filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Stephen King zaangażował się w ekranizację drugiej części 'It' 0

W scenariuszu ekranizacji powieści Stephena Kinga pt. To: Rozdział 2 znajdziemy całkiem nową scenę napisaną na potrzeby produkcji.

Niektórzy fani autora po przeczytaniu tej wiadomości mogą być trochę zdenerwowani, ale okazuje się, że napisanie nowej sceny było pomysłem samego kultowego artysty. King zazwyczaj nie angażuje się w duże lub małe ekranowe adaptacje swoich prac. Jest więcej niż szczęśliwy, pozwalając ludziom na swobodę twórczą i interpretację jego historii, jednakże wypowiada się głośno, kiedy okazują się dla niego niesatysfakcjonujące. W przypadku To z 2017 roku uznał cały projekt za ogromny sukces i często chwali producentów za przeniesienie na wielki ekran jednej z jego najbardziej lubianych powieści.

To było coś absolutnie niesamowitego. Jakbym dowiedział się o tym w wieku 12 lat, w życiu bym w to nie uwierzył!

Niedawno ujawniono, że drugi rozdział "It" potrwa aż trzy godziny. Niektórzy fani horrorów uważają, że film może okazać się nieco za długi, lecz miłośnicy książki są święcie przekonani, że reżyser zrobił wszystko, co w jego mocy, aby pomieścić w nim większość materiałów źródłowych. Muschietti i ekipa mieli ogromne szczęście, że pierwsza część stała się tak wielkim hitem. Sukces pieniężny pozwolił na większą swobodę twórczą i możliwość przeniesienia książki na duży ekran po raz drugi.

Premiera filmu będzie miała miejsce 6 września jeszcze tego roku!

Źrodło: movieweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…