Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Robert Eggers planuje nakręcić widowisko o wikingach 0

Jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów, Robert Eggers przygotowuje się do realizacji swojego kolejnego projektu. A ten zapowiada się naprawdę epicko.

Robert Eggers, reżyser takich filmów, jak Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz The Lighthouse, ma na oku kolejny projekt, który z pewnością zainteresuje wszystkich fanów kina historycznego. Jego celem jest realizacja dramatu zatytułowanego "The Northman". Film miałby powstać dla wytwórni New Regency Productions.

Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy, Bill Skarsgård i gwiazda jego najnowszego dzieła The Lighthouse, czyli Willem Dafoe negocjują udział w filmie.

Producentami filmu będą Lars Knudsen oraz Ari Aster – reżyser kapitalnych horrorów Dziedzictwo. Hereditary oraz Midsommar. W biały dzień. Co ciekawe z pierwotnym pomysłem na film do Eggersa zwrócił się Alexander Skarsgård. Następnie filmowiec napisał scenariusz we współpracy z islandzkim poetą i prozaikiem Sjónem.

"The Northman" ma rozgrywać się na przełomie X wieku, na Islandii. Historia koncentruje się na nordyckim księciu, który szuka zemsty za śmierć ojca. Jeśli dojdzie do realizacji projektu wówczas Alexander Skarsgård zagra główną rolę, a w rolę jego matki wcieli się Nicole Kidman.

Jak oceniacie pomysł na ten film?

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…