filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Oscary: Gruzja zgłosiła swojego kandydata 0

Dzieło Dito Tsintsadze pt. "Shindisi" będzie reprezentować Gruzję na 92. Gali Oscarowej w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny (nowa nazwa kategorii Filmów Nieanglojęzycznych).

Nakręcony w autentycznym miejscu zdarzeń, zaledwie dekadę po zakończeniu krótkiej letniej wojny, w której rosyjskie kolumny pancerne znajdowały się w odległości kilku kilometrów od gruzińskiej stolicy Tbilisi – i napisany przez Irakli Solomanashvili, "Shindisi" opiera się na prawdziwej historii.

Film opowiada o wojnie rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu 2008 roku, a jego fabuła koncentruje się na losie 17 żołnierzy poległych w bitwie, która miała miejsce w małej wiosce o nazwie Shindisi. Zginęli, aby umożliwić grupie towarzyszy ucieczkę w bezpieczne miejsce po tym, jak rosyjska jednostka wojskowa złamała lokalny rozejm.

W obsadzie znaleźli się się Goga Pipinashvili, Davit Bakhtadze, Tamuna Abshilava i Marim Jibladze, a producentami zostali Vladimir Katcharava, Edmond Minashvili i Konstantin Esadze. Projekt współfinansowany jest przez Gruzińskie Narodowe Centrum Filmowe.

92. Gala Oscarów obędzie się 9 lutego 2020 r. Kraje mają czas na zgłoszenie kandydatów do 1 października. Do tej pory oprócz Gruzji zrobiła to Algieria.

Źrodło: thehollywoodreporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…