filmoznawczyni ?

Willem Dafoe dołączył do obsady 'Nightmare Alley' od Guillermo Del Toro! 0

Willem Dafoe zawarł umowę angażu w najnowszej adaptacji powieści Williama Lindsaya Greshama pt. "Nightmare Alley", za kamerą której stanie Guillermo del Toro. Tym samym dołączył do imponującej gwiazdorskiej obsady, w której od dłuższego czasu goszczą już m.in. Bradley Cooper, Cate Blanchett, Rooney Mara oraz Toni Collette.

Collider po raz pierwszy poinformował, że Dafoe był rozważany do roli w filmie, a obecnie media potwierdzają, że gwiazda "The Lighthouse" zawarła oficjalną umowę o dołączeniu do obsady. Nominowany do Oscara za "Van Gogh. U bram wieczności" wcieli się w postać jednego z członków trupy objazdowego cyrku, który zatrudni głównego bohatera, wprowadzając go w świat szemranego show-biznesu.

Del Toro, który jest współautorem scenariusza wraz z Kim Morgan, wyreżyseruje thriller dla Fox Searchlight. Produkcja rozpocznie się na początku 2020 roku.

Fabuła filmu koncentruje się wokół Stana Carlisle’a (Bradley Cooper), który zostaje zatrudniony jako naganiacz w objazdowym cyrku osobliwości. Główną atrakcją wśród klientów jest wróżka Zeena, której podczas występów towarzyszy mąż-alkoholik, Pete. Przebiegły Stan stara się zająć miejsce mężczyzny, rozkochać w sobie Zeenę i w ten sposób poznać jej tajniki magii. Za jej plecami pragnie stworzyć własne show dla bogatych klientów, w którym posadę medium obejmie jego ukochana, Molly.

"Nightmare Alley" jest produkowany i finansowany przez del Toro i J. Milesa Dale'a z TSG Entertainment. Fox Searchlight będzie dystrybuował film na całym świecie.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…