KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

RMVB 6
bananjp

Witam
Wskrzesiłem moją Wiwe 238 po dwóch latach i mam pytanie czy odtworzę na niej film w formacie rmvb ?

majak01

Nie

bananjp

Wiec może inaczej ile trwa konwersja rmvb do avi ?

majak01

Nie wiem, to zależy od wielkości pliku i sprzętu jaki posiadasz. Zainstaluj sobie jakiś program, który służy do tego i sprawdź. Nie powinno to trać długo.

Ronaldinho

> bananjp o 2008-10-02 20:32 napisał:
> Wiec może inaczej ile trwa konwersja rmvb do avi ?

Z góry przepraszam za słowa, ale czy to nie jest debilnie głupie? Rmvb ma jakości straszne, na 15" monitorze widać pikselozę, o beznadziejnym dźwięku lepiej nie wspominać. Pierwotny plik avi został skompresowany do rmvb, po czy ty chcesz wrócić do avi, lecz jakość już pozostanie beznadziejna. Odradzam w ogóle takie działania, chyba, że jakość jest ci maksymalnie obojętna, to wtedy ok.

bananjp

> Ronaldinho o 2008-10-02 21:15 napisał:
> Z góry przepraszam za słowa, ale czy to nie jest debilnie głupie? Rmvb ma
> jakości straszne, na 15" monitorze widać pikselozę, o beznadziejnym dźwięku
> lepiej nie wspominać. Pierwotny plik avi został skompresowany do rmvb, po czy ty
> chcesz wrócić do avi, lecz jakość już pozostanie beznadziejna. Odradzam w ogóle
> takie działania, chyba, że jakość jest ci maksymalnie obojętna, to wtedy ok.
Hmm
Oglądam na lapku na matrycy 15’4 i jakoś nie mam pikselozy
Więc będę zmuszony podpiąć lapka do tv
Dlaczego rmvb ? porostu mniej miejsca zajmuje plik
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

lifemovie

Nie żartuj, po prostu jakość filmu została obniżona w tym RMVB, na większym ekranie obraz jest mocno rozmazany, dzwięk też nie zachwyca na czymś więcej jak piszczałki. Mały plik w dobrej jakości obrazu otrzymasz w h264 (np. pliki 4GB jakość płyty HD) ale do pilków ~700 MB wciąż najlepszy jest XviD i nie dlatego że dobrze kompresuje – taka therora robi to o wiele lepiej, a dlatego, że jest popularny i odtwarzacze z niższej pułki nie będą miały z nim trudności. Dodatkowo XviD ma taką przewagę, że nie potrzebuje mocnego procesora co na słabszym sprzęcie ma sens. Tak poza tym XviD produkuje bardzo dobrą jakość obrazu (dłuższa konwersja), albo słabszą (szybka konwersja), jeżeli dobrze zrobisz sobie tą kopię zapasową DVD to nie pożałujesz. Możesz zrobić sobie nawet plik 300MB (trochę mniej kolorów + dithering, mniejsza rozdziałka i np. do dźwięku ogg vorbis – uwaga, nie wszystkie odtwarzacze to czytają). Wydaje mi się że otrzymasz podobną, a może nawet lepszą jakość od RMVB.. :) Mocno się zastanów co do tego RMVB..

Proszę czekać…