Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

'Doktor Sen' zatrzyma nas w kinach na trochę dłużej niż 'Lśnienie' 0

Ujawniono czas trwania filmu 'Doktor Sen', będącego kontynuacją kultowego 'Lśnienia'. Produkcja będzie dłuższa niż film Stanley'a Kubricka.

Fot. materiały prasowe

'Doktor Sen' ma trwać aż 2 godziny i 32 minuty, a więc szykuje się nam naprawdę długi seans. 'Lśnienie' trwało jednak nie wiele krócej, bo 2 godziny i 26 minut.

Produkcja ta oparta jest na książce Stephena Kinga, która jest kontynuacją wydarzeń ukazanych w 'Lśnieniu'. Akcja filmu rozgrywa się 40 lat po przerażających i tragicznych wydarzeniach z pobytu w hotelu Overlook. Głównym bohaterem jest dorosły już Danny Torrance, który do tej pory boryka się z traumą jakiej doznał podczas tej jednej zimy, spędzonej w nawiedzonym hotelu z opętanym ojcem. Swój spokój odnajduje w domu opieki, gdzie za pomocą resztki zachowanej mocy niesie ulgę umierającym. Jednakże na jego drodze los stawia dwunastoletnią dziewczynkę Abrę, obdarzoną podobną mocą do jego, którą ściga kult zwany Prawdziwym Węzłem. Jego członkowie dążą do osiągnięcia nieśmiertelności, poprzez napawanie się „blaskiem” dzieci posiadających nadprzyrodzony dar. To spotkanie wyzwala drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do walki o przetrwanie swoje i Abry.

Za reżyserię i scenariusz filmu 'Doktor Sen' odpowiada Mike Flanagan. Do obsady należą m.in. Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Carl Lumbly, Bruce Greenwood, Alex Essoe i Cliff Curtis.

Premiera filmu już 8 listopada br.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…