filmoznawczyni ?

Kto zagra Riddlera w nadchodzącym 'Batmanie'? 0

Wiadomość z przed chwili! Jak donoszą amerykańskie media, postać Człowieka-Zagadki w nadchodzącym "The Batman" została już obsadzona i oficjalnie wcieli się w nią Paul Dano, znany z produkcji takich jak "Zniewolony. 12 Years a Slave", "Aż poleje się krew" i "Okja".

Po odejściu z projektu Jonaha Hilla w ostatnim czasie, Dano zakończył dziś oficjalne negocjacje z wytwórnią na temat swojego angażu w roli kluczowego czarnego charakteru.

Paul Dano

Człowiek-Zagadka jest złoczyńcą wykreowanym przez komiksy od DC, charakteryzujący się ogromnym ilorazem inteligencji. W swoich konfrontacjach z Batmanem, często zmuszał go do rozwiązywania makabrycznych zagadek i łamigłówek, które sam tworzył. Postać była często przedstawiana w stroju pełnym znaków zapytania. Ostatni raz jego postać na wielkim ekranie odtworzył Jim Carrey w filmie Warner Bros. "Batman Forever" z 1995 roku.

Za kamerą "The Batman" stanie Matt Reeves, a wśród obsady znajdują się już oprócz Roberta Pattinsona, Zoe Kravitz jako Catwoman i Jeffrey Wright jako komisarz Gordon. Film trafi do kin 25 czerwca 2021 roku. Mattson Tomlin i Reeves są współautorami scenariusza. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w styczniu 2020 roku.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…