KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Kabelek do wgrywania softu. 26
AMIGAnTOMEK

Mam prośbę do tych którzy już mają kebelek, wiedzą jak go zrobić lub gdzie można kupić, aby podzielili się tą wiedzą z resztą użytkowników KORRa. Dobrze by było aby temat dotyczący modernizacji softu i ewentualnie ten mój były jako przyklejone, żeby nowi użytkownicy nie musieli szukać, w końcu wielu z nas chce usprawniać KORRA wgrywając nowszy często polepszający użytkowanie soft. Jak wiadomo wgrywając z płytki możan doprowadzić czasem do padnięcia KORRa a przez kabelek można wgrać nawet do martwego sprzęciora sofcik i w ten sposób zaoszczędzić na serwisie :D

Longi

Możesz kupić taki kabelek na Allegro i to lepszy niż taki robiony np z kabelka od fona bo np posiada zasilanie. Reklamy nie będę robił gosciowi bo to nie miejsce na to

AMIGAnTOMEK

> Longi o 2006-03-04 15:08:25 napisał:
>
> Możesz kupić taki kabelek na Allegro i to lepszy niż taki robiony np z
> kabelka od fona bo np posiada zasilanie. Reklamy nie będę robił gosciowi bo
> to nie miejsce na to

Uważam że właśnie jest to miejsce na to. Po co szukać. Jeśli wiesz kto sprzedaje to podaj namiary i będzie git.

yozzz

A czy trzeba go przerabiać? Czy są może gotowe do podpięcia. Bo nie mam zielonego pojęcia o przeróbkach, lutowaniu, itp

Longi

Jak kupisz na allegro kabelek zrobiony według tego opisu http://www.itepe.net/serwis.htm to nie musisz nic przerabiać wystarczy podpiąć pod płytę główną Korra i pod port COM w kompie, ale możesz też kupić kabelek od fona i jakąś wtyczkę i zrobić to samemu, ale będzie gorszy bo np. będzie wymagał zasilania z płyty Korra. i dlatego przy fleshowaniu bedzie trzeba wcisnąć power na DVD. Tak moim zdaniem nie ma sensu się bawić w kombinowanie lepiej kupic "gotowca" za 20-25zł

Zybi_S

Witam

Jak nie potrafisz lutować to niestety mały problem.
Praktycznie nadają sie typowo stosowane kable do telefonów GSM.
Należy zwracać uwagę na to przy jakich napięciach pracują (nie napięcie zasilania interface, a napięcia na wyprowadzeniach TX i RX). Bywają dwa rodzaje 5V i 3.3V.
Musi być ten na 3.3V !!!!!!!!.
http://www.itepe.net/serwis.htm
Oba układy z linku powyżej będą działały poprawnie.
Jednak schemat na układzie MAX 3232 jest:
- prostszy w wykonaniu
- układ jest przystosowany standardowo do pracy przy 3.3V
Na gnieździe w DVD czyli konkretnie CN2 jest specjalnie doprowadzane właśnie napięcie 3.3V do zasilania tego rodzaju interface.
http://free.of.pl/k/korr_dvd/interface/interface.html

Pozdrawiam

yozzz

> Zybi_S o 2006-03-05 00:03:50 napisał:
>
> Witam
> Jak nie potrafisz lutować to niestety mały problem.
> Praktycznie nadają sie typowo stosowane kable do telefonów GSM.

No z lutowaniem ciężko;) Chodzi mi o to, czy można gdzieś dostać gotowy kabel? Już z wtyczką do podłączenia Korr-a ? Ewentualnie, czy może ktoś by wykonał kilka sztuk i rozprowadził np. poprzez Allegro.

wajs

Ludzie, ale kombinujecie, jakieś lutowanie, sranie, pisałem o tym na napisy.org,
dorwać jakiś kabel pod coma np. od panasonica gdxxx za 5 zeta, sprawdzić pinouty na
http://pinouts.ru/cgi-bin/view_filt.cgi?text=panasonic&lang=eng
podpiąć go do płytki w korrze tak jak na rysunku
http://img424.imageshack.us/img424/7608/korrpop0xz.jpg
oczywiście bez 3,3v tak jest bezpieczniej, (pomylisz się, odwrócisz wtyczkę i procek usmażony)
w zasadzie nie znalazłem kabla od kom z 3.3v, przed wczytaniem softu wcisnąć power tak jak pisze "longi" mtktool i to wszystko.

Zybi_S

Witam

Wajs
- jasne że najłatwiej jest wymienić wtyczkę w gotowym kablu od komórki.
- napięcie 3.3V podpina się gdy robisz samemu i zasilasz patent z dniazda DVD.
typowo tego rodzaju kable zasilane są z portu RS-232.

