KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

inne napisy 41
rudolph1000

Jak wstawić napisy do obrazu które mają inną nazwę , instrukcja jest bardzo uboga w tym temacie , i co to jest za funkcja na pilocie GOTO , czegoś szuka tylko czego

tsfaniaq

a nie było by prościej zmienić nazwę na taką samą jak plik *.avi przed wypaleniem płyty?
osobiście mam bellka i samsunga dvd-r w tym pierwszym nie ma takiego problemu, plik tekstowy bez wzgledu na nazwę załadowuje sie automatycznie podczas uruchamiania pliku z filmem, natomiast dla samsunga muszę zmienić nazwę przed wypaleniem płyty na taką samą jak avi’k
podsumowując:
nie ważne dla krórego dvd’ka wypalam płytkę zawsze zmieniam nazwę pliku txt na taką jaką ma film.

rudolph1000

2 lata temu wypalając płyty nie myślałem że będzie taki problem , oczywiście można nagrać jeszcze raz z taką samą nazwą , ale skoro jest taka funkcja to czemu nie wiedzieć jak jej używać

wajs

Zmień na dysku nazwę pliku tekstowego na taką samą jak plik z filmem, jeszcze raz nagraj na płytę i będzie ok. GOTO to nie szukaj tylko przejdź do, za pierwszym naciśnięciem możesz wpisać który plik ma być odtwarzany za drugim naciśnięciem wpisujesz godz, min, sek i np. film przeskakuje do tego momentu.

tsfaniaq

spróbuj tak:
wejdź do folderu z filmem,
podświetl plik *.txt,
naciśnij na pilocie: SUBTITLE (w bellku jest taki przycisk),
u mnie pojawia się monit "divx sub title selected"
później wybieram plik avi i mam komplecik :)
nie wiem jak w korr’ze, ale może, to działa podobnie :)

rudolph1000

czyli z tą nazwą pliku inną niż film to lipa , otwierając nawet katalog to widać tylko plik z filmem żadnego txt nie widać , nawet gdy napisy są takie same jak film

tsfaniaq

nie chciałbym być przykry, ale trzeba było brać bellwooda, teraz pozostaje Ci albo ponowne wypalanie płytek, albo oglądanie na kompie, półbiedy jak masz na karcie graficzej wyjście TV-out, to moża coś jeszcze pokombinować z TVTool’em jest to program komercyjny (najlepszy jaki znam), ale lekarstwo znajdziesz w sieci.

wajs

Ja też nie chciałbym być przykrym i powiem, że kolega dobrze zrobił wybierając korka zamiast belka, problem z napisami, parę minut i po problemie, a co by było gdyby kolega miał belka „NO GMC, QPEL” i trzeba by poprawić kilka filmów, parę godzin na recompress, a jakość po tym zabiegu pozostawia wiele do życzenia.
Moim zdaniem dobry wybór tylko trzeba się trzymać zasady.
Nazwa filmu i napisów taka sama.

tsfaniaq

skoro bawimy się w polemikę, to co ma teraz zrobić gość, który ma grubo ponad 1500 tytułów filmów wypalanych od conajmnej 4 lat?
kupić sobie korra i przepalać te wszyskie płytki jeszcze raz, litości.
między bogiem, a prawdą, to ileż to jest w sieci tych filmów z qpel’ami i gms, góra 3-5%.
Bellwood rulez :D

rudolph1000

Do Wajsa , czyli napisy muszą być takie same i już , to że jest napisane na stronie kora inaczej lipa , problem nie duży i da się szybko załatwić , odnoście tych moich opuszczonych napisów gadaliśmy na gg ale cuś się urwało ta moja wersja to A8.59.00.00 masz do tego typu soft co pomoże

Tedabc

Napisy o innej nazwie dzialaja bez problemu pod warunkiem ze w folderze jest tylko 1 avi i jeden txt,a napisy sa w formacie mDVD,czyli takie.

