Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

W Chinach ponownie otworzono ponad 500 kin 0

Wydaje się, że Chińczycy powoli wracają do normalności i największe zagrożenie związane z koronawirusem zostało zażegnanie w ich kraju. Potwierdzeniem tej tezy są ponowne otwarcia kin w różnych rejonach azjatyckiego kraju.

Państwowe media CGTN poinformowały, że w piątek otwarto 486 kin. Dzisiaj doszło kilka kolejnych placówek i na ten moment w Chinach otwartych jest 507 kin. Co prawda stanowi to jedynie 5% wszystkich kin działających komercyjnie przed wybuchem wirusa, ale od czegoś trzeba zacząć.

Kina zostały na razie otwarte w pięciu chińskich prowincjach: Xinjiang, Shangdong, Syczuan, Fujian i Guangdong. Warto jednak odnotować, że Chińczycy nadal boją się wychodzić z domów. Ogólnokrajowe dane dotyczące sprzedaży biletów pokazały, że przychody w piątek wyniosły mniej niż 2000 dolarów. Natomiast w prowincjach Fujian i Guangdong nie sprzedano ani jednego biletu.

Z innych pozytywnych informacji należy wyróżnić fakt, iż Chiny nie zgłosiły dzisiaj żadnych nowych lokalnych przypadków wirusa, ale potwierdziły 39 zakażeń sprowadzonych z zagranicy i dziewięć kolejnych zgonów. Wszystkie miały miejsce w Wuhan, czyli epicentrum wirusa. Warto również dodać, że od pięciu dni w mieście nie stwierdzono nowego zakażenia.

Miejmy nadzieję, że Chiny na dobre pokonały rozprzestrzenianie się wirusa i nie będzie już żadnych nowych przypadków. Niestety tego samego nie możemy napisać o Europie, ponieważ wiele wskazuje na to, że najgorsze dopiero przed nami.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…