filmoznawczyni ?

Netflix zapłaci aktorom produkcji, których realizacja została przerwana 0

Narastająca epidemia koronawirusa sprawiła, że studia filmowe w Hollywood zaczynają rozstrzygać sprawy wynikające z bezprecedensowego zatrzymania wielu produkcji. Również Netflix wyszedł z nową inicjatywą, która ma pomóc aktorom pozostającym aktualnie bez pracy, gdyż zdjęcia do wielu nadchodzących pozycji wciąż pozostają w zawieszeniu.

Zarządcy platformy streamingowowej postanowili płacić aktorom na poczet przyszłych występów, ponieważ nie zamierzają z owych projektów rezygnować. Mowa tu na przykład o 4 sezonie serialu Stranger Things. Netflix podjął decyzję, że aktorom będzie wypłacane minimalne, zagwarantowane w kontraktach honorarium za grę w określonej liczbie odcinków. Będą to opłaty za minimalną liczbę odcinków, w których każdy członek obsady ma zagwarantowaną rolę w poszczególnym sezonie. Liczby te w każdym z sezonów mogą się różnić. Zazwyczaj tego rodzaju wypłaty są regulowane w trakcie procesu produkcyjnego, jednak obecna sytuacja wymagała zmian tych warunków. Początkowa fala zawierać będzie około tuzina seriali, których realizacja ucierpiała najbardziej wskutek pandemii. Ze względu na to, jak długo utrzyma się stan globalnego zagrożenia, liczba ta może w najbliższym czasie wzrosnąć.

Netflix utworzył również fundusz o wartości 100 milionów dolarów, aby pomóc pracownikom pozamedialnym, odpowiedzialnych za produkcyjne sektory związane ze scenografią, fryzurą, czy make-up’em. Firma zobowiązała się do wypłaty pieniędzy do dwóch tygodni od zawieszenia określonej produkcji, w którą są oni zaangażowani.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…