filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Akademia Filmowa ma nowego przewodniczącego! 0

David Rubin, nagradzany kierownik obsady, został wybrany 35. przewodniczącym Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, zastępując Johna Bailey'a, który piastował to stanowisko przez ostatnie lata.

Był zaangażowany w takie produkcje, jak Angielski pacjent, Dorwać małego, Faceci w czerni, Fried Green Tomatoes, Mój chłopak się żeni, Cztery wesela i pogrzeb, a także został wyróżniony nagrodą za osiągnięcia w karierze przez Casting Society of America w 2002 roku. Jest pierwszym kierownikiem ds. castingu, który obejmie tą funkcję.

Głosowanie odbyło się we wtorek wieczorem, gdzie wybrano także radę gubernatorów, której przewodniczyli Mark Johnson z Komisji Finansów i Bonnie Arnold z Komisji ds. Członkostwa i Zarządzania. Ponownie wybrano Loisa Burwella (Komitet ds. Nagród i Eventów), Sida Ganisa (Komitet ds. Muzeum), Larry'ego Karaszewskiego (Komitet ds. Konserwacji i Historii) oraz Nancy Utley (Komitet ds. Edukacji).Rubin został nominowany przez członków 54-osobowej rady i wygrał podczas głosowania elektronicznego.

Laureat nagrody Emmy za obsadę w Game Change i w Wielkich kłamstewkach, David Rubin został po raz pierwszy wybrany do zarządu w 2013 roku, jako jeden z trzech oficjalnych przedstawicieli nowo utworzonego oddziału Dyrektorów Castingów, o którego wprowadzenie sam długo zabiegał. Niewielu członków zarządu jest bardziej aktywnych w sprawach Akademii niż on, który od lat przewodniczy Komitetowi Administracyjnemu, walcząc o różnorodność wśród członków i kierownictwa, tak jak ma to miejsce w świecie castingowym.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…