Ciekaw jestem czy yozzz znajdzie odpowiednią wtyczkę i sobie ją przylutuje w
miejsce oryginalnej z kabla do telefonu.

Wtyczki dokladnie pasujące do gniadz w DVD między innymi w KORRZ’e były stosowane w kablach do połączenia CD-romów.

Dzięki za modyfikacje softu do DVD

Pozdrawiam

mawasz

Longi

Wyslij prosze namiar na goscia z allegro.p (nick, numer aukcji).
Jezeli nie chesz na formum to please na priv mawasNOSPAM@poczta.onet.pl (bez NOSPAM oczywiscie :))

Pzdr

Wamnok

Kolega Longi mówi, że na Allegro można dostać gotowy kabelek, lecz nie chce podać namiarów na sprzedającego a ja nie mogę znaleźć. Longi może pomógłbyś i podał namiar tylko mi prywatnie jeśli nie chcesz robić na forum reklamy, podaj mi link na GG, mój numer GG znajdziesz w moim profilu jak klikniesz na nicka. Jeśli mógłbyś to dla mnie zrobić to z góry dziękuję.
Pozdrawiam!

Longi

O kurde że na tym forum nie mozna pisać PM, ale lipa:( Wysłałem wam maila Wamnokowi przez dobre stare napisy.org:D

AMIGAnTOMEK

Może mnie również wyslesz linka?? amigantomek@gmail.com

Longi

Nie bardzo mi sie uśmiecha pomagać jeszcze temu gosciowi (bo mam ku temu powód) To jednak jesli to w jakimś stopniu wam pomoże to lepiej podać tu link http://www.allegro.pl/item90852082_kabel_do_reanimacji_dvd_.html Jakby nie maił go akurat to warto równiez poszukac na innych aukcjach świastak czy ebay tam też wstawia, a jak nie to trochę poczekać dzień dwa bo wstawia je co jakiś czas

wajs

Jeśli dobrze widzę to ten kabelek niema 3.3V, a wtyczka też nie pasuje, rozstaw dziurek jest za duży i cała jest za szeroka, trzeba ją mocno przycinać, aby weszła w gniazdo w korrze, jest to normalna wtyczka z zasilacza do stacji dyskietek, 25zł trochę drogo jak za coś co można kupić za 5zł plus koszty przesyłki

Longi

No tak ale za tyle to kupisz co najwyżej kabel do fona bez "elektorniki" a jak widać w tym czarnym pudełku jest układ interfejsu szeregowego, m.in. separujacy układy PC-ta od DVD tego nie uzyskasz samym kabelkiem od fona i jeśli jeśli ktos nie posiada takiej wtyczki to ucinac ja z dobrego zasilacza to mi sie osobiście akurat nie widzi (ewentualnie pozostaje kabelek audio od napędu)
Co do zasilania to gość twierdzi że posiada poprzez RS-232 (port com) A zdjęcie jest przykładowe kableki moga się różnić
Może się Zybi_S wypowie, bo widać że się na tym zna. Co sądzi o tym kabelku

Zybi_S

Witam

Longi – ze zdiecia z linku jaki podałeś wyżej wynika że (o ile jest to dobrze wykonane)
- Jest wtyczka pasująca do gniazda w DVD
- ma ona tylko 3 przewody co oznacza że to RX, TX i MASA – nie podłączone jest napięcie 3.3V – czyli interface musi być zasilany np z portu RS232.

Nie wiem co jest tam w środku – ale w praktyce wystarczy poprawnie zlutować ze sprawnych części i działa.
Co do tego czarnego pudełka – pewnie tam jest interface – to najprostsze domowe rozwiązanie.
W typowych kablach do komórek stosuje się interface na ukladach MAX3232, niekiedy na MAX232. Są one umieszczone (zalane) we wtyczce.
Przy elementach SMD niema problemu z umieszczeniem tego w małych wtyczkach – tam jest cała elektronika interface. Czyli w przypadku kabla od komórki wymieniasz tylko wtyczkę tą jaką łączysz kabel z telefonem, na taką jaka jest w DVD.

