KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Korr + amplituner 12
bullet1st

Witam!
Potrzebuje jakichkolwiek informacji, najlepiej od osob juz doswiadczonych w tym temacie tzn. chce w niedlugim czasie kupic odtwarzacz dvd, upatrzylem sobie KORRa (glownie ze wzgledu na mozliwosci). Planuje tez zakupic amplituner z zestawem kolumn 5.1. I teraz moje pytanie, czy KORR nadaje sie na zestawy z amplitunerem? Czy wybrac moze odtwarzacz lepszej jakosci, a byc moze nawet bellwooda. Prosze o rade. Z gory dzieki.

bofrostmann

Korr poradzi sobie z amplitunerem [podlaczajac przez coaxial albo optyk ew. kombinacja cinch] a i mozesz bezposrednio pod kora podlaczys same glosniki 5+1 i tez poleci [ja tak mam podlaczone]. Z tym ze glosniki musza byc aktywne.

Pozdrawiam

bullet1st

No wiesz, w zasadzie chodzi o pomieszczenie ok 5×5 wiec takie glosniki aktywne jak np Logitech od razu odrzucilem, ze wzgledu na to, ze moga "nie obsluzyc" tego pokoju.
Dlatego zdecydowalem sie, ze dokupie amplituner i kolumny, ale szczerze mowiac jeszcze nie wiem jakiej firmy. Podobno niektore zestawy glosnikow z mniej znanych firm calkiem ladnie graja. Nie jestem audiofilem, wiec nie wychwytuje ultrazaklucen :). Ale lubie efekty dzwiekowe w filmach, tak by poczuc sie choc troche jak w kinie :).
Chetnie skorzystam z porady na jaki amplituner i glosniki mozna zwrocic uwage.

press

A może rzucisz okiem na zestawy z nieco innej półki niż podstawowe logitechy – myślę o modelach typu z-5400 z-5500. Zestawy ze sprzętowym dekoderem 5.1 i sporą mocą. To tylko taka sugestia, bo zakup amplitunera z głośnikami bardziej obciąży portfel.

bofrostmann

> bullet1st o 2006-03-09 23:11:40 napisał:
>
> No wiesz, w zasadzie chodzi o pomieszczenie ok 5×5 wiec takie glosniki aktywne
> jak np Logitech od razu odrzucilem, ze wzgledu na to, ze moga "nie obsluzyc"
> tego pokoju.
> Dlatego zdecydowalem sie, ze dokupie amplituner i kolumny, ale szczerze mowiac
> jeszcze nie wiem jakiej firmy. Podobno niektore zestawy glosnikow z mniej
> znanych firm calkiem ladnie graja. Nie jestem audiofilem, wiec nie wychwytuje
> ultrazaklucen :). Ale lubie efekty dzwiekowe w filmach, tak by poczuc sie choc
> troche jak w kinie :).
> Chetnie skorzystam z porady na jaki amplituner i glosniki mozna zwrocic uwage.

Sadze ze takie glosniki aktywne o ktorych pisalem spokojnie obsluza twoj pokoj. Ja mam pokoj 5*4 metry glosniki takie jak w podpisie tzn. dk digital i nie moge dac na full [wbrew pozorom za maly pokoj] na subie mam skale glosnosci od 0-50 i max jak do tej pory sluchalem czy to muzyki czy filmu nie przekroczylem 30-32 db. Glosniki o ktorych mowie nie sa jakies wysmienite normalne rzeklbym ze z dolnej polki a mnie w zupelnosci wystaczaja. Moze choc troche pomoglem, a jesli nie to sorry. Ty podejmiesz decyzje czy kupowac zewnetrzny amplituner. Tak dla jasnosi podam jeszcze ze moje glosniki maja 5*15 watt i sub ktory ma jesli mnie dobrze pamiec nie zawodzi 120 watt.

Pozdrawiam

bullet1st

Ok, bardzo dziekuje za informacje. Moze uda mi sie jakos przetestowac te zestawy z gornej polki (ewentualnie z troche nizszej) i byc moze rzeczywiscie glosnosc bedzie w porzadku.
Ale jedno juz wiem, ze Korr’a mozna juz zamowic :).
Pozdrawiam

bofrostmann

> bullet1st o 2006-03-10 09:56:21 napisał:
…..
> Ale jedno juz wiem, ze Korr’a mozna juz zamowic :).
> Pozdrawiam

Koniecznie. Myslalem ze juz to zrobiles :):):)

Pozdrawiam

mrrowek

witam jestem nowy na tym formum
i zastanawiam sie czy mozna do korr`a podlaczyc cos takiego jak
CREATIVE INSPIRE DIGITAL 5700 i jak to sie bedzie sprawowalo jest tam jeszcze cos takiego jak dekoder przy tych glosnikach

bullet1st

No to jestem w koncu szczesliwym posiadaczem KORR HYD-9907DX. Dzis go przetestuje troszke. W niedlugim czasie zakupuje amplituner Yamaha RXV 357 oraz zestaw kolumn Koda AV 707 (lub AV 850), subwoofer SW850. Zobaczymy czy ten zestaw z KORRem sie spisze :).
Odezwe sie jakie wrazenia.

press

@ mrrowek

Oczywiście, że podłączysz – w tym przypadku wystarczy jeden kabel z wyjścia cyfrowego odtwarzacza, ponieważ ten zestaw głośników ma dekoder 5.1 wbudowany (tak jakbyś podłączał do amplitunera kina domowego). Jak się będzie sprawowało – na to nie odpowiem, nie mam żadnych doświadczeń z zewnętrznymi głośnikami.

bullet1st

No to juz moge powiedziec, ze Korrek daje rade z amplitunerem i kolumnami i to jak pierwszorzedny odtwarzacz do czegokolwiek (filmow, muzyki) :). Moj zestaw to (oprocz Korrka): Yamaha RX-V 457 i kolumny Koda AV-707 bez suba. Przyznam szczerze, ze bardzo urzekl mnie ten zestaw, jak podlaczylem wszystko i wlaczylem mp3-jeczki to wymieklem w fotelu ;). Nie dosc, ze mocy nie brakowalo, to dzwiek jak dla mnie (a nie jestem zbytnio wymagajacy) pierwsza klasa. Wyszedlem z zalozenia, ze subwoofer bedzie prawdopodobnie zbedny, bo calosc pociagnie w miare niskie tony (od 40Hz). Do tego zapodalem jeszcze LOTR: Powrot Krola w AC3, nie zawiodlem sie. O taki wlasnie efekt mi chodzilo… Polecam Korra do zestawow kina domowego i do muzyki. