lat :P                                         

Proszę czekać…