Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kevin Feige awansował na stanowisko dyrektora kreatywnego Marvela 0

Kinowe Uniwersum Marvela rozwija się w zastraszającym tempie, podobnie jak kariera człowieka, który do tej pory piastował stanowisko szefa Marvel Studios – Kevina Feige’a.

Kevin Feige otrzymał duży awans. Człowiek będący do tej pory szefem Marvel Studios będzie pełnił dodatkowo funkcję dyrektora kreatywnego Marvela. Taki ruch oznacza, że będzie odpowiadał za wszystkie treści tworzone pod szyldem Marvela. Tym samym Kevin Feige nie tylko będzie zajmował się widowiskami kinowymi, ale również komiksami, animacjami oraz serialami.

Marvel Television oraz Marvel Family Entertainment, które tworzy filmy animowane wejdą w skład Marvel Studios będące zarządzane od dawien dawna przez Feige’a. Należy nadmienić, iż Dan Buckley nadal będzie pełnił funkcję prezesa wydawnictwa Marvel Entertainment, jednak będzie on podlegał prezesowi Marvel Studios. Nowy tytuł sprawia, że Kevin Feige będzie odpowiadał już tylko przed władzami Walt Disney Studios – wiceprezesem i dyrektorem kreatywnym Alanem Hornem i drugim wiceprezesem Alanem Bergmanem.

Na razie nie zostały podjęte decyzje związane z aktualnie zatwierdzonymi projektami. Kevin Feige i jego ludzie mają zaznajomić się z tematem i podjąć odpowiednie kroki związane z ich przyszłością.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…