Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Kraina lodu 2" - Anna i Elsa powracają w kontynuacji kultowej animacji - niebawem premiera na DVD i Blu-Ray 0

Kraina lodu przebojem zdobyła kina, a przede wszystkim serca widzów i krytyków. Film nie tylko odniósł olbrzymi sukces komercyjny, ale również zdobył dwa Oscary i Złoty Glob. Jego druga część była jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji roku i nie zawiodła oczekiwań widzów. Film, który dziś zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej dochodowych klasycznych animacji wszech czasów zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 1 kwietnia.

Pierwsza część Krainy lodu wprowadzała nas do historii o siostrach, królewskich córkach władców krainy Arendelle. Dzielna księżniczka Anna, która łączy siły z Kristoffem – nieokrzesanym handlarzem bryłami lodu oraz jego lojalnym reniferem Svenem, wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć starszą siostrę Elsę, której niekontrolowane moce sprowadziły na królestwo wieczną zimę. Po drodze Annę i Kristoffa czeka wiele wyzwań, walka z żywiołami oraz spotkanie z tajemniczymi trollami i przezabawnym bałwankiem Olafem. Przepiękna animacja, sympatyczni bohaterowie, niezapomniana muzyka oraz wzruszające losy królewskiej rodziny sprawiły, że Kraina lodu zawładnęła wyobraźnią milionów dzieci i dorosłych.

Druga część Krainy lodu pokazuje, że sielanka nigdy nie trwa wiecznie. Po trzech spokojnych latach, jakie upłynęły od czasu koronacji Elsy na władczynię Arendell, los krainy znowu wydaje się niepewny. Po tym jak Elsa budzi potężne żywioły, mieszkańcy Arendell zostają zmuszeni do ewakuacji. Nadzieja na ratunek leży w owianej mroczną tajemnicą Zaklętej Puszczy. Anna, Elsa, Kristoff i Olaf wyruszają w podróż, w której będą musieli stawić czoła nie tylko potężnej magii, ale również odpowiedziom na trudne pytania o przeszłość władców Arendell.

W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom udzielili: Anna Cieślak (Anna), Lidia Sadowa (Elsa), Czesław Mozil (Olaf) i Paweł Ciołkosz (Kristoff). Partie wokalne sióstr z Arendelle wykonują Magdalena Wasylik (Anna) i Katarzyna Łaska (Elsa).

Bohaterowie "Krainy lodu" są dla nas jak rodzina. Po zakończeniu pracy nad pierwszą częścią filmu odkryliśmy, że Anna, Elsa i ich przyjaciele wciąż są w naszych głowach. Cały czas o nich myślimy. Co więcej, sami byliśmy ciekawi ich dalszych losów. Druga część filmu opowiada o nowych przygodach Anny i Elsy, ale przybliża widzom również historię królestwa Arendell.

mówi producent Petr Del Vecho

Pracując nad kontynuacją, twórcy starali się pozostać wierni stylistyce, która podbiła serca widzów w 2013 roku, a jednocześnie zaproponować im nowe doznania.

Chcieliśmy zachować charakter produkcji, ale jednocześnie uzupełnić ją o nowe elementy. Wprowadzić do tego świata nowych bohaterów, nowe postaci oraz nowe lokacje.

wyjaśnia projektant postaci Bill Schwab

Pracując nad Zwierzogrodem, filmowcy ze studia Walta Disneya odwiedzili Afrykę, gdzie obserwowali zwierzęta w naturalnym środowisku, by później wiarygodnie przedstawić je na ekranie. Podczas realizacji Vaiany wybrali się na wyspy na Pacyfiku, a kiedy przygotowywali się do nakręcenia Ralpha Demolki w internecie gościli na torze wyścigowym, by przygotować się do stworzenia jednej z najbardziej spektakularnych sekwencji w filmie.

Kraina lodu 2 wymagała od twórców podróży do Skandynawii. W ciągu dwutygodniowej wyprawy filmowcy odwiedzili Norwegię, Islandię i Finlandię studiując tamtejsze fiordy, architekturę i przyrodę.

WYDANIE BLU-RAY ZAWIERA

 • Opcję odtwarzania filmu w trybie KARAOKE

Dodatki specjalne:

 • Wpadki z planu i gagi
 • Czy wiesz?
 • Duchy Krainy lodu 2
 • Muzyka w sequelu
 • Sceny niewykorzystane
 • Piosenki niewykorzystane
 • Orkanek – próby animacji
 • "Into The Unknown" w 29 językach
 • Teledysk: "Into The Unknown" w wykonaniu Panic! At The Disco,
 • Teledysk: "Lost In The Woods" w wykonaniu Weezer
 • Wybór piosenek

Źrodło: Galapagos

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…