{7460}{7571}Pewnego dnia będziesz miał własny program
{7575}{7775}Niektórzy dziwacy są niedoprzewidzenia

Ps.Dzis napisze obiecany dla Krzysztofa Czerepaka post o zaletach i wadach Korr-a,to bedzie mozna podyskutowac co jest lepsze w Korr a co w Bellwood.

wajs

> tsfaniaq o 2006-03-08 09:37:47 napisał:
>
> skoro bawimy się w polemikę, to co ma teraz zrobić gość, który ma grubo
> ponad 1500 tytułów filmów wypalanych od conajmnej 4 lat?
> kupić sobie korra i przepalać te wszyskie płytki jeszcze raz, litości.
> między bogiem, a prawdą, to ileż to jest w sieci tych filmów z qpel’ami i
> gms, góra 3-5%.
> Bellwood rulez :D

Dla mnie odpowiedz jest prosta, BAŁAGANIARSTWO, skoro gość zbiera filmy i jest niby koneserem, to jest sam sobie winny za bałagan na swoich płytach, ja nazbierałem 975 płyt z filmami, zbieram je od czasu kiedy stacjonarne dvd nawet w snach się nie pojawiało, nie miałem pojęcia, że nazwa filmu i napisów kiedyś będzie miała jakieś znaczenie.
Porządek jest wskazany, nie wyobrażam sobie aby na mojej płycie był film z takimi nazwami:
Final.fantasy[DIVX] VenomOwns HYdRO Encode.avi
Final.fantasy543454655.txt
Powinno być:
Final Fantasy.avi
Final Fantasy.txt
I tak mam nagrany każdy film.

Belek jest lepszy? Sam napisałeś, że nie odtwarza od 3-5% filmów, korek nie ma z tym problemów, napisy? Jak ktoś jest sam sobie winny to nie moja sprawa.

AMIGA & KORR RULEZ ;)

tsfaniaq

ale poszło mi w pięty, stary po prosu spadłem z fotela :p :D :D :D
a swoją drogą trzeba mieć tupet Twojego pokroju, żeby nieznając gościa wyzywać go od bałaganiarzy, cóż …
pozostaje mi tylko pogratulować zapobiegliwosci ;) a tu mi czołg …

wajs

> rudolph1000 o 2006-03-08 09:45:28 napisał:
>
> Do Wajsa , czyli napisy muszą być takie same i już , to że jest napisane na
> stronie kora inaczej lipa , problem nie duży i da się szybko załatwić ,
> odnoście tych moich opuszczonych napisów gadaliśmy na gg ale cuś się
> urwało ta moja wersja to A8.59.00.00 masz do tego typu soft co pomoże

Tak, mam soft już zrobiony, testy trwają, czekam na potwierdzenie, że jest ok
Wiesz już jaki masz procek, z DE czy FE?

Zybi_S

Witam

Ludzie dajcie sobie luz. W jednym modelu DVD jest to a w innym to. Nie ma idealnego modelu (ale jest wielu sądzących że to jest właśnie ten co oni kupili).
Obecnie mam 2 różne modele, a kiedyś miałem jeszcze coś innego i w każdym coś chciało by się aby było inaczej.

Jak już się ma konkretny model to trzeba sobie zdawać sprawę z jego ewentualnych delikatnie mówiąc niedogodności.

Pozdrawiam

wajs

Ad. „tsfaniaq „
Podany przez ciebie gość "gość, który ma grubo ponad 1500 tytułów filmów wypalanych od conajmnej 4 lat?" to chyba był przykład? Bo na pewno nie chodziło tu o „rudolph1000 ” on nagrywa filmy od 2 lat. Podaj konkretnie kogo wyzwałem? Błyśnij intelektem, argumentami, a w ogóle nie wiem, czy jest z kim i o czym dyskutować.

rudolph1000

ale zrobiłem awanturę , a chodziło mi tylko o to że producent pisze że napisy mogą być inne to powinno to działać , co do procka to nie wiem nie będę go rozkęcał no wiesz gwarancja te sprawy , oddam do serwisu niech mi wgrają , dzięki bardzo za pomoc

wajs

Nie oddawaj do serwisu ponieważ oni nic ci nie wgrają poza tym co już masz, te softy to są moje nieoficjalne przeróbki. To ty pisałeś, że za miesiąc ma wyjść nowy oficjalny soft, masz jakieś szczegóły?

tsfaniaq

słusznie prawisz, że nie ma z kim i o czym dyskutować, :D :D :D bo polemika była by retoryką zadufanego w sobie ignoranta.
dlatego uszanuję Twoje dobre imię …
dlaczego więc miałbym dopuścić by pozostali forumowicze mieli by powód by się z Ciebie śmiać :p

rudolph1000

szczegółów nie mam , nic konkretnego nie powiedzieli , jakie jest ryzyko że wgram twój soft i mój procesor będzie pasował , jak nie to sprzęt po prostu tego nie przyjmie czy przyjmie i odtwarzacz się spieprzy

