Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Produkcje Studia Ghibli trafią do oferty HBO Max 0

Platforma streamingowa HBO Max nabyła prawa do bardzo interesujących pozycji. W ofercie nowego serwisu znajdą się bowiem oryginale produkcje stworzone przez Studio Ghibli.

WarnerMedia zamierza rywalizować o klienta z Amazonem, Disneyem, Netfliksem i jeszcze kilkoma innymi firmami posiadającymi platformy streamingowe. Aby osiągnąć zamierzony cel potrzebna jest szeroka oferta, która zainteresuje potencjalnych abonentów.

Jak podały zagraniczne media WarnerMedia podpisał umowę z dystrybutorem GKIDS na mocy, której będzie miał prawa do prezentowania w swoim serwisie 21 animowanych produkcji Studia Ghibli. Na liście znalazły się następujące tytuły:

Niestety na liście brakuje takich produkcji, jak Czerwony żółw i Grobowiec świetlików.

Warto również pamiętać, że na razie jest to oferta przeznaczona dla klientów amerykańskich. Niestety nie ma informacji związanych z dostępnością filmów w ofercie europejskiej. Jak wiadomo w różnych krajach mamy różnego rodzaje prawa związane z dystrybucją.

HBO Max ma zadebiutować wiosną 2020 roku. Większość z powyższych tytułów znajdzie się w ofercie od razu. Co o niej sądzicie?

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…