Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ranking: Najlepsze premiery września wg portalu FilmKrytyk 0

Która z sierpniowych premier została najwyżej oceniona przez rodzimych krytyków i recenzentów? Z pomocą przychodzi portal FilmKrytyk, na którym możemy sprawdzić takie informacje. Poniżej znajdziecie ranking pięciu najlepiej ocenionych filmów minionego miesiąca.

Zanim przejdziemy do przedstawienia zestawienia, chciałem tylko dodać, że w rankingu mogły znaleźć się tytuły, które mają co najmniej trzy recenzje na portalu. W przypadku, gdy ocena poszczególnych filmów jest taka sama, decyduje ilość pozytywnych recenzji. Zaczynamy!

MIEJSCE 5: Dzięki Bogu

To kino mocno publicystyczne, mniej artystyczne i psychologicznie pogłębione. Spojrzenie z nadzieją na przyszłość. Nie kościoła, a świata.

FDB, Bernadetta Trusewicz

Dostojna, grzeczna forma narracji, stąd brzmiące gdzieniegdzie nieoczywiste komediowe nuty, stąd dyskretne kuksańce pod adresem gniewnych aktywistów. I więcej w tym empatii niż symetryzmu.

FilmWeb, Jakub Popielecki

Jest zimny, skupiony, bardzo ostrożny w dobieraniu rozwiązań formalnych. W sposób zrównoważony stara się jak najdotkliwiej rozprawić ze złem, by przypadkiem nie ucierpiało to, co dobre.

Bliżej ekranu, Michał Piepiórka

MIEJSCE 4: Nieznajomi

Fot. Jarosław Sosiński

Nieznajomi to efektowna, nie efekciarska robota. Wyprasza z mieszkania sztuczności i do tego samego zmusza swoich bohaterów.

FDB, Bernadetta Trusewicz

"(Nie)znajomi" zachwycają i bawią od pierwszych minut. Salwy śmiechu są gwarantowane, ale w pewnym momencie uświadamiamy sobie jak smutny i prawdziwy jest to obraz.

Telemagazyn, Krzysztof Połaski

"(Nie)znajomi" okazują się przyjemnym i inteligentnym kinem, które doskonale portretuje przywary współczesnej – nie tylko polskiej – klasy średniej oraz uczciwe spogląda na kilka światopoglądowych kwestii.

Interia, Jakub Izdebski

MIEJSCE 3: Mowa ptaków

fot. materiały prasowe

Całkowicie bezlitosny wobec niepohamowanej konsumpcji dóbr, a postępującego niedożywienia umysłu i ducha. Art-hardcore ma swojego ambasadora w Polsce. Wariaci z miasta wariatkowa.

FDB, Bernadetta Trusewicz

Tego typu filmów nie kręcono nad Wisłą od naprawdę wielu lat i choćby z tego powodu zasługuje Mowa ptaków na najwyższe uznanie.

Movies Room, Tomasz Małecki

Dostaliśmy film z gigantycznym potencjałem do wielokrotnego powtarzania, który z każdym razem stawać się będzie jeszcze lepszy. Musicie to zobaczyć!

dlaStudenta.pl, Michał Derkacz

MIEJSCE 2: Ad Astra

Nie jest to kino dla każdego, a w szczególności fanów gwiezdnych pościgów, wybuchów i efektów specjalnych spod loga Marvela.

FDB, Martyna Dziedziak

Jestem pewien, że miłośnicy kina fantastycznonaukowego o tym ambitnym dziele będziemy rozmawiali jeszcze latami.

Movies Room, Radek Folta

Pompatyczny, pełen patosu, ale ludzki i zjawiskowy.

Antyweb, Konrad Kozłowski

MIEJSCE 1: Parasite

To zabawa z ogromnym i ciężkim, jak kamień przewijający się przez fabułę (symbol niedorzecznej epoki), morałem – z dołu wyszedłeś, na dół powrócisz. O kryzysie językiem wyjątkowym i niepowtarzalnym w kinie.

FDB, Bernadetta Trusewicz

"Parasite" to film wart wszystkich nagród świata i jeśli oglądacie w roku tylko jeden film, w 2019 powinien być to właśnie ten – nie wierzę, że w ciągu najbliższych miesięcy na ekrany polskich kin trafi bardziej spełnione dzieło.

Interia, Jakub Izdebski

Bong Joon-ho pokazuje w swoim najlepszym jak do tej pory filmie, że jest mistrzem budowania napięcia, łączenia powagi z humorem, kreatywnego opowiadania historii i tworzenia postaci.

Movies Room, Radek Folta

Źrodło: FilmKrytyk

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…