Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Joker szalony i szczęśliwy - film bije kolejne rekordy 2

Joker nie zwalnia tempa i ponownie melduje się na pierwszym miejscu amerykańskiego zestawienia box office. Komiksowy film o genezie jednego z najbardziej znanych czarnych charakterów w historii bije kolejne rekordy!

Drugi weekend października przyniósł nam nowy rekord na liście Jokera. Produkcja, w której genialną kreacją aktorską popisał się Joaquin Phoenix zarobiła 55 mln dolarów i oznacza to tylko tyle, że mamy do czynienia z pierwszym filmem w historii października, któremu udało się przekroczyć barierę 50 mln dolarów. Poprzedni rekordzista, czyli Grawitacja zdołała zgarnąć 43,2 mln dolarów.

Za chwilę Joker przekroczy 200 mln dolarów w amerykańskim box office’e i będzie ósmym filmem tego roku, któremu udała się ta sztuka. Co ciekawe reszta produkcji to głównie tytuły Walta Disneya z wyjątkiem horroru To: Rozdział 2, który podobnie, jak Joker należy do Warner Bros. Pictures.

Na drugim miejscu zestawienia znalazło się miejsce dla filmu animowanego Rodzina Addamsów. Produkcja zarobiła 30,2 mln dolarów i włodarze wytwórni United Artists Releasing nie mają raczej powodów do narzekania. Tym bardziej, że przed nami okres halloweenowy, a to może oznaczać, że film będzie miał całkiem długie nogi.

Powodów do zadowolenia nie mają natomiast Ang Lee oraz Will Smith. Widowisko Bliźniak, które kosztowało 138 mln dolarów zaliczyło wpadkę. Superprodukcja zarobiła jedynie 20,5 mln dolarów, co jest jednoznaczne z wielomilionową stratą wytwórni.

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

  1. Joker – 55 mln dolarów
  2. Rodzina Addamsów – 30.3 mln dolarów
  3. Gemini Man – 20.5 mln dolarów
  4. O Yeti! – 6.2 mln dolarów
  5. Downton Abbey – 4.9 mln dolarów
  6. Ślicznotki – 3.8 mln dolarów
  7. Judy – 3.25 mln dolarów
  8. To: Rozdział 2 – 3.2 mln dolarów
  9. Jexi – 3.1 mln dolarów
  10. Ad Astra – 1,9 mln dolarów

Źrodło: Box Office Mojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…