wajs

Ad. ”tsfaniaq”
Tak jak pisałem wcześniej, daj przykłady, konkrety.
A jak piszesz o śmiechu to proszę bardzo, niech ludzie poczytają jaki jesteś mądry, poniżej jedna z twoich mądrych wypowiedzi:
„Widzę, że admin forum to gówniarz, który nie ma odwagi polemizować z forumowiczami z napisy.org, a niewygodnie posty usuwa. Dno!!!”
tylko, że to się nadaje do płaczu,
namawiałeś do bojkotu nowego forum, co tu jeszcze robisz?
Sam jesteś dno.
Już mi szkoda klawiatury na dialog z kimś takim jak ty, naprawdę już nie odpowiadam na twoje durne posty.
Zdrówka życzę bo na pewno jest ci potrzebne.

Ad. „rudolph1000”
Przyjąć na pewno przyjmie, ale czy będzie działał? Loteria 50/50%

rudolph1000

ale spieprzy odtwarzacz czyli do serwisu czy poprostu odrzuci softa i powie że nie ma aktualizacji

wajs

Tak, jeżeli masz dvd na mtk1389fe to będzie martwy i wtedy serwis, albo kabel, odtwarzacz nie odrzuci softu tylko wgra co mu zapodasz.
Wszystkie softy są do odtwarzaczy na mtk1389de

AMIGAnTOMEK

> wajs o 2006-03-08 11:35:22 napisał:

> AMIGA & KORR RULEZ ;)

WOW no proszę gdzie to można spotkać AMIGOWców :D
Mam nadzieję że KORR nie podzieli losów AMIGI i będzie rozwijany i supportowany :P
A na poważnie WAJS nie przejmuj się dupkami tylko rób swoje a robisz kawałek dobrej roboty. Dziś dostałem swojego KORRa sprawdziłem CHIP (olać gwarancję :D ) wgrałem Twój soft i jest super. Swoją drogą jaki jest problem z chipem FE?? Nie masz oryginalnego FW?

dudi19

witam. W pełni się zgadzam z kolegą "tsfaniaq" osobiście mam Bellwooda i dużo pożyczam filmów od kolegów ale raczej tylko do obejżenia i szlak by mnie trafił gdybym musiał wszystkie filmy poprawiać pliki TXT i dla siebie specjalnie wypalać.A odnośnie filmów z filtrem GMC i Qpel jest ich ogólnie tak mało, że można ja sobie darować

Wamnok

Też się nie spodziewałem, że na tym forum spotkam AMIGOWCÓW!
Ja też jestem z tej rodziny i Amigę mam we krwi :)
Pozdrawiam wszystkich Amigowców i Korrowców!

SirLEO

Ja również pozdrowie wszystkich współbraci obojga sprzętu. :)

Czy kupując Korra w przeciągu kilku tygodni (jakieś 2-3 tyg wstecz i kilka dni temu) można trafić na różne układy?
Chciałbym wgrać ten nowy soft, a tu piszą o różnych wersjach, a nie mam możliwości rozkręcenia Korra…

wajs

Ad. AMIGAnTOMEK
No właśnie nikt się jeszcze nie podjął zrzucenia softu z chipa FE, szkoda bo byśmy mieli komplet.
Ad. SirLEO
Tak, jeżeli kupisz korra z takim servem: A8.59.00.00 to może on być na mtk1389de lub mtk1389fe, jak na razie tylko poprzez rozkręcenie można sprawdzić jaki jest procek w naszym dvd.

D3xter

> Wamnok o 2006-03-08 20:47:18 napisał:
>
> Też się nie spodziewałem, że na tym forum spotkam AMIGOWCÓW!
> Ja też jestem z tej rodziny i Amigę mam we krwi :)
> Pozdrawiam wszystkich Amigowców i Korrowców!

Wow!
Stare dobre czasy. Ja też jestem "amigowcem", mam jeszcze Amigę 1200 (tylko, że drugą i Escomową :/ ).
Pierwszą swoją Amigę 1200 by Commodore sprzedałem jak byłem na informie czego teraz żałuję. Oryginał to oryginał.
Poza tym te gry i ten klimat :)
Intel Outside :D
Amiga Rulez! Korr Rulez!

Pozdrawiam

D3xter

D3xter

> wajs o 2006-03-08 11:35:22 napisał:
> AMIGA & KORR RULEZ ;)

Wajs amigowiec :)
Kto by się spodziewał.
Kto wie, może pojawi się jeszcze Scorpik, Lazur, XTD i inni… :D
Fajnie wiedzieć, że jest na grupie "amigowa brać".

