filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Reżyser 'Śmierć nadejdzie dziś' kręci nowy horror dla Blumhouse 0

Christopher Landon po raz kolejny wejdzie na pokład załogi Blumhouse i wyreżyseruje nowy horror dla ich studia.

Produkcja ma się rozpocząć w Atlancie w stanie Georgia, jeszcze tej jesieni. W tej chwili szczegóły fabuły są w dalszym ciągu owiane tajemnicą, lecz chodzą pogłoski, że historia dotyczyć będzie zabójcy siejącego spustoszenie w małym miasteczku. Brzmi jak formułka typowego slashera i istnieją pewne spekulacje dotyczące rzekomego, ponownego uruchomienia serii "Krzyk". Fani reżysera liczą jednak, że stanie za kamerą bardziej oryginalnego projektu.

Z pewnością największą sławę Christopherowi Landonowi przyniósł slasher pt.Śmierć nadejdzie dziś, również wyprodukowanego przez Blumhouse. Inspirowany Dniem Świstaka film opowiada o studentce, która wielokrotnie ginie w dniu swoich urodzin, budząc się po każdym morderstwie, by ponownie przeżyć okropne wydarzenia. Zdeterminowana, by położyć kres szaleństwu, musi zdemaskować zabójcę i dotrzeć do sedna niekończącej się śmierci. Landon powrócił do tej historii na początku tego roku w oficjalnej kontynuacji Śmierć nadejdzie dziś 2, którą również sam napisał.

Reżyser jeszcze rok temu był raczej otwarty na pomysł przekształcenia serii "Happy Death Day" w trylogię. Jednak niesatysfakcjonujący studio dochód z drugiej części filmu przekreślił jego tymczasowe plany, pozostawiając niepewność co do przyszłości produkcji. Parę tygodni temu nastąpiła niewielka aktualizacja tematu, ponieważ w internecie zaczęły pojawiać się plotki, o tym że Landon rzekomo pracuje nad trzecim filmem. Mężczyzna postanowił rozwiać wątpliwości i we wpisie na Twitterze sprostował, że obecnie nie pracuje nad scenariuszem do trzeciej części. Dodał, że może się to zmienić, jeśli Netflix zaangażuje się w produkcję i będzie chciał zakończyć tą trylogię.

Poza Śmierć nadejdzie dziś, Christopher Landon zasłynął w gatunku horrorów. Karierę rozpoczął jako pisarz i współautor scenariusza Niepokoju, a później pracował nad scenariuszami do Paranormal Activity 2, Paranormal Activity 3 i Paranormal Activity 4. Następnie zadebiutował jako reżyser Paranormal Activity: Naznaczeni. Dodatkowo Landon stanął za kamerą komediowego filmu o zombie w 2015 roku pt.Łowcy zombie.

Dla Jasona Bluma twórca wydaje się bardzo obiecujący i pomimo tego, że Śmierć nadejdzie dziś 2 zarobiła dużo mniej dla studia niż Halloween, Davida Gordona Greena, był to prawdziwy powiew świeżości. Oby tym razem wysiłek zdolnego artysty nie poszedł na marne.

Źrodło: movieweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…