filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Co jest powodem odejścia Afton Williamson z serialu 'Rekrut'? Liczne kontrowersje wokół produkcji 0

Gwiazda serialu 'Rekrut' twierdzi, że powodem jej odejścia była dyskryminacja, napastowanie i molestowanie seksualne. Swoje oskarżenia upubliczniła na Instagramie.

Serial opowiada o nieprzewidywalnym świecie kalifornijskiej policji, a aktorka odgrywała rolę jednej z kluczowym dla produkcji postaci, jednak jak się okazało nie zobaczymy jej w 2 sezonie. Z powodu ostrych oskarżeń, które padły z jej ust zostało wszczęte śledztwo, które zajmie się zbadaniem środowiska pracy. Również ABC Studios i Entertainment One, które są współproducentami serialu potraktowały sprawę bardzo poważnie, póki co jednak wstrzymują się od publicznego komentarza.

Afton Williamson po raz pierwszy ujawniła fakty we wpisie na Instagramie, gdzie przedstawiła poważne zarzuty. Aktorka opowiada, że podczas kręcenia pilota spotkała się z dyskryminacją i nękaniem na tle rasowym, oskarżeniami wynikającymi z jej koloru skóry, nieodpowiednimi komentarzami od pracowników działu fryzur i makijażu oraz zastraszaniem ze strony producentów wykonawczych. W trakcie zdjęć do 1 sezonu była również molestowana przez jednego z epizodycznym aktorów. Z jej ust padają także mocne oskarżenia wobec szefa departamentu charakteryzacji, który napastował ją seksualnie podczas jednej z firmowych imprez. Co w tym wszystkim najgorsze, gwiazda nie uzyskała pomocy ze strony showrunnera serialu, Alexi'ego Hawley'a pomimo, że wielokrotnie zgłaszała tą sprawę, a pracownik działu fryzur został zwolniony długo po fakcie i nie w wyniku okazywanego z jego strony rasizmu i nękania psychicznego. Zarzut dotyczący molestowania również nie trafił do działu kadr, przez co w dalszym ciągu musiała pracować na planie ze swoim oprawcą.

Podjęłam kroki zgodne z procedurami, lecz śledztwo nawet się nie rozpoczęło. Pomimo całej sprawy ruszyły zdjęcia do 2 sezonu, dlatego postanowiłam odmówić i odejść z produkcji. Teraz jest najlepszy czas dla mnie i dla innych kobiet. Muszę zabrać głos!

napisała aktorka

Wpis pokrzywdzonej kobiety, znajdziecie tutaj

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…