Pozdrawiam

D3xter Amiga user :)

AMIGAnTOMEK

> D3xter o 2006-03-09 17:58:16 napisał:
>
> Wajs amigowiec :)
> Kto by się spodziewał.
> Kto wie, może pojawi się jeszcze Scorpik, Lazur, XTD i inni… :D
> Fajnie wiedzieć, że jest na grupie "amigowa brać".
> Pozdrawiam
> D3xter Amiga user :)

HAHA tu sie wyrabia :D
No możnaby przecie powiedzieć że KORR też jest Intel Outside bo ma RISCowy procesor :D taka Powerna Amiga inaczej hihihi
No z tych co znam to SirLEO ma KORRA i Gumboy ale czy on tu bywa to nie wiem :P

wajs

Panowie zerknijcie
http://img335.imageshack.us/img335/2424/beztytuu5hr.jpg
nieco odmłodzony system, ale to zawsze workbench
to jest moje emu.

wajs

Aż się łezka w oku kreci jak sobie przypominam tamte czasy
- demo sceny
- copy party
- muzyczka z protrackera
dobre to były lata, cały miesiąc harowałem w Niemczech na wakacjach żeby kupić A600, niedawno na targowisku spotkałem gościa który miał właśnie taka samą A600, deszcz lał, a ona biedna sama nawet niczym nie przykryta i ta cena: 20 zeta, byłem bliski popełnienia zbrodni.
Szkoda tamtych czasów i tamtego klimatu.
Fajnie ze są ludzie którzy jeszcze o niej pamiętają

Ps. Aż mi coś gardło ściska, głos jakiś cieńszy i drżący.

D3xter

> wajs o 2006-03-09 20:57:36 napisał:
>
> Panowie zerknijcie
> http://img335.imageshack.us/img335/2424/beztytuu5hr.jpg
> nieco odmłodzony system, ale to zawsze workbench
> to jest moje emu.

Super!!!!
To jest to !!!!!!!!!
Windows to już nie to :(
Ja pracowałem na Workbenchu 3.0 zainstalowanym na dysku Caviar’a 1.6 GB, wtedy nowość i olbrzymia pojemność (teraz siedzi w Escomowej Amidze) kupiony w Stolicy za kupę kasy. I ten File Master :D
To były czasy !!!!!!!!!

Pozdrawiam

D3xter

Wamnok

Miło tak powspominać a jeszcze milej wiedząc, że tu są Amigowcy (nie spodziewałem się).
Na początku miałem A500 potem A120 by Commodore i na prawde to były niezapomniane chwile, Scena Demo, itp. fajna gra "Zdrajca" jeśli kojarzycie i wiele innych, File Master, DC6, miło powspominać. Do dziś mam trochę płyt z softem Amigowym i używam ich pod emulatorem, mam OS3.9 + DOpus Magellan 2 i jest super.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to niech zagląda, ja tego emu używam (w dziale "Do Pobrania" można za free sobie zapodać). W razie pytań walcie na GG.

www.amikit.amiga.sk/polish/

D3xter

> wajs o 2006-03-09 21:17:23 napisał:
>
> Aż się łezka w oku kreci jak sobie przypominam tamte czasy
> – demo sceny
> – copy party
> – muzyczka z protrackera
> dobre to były lata, cały miesiąc harowałem w Niemczech na wakacjach żeby
> kupić A600, niedawno na targowisku spotkałem gościa który miał właśnie
> taka samą A600, deszcz lał, a ona biedna sama nawet niczym nie przykryta i ta
> cena: 20 zeta, byłem bliski popełnienia zbrodni.

Heh. Pamiętam dzień, w którym kupiłem Amigę. Nie mogłem doczekać się kiedy ją rozpakuję i podłączę. Miałem zestaw Amiga Desktop Dynamite z grami Dennis i Oscar. Ta druga była na kości AGA.
Nie mogłem doczekać się kolejnego numeru Magazynu Amiga, Commodore & Amiga, Sicret Service. Mam jeszcze te gazetki.
Z zapartym tchem czytało się "Wstępniaki" i inne artykuły. Czytało się to "od deski do deski". Artykuły ciekawie napisane, konkrety. Sampler stereo i Adiomasterem obróbka dźwięku albo też zrzucanie obrazu z kamery na FG-24 u kumpla.
Zrobiłem kilka swoich modułów na Protrackerze.
Giercowało się cały dzień i noc i biegało do kumpli po nowy soft :P
Pamiętam jak kumpel kupił peceta i zachwycał się jaki to multimedialny komputer. Scrolling ekranu był tak nędzny, że nie dorównywał nawet Amidze do pięt.
Jak mu pokazywałem raytracingi i w tym czasie odgrywałem moduły z Protrackera to dziwił się, że jego pecet tak nie potrafi :D
Pokazałem mu platformówki na AGA a jak zobaczył demka amigowe to wymiękł :D

> Szkoda tamtych czasów i tamtego klimatu.