Pozdrawiam

Longi

Dzieki Zybi_S za rozjasnienie tematu bo jestem zielony jesli chodzi o elektronikę np. pojecia nie miałem że w zwykłej wtyczce od fona też jest jakaś elektronika. Dziś powinienem ten kabelek dostać narazie nie mam potrzeby go używać, ale może się zawsze przydać, łącznie z przesyłką wyniesie mnie to 25 zł to nie wiem czy to tak duzo, pamiętam jak nie tak dawno kupiłem kabelek do fona do wgrywania dzwonków itp. to gość za samą przesyłkę dałem 13 zeta także łączenie za sam kabelek dałem 26zł
To teraz juz chyba nikt nie bedzie miał problemu z kabelkiem kto będzie chciał to ma do wyboru 3 sposoby, metoda Wajsa, według opisu Zybiego lub jak sie komuś nie chce kombinować kupić gotowca, jakby nie było wszystkie metody sa tańsze od wysyłania do serwisu;) Gdzie nie dość że policzą za przesyłkę 40 zeta to jeszcze ściemniaja że muszą wymienic pamięć kolejne 10zł razem 50zł praktycznie za nic

wajs

Zgadzam się z przedmówcami, problem kabla mamy za sobą.

Longi

Jeszcze tylko dodam ponieważ dziś otrzymałem kabelek, że faktycznie są tylko 3 kableki więc zasilania 3,3V nie ma. Natomiast wtyczki nie trzeba bedzie przycinać bo to jest mała wtyczka mniejsza niż do np. napędu dyskietek jak Zybi na oko swierdził będzie pasować do gniazda w DVD

zdermylas

Witam.Zrobiłem taki kabelek z bratem według schematu z zasilaniem z płyty odtwarzacza i niesety nie działa!!! Więc schemat posiada jakieś błędy,ponieważ połączenia zostały sprawdzone Voltomierzem .Układ oczywiście bez max 232 lub 3232!!! Ręce opadają!!!

Zybi_S

Witam

Może tak a może nie. np:

może być niesprawny jakiś element,
Może byc niesprawny lub nieaktywny pors RS-232,
Może być niepoprawnie skonfigurowany program,
Może być błędnie połączony z portyemRS-232,

według jakiego schematu zmontowałeś interface ?
można się domyślać że jest to jakiś układ na tranzystorach ?

Pozdrawiam

zdermylas

http://free.of.pl/k/korr_dvd/interface/interface.html
Kabelek zrobiony według tego schematu.Zarówno według pierwszego,jak i drugiego rysunku.Obydwa nie działają i efekt ten sam!!! Port rs 232 ok jest,bo na innych programach chodzi( programuję Pioneera 1530).Program nie wykrywa pamięci.Sprawdzane pod WinXP i Win98 SE. Zamnówiłem już gotowy kabelek na allegro do programowania.Zobaczę jaki będzie efekt!!!

Zybi_S

Witam

Co do zamieszczonych schematów interface
Schematu znalazłem w internecie – nie są mojego autorstwa.
Osobiście wykonałem około 20 sztuk na tanzystorach.
Układy były wykonywane z tego co akurat miałem pod ręką. W praktyce zawsze były to nieco inne elementy (typy tranzystorów). Nigdy nie miałem najmniejszych problemów. Jesteś też pierwszą osobą której to nie działa (o której wiem).

Schemat na układzie MAX3232 – to praktycznie standardowa aplikacja zalecana przez firmę MAXIM (producenta układu scalonego).

Ze względu na zasilanie układów z płyty DVD w obu przypadkach odtwarzacz podczas zczytywanie z pamięci lub zapisu do niej musi być włączony !!!.

Układy są typowe, proste i wielokrotnie sprawdzone.

Jest jeszcze jadna możliwość, ale występuje baaaardzo żadko (miałem taki przypadek)
Mogła paść kostka pamięci flash w DVD. Identyfikacja pamięci polega na zczytaniu pewnych informacji ze specjalnego obszaru pamięci flash.

Pozdrawiam

zdermylas

Witam.Dziękuję za odpowiedź.No to pozostaje mie tylko serwis zdaje się.Nie da się nic zczytać z dvd ani do niego wgrać.Sprzęt mnie niesty dużo kosztował,więc szkoda wyrzucać.Sam sobie nie poradzę z tym problemem niestety.Mam bolesną nauczkę na przyszłość

zdermylas

Witam.Właśnie wróciło moje ukochane dvd Korr z serwisu.Naprawili mi " za darmo".Wymiana pakietu dvd,czyli wymienili zdaje się całą płytkę z prockiem.Czyli mam farta.Nie będę nic już wgrywać do niego ,bo się boję.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Piotr

Mietek

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany kabelkiem do wgrywania softu to poproszę o *kontakt na maila. *
Kabelek z interfejsem na MAX-232 zasilany z portu RS-232 kompa /więc bezpieczny/. Taki jak sprzedawany na allegro a opisywany we wcześniejszych postach /wtyki pasują !!!/.

Proszę czekać…