Pewnie, że tak. Ja do tej pory wspominam tamte czasy.

> Fajnie ze są ludzie którzy jeszcze o niej pamiętają

Miałbym niby zapomnieć o swojej "przyjaciółce"?
To mój pierwszy komputer, przy którym spędziłem długie godziny.
Do Amigi czuje się sentyment :P
Pecety to klony, piece, blaszaki, grzyby… hihihihihi a użytkownicy pecetów to kloniarze :D

> Ps. Aż mi coś gardło ściska, głos jakiś cieńszy i drżący.

Moglibyśmy długo wspominać ale pewnie zaraz nas opierniczą, że to forum Korr’a :)

Pozdrawiam

D3xter

D3xter

> Wamnok o 2006-03-09 23:03:57 napisał:

Witamy kolejnego amigowca :)

> Jeśli ktoś byłby zainteresowany to niech zagląda,

Właśnie przeglądam stronę.

> ja tego emu używam
> (w dziale "Do Pobrania" można za free sobie zapodać). W razie pytań walcie na
> GG.
> www.amikit.amiga.sk/polish/

Ty jesteś
Jan Zahurancik
Krenova 55
60200 Brno
Czech Republic, EU
????

Jakby nie było Lech, Czech i Rus to bracia :)
a amigowcy, to już w ogóle rodzina :D

Ok, czas na "GuruMeditation" :)

Dobrej nocy

D3xter

AMIGAnTOMEK

Filemaster i Filemaster. Ja używałem "od zawsze" Directory Opusa i teraz też, tyle że na AMi w wersji 4 a teraz w wersji 8. Ok faktycznie kończmy bo nas op……, Właściwym miejscem na takie rozmowy będzie chyba http://www.ppa.pl/ SirLEO jest naczelnym więc się ucieszy ze wzrostu oglądalności hihihi

Wamnok

Ja jestem rodowitym Polakiem, podalem tylko ten link bo moim zdaniem jest to ciekawa sprawa w emulowaniu Amigi. A no to forum Amigowe to zaraz zaglądne:)

bishop

> tsfaniaq o 2006-03-08 08:48:40 napisał:
>
> spróbuj tak:
> wejdź do folderu z filmem,
> podświetl plik *.txt,
> naciśnij na pilocie: SUBTITLE (w bellku jest taki przycisk),
> u mnie pojawia się monit "divx sub title selected"
> później wybieram plik avi i mam komplecik :)
> nie wiem jak w korr’ze, ale może, to działa podobnie :)

w korrze to nie działa. po wgraniu softu wajsa ;) przynajmniej widać plik z tekstem, ale nie można go "załadować". jeśli jest w tym samym katalogu co *.avi to sam się ładuje. nie jest prawdą, że nazwa musi być identyczna jak *.avi – z obserwacji i testów wynika, że musi się zaczynać tak samo ( np. film.avi + film_pol.txt film_ang.txt pokaże z wyborem napisów). ale co prawda przydałaby się możliwość wczytania txt z innego katalogu.

ostatnio plik *.sub nie chciał mi wejść, a producent twierdzi na swojej www., że czyta txt, sub, srt i coś jeszcze, ale zaznacza, że polskie znaki, a nie jestem pewien czy ten ściągnięty .sub jest po polsku ( plik do filmu shinobi – może jest po japońsku :))

bishop

czy to prawda, że korr czyta txt o nazwie max. 14 znaków?? faktycznie jednego, ale o bardzo długiej nazwie nie chce mi czytać…po skróceniu nazwy śmiga jak trzeba …

SirLEO

Mi zdażyło się, że na filmie 2CD nie odczytał napisów z drugiego CD, nadal pokazywał z pierwszego. Napisy tak samo nazwane jak film, czy wielkość liter ma tu jakies znaczenie?

OT: właśnie wydaliśmy drukowane czasopismo amigowe www.totalamiga.ppa.pl zapraszam i rozreklamujcie gdzie mozecie. :]

Pozdrawiam

Proszę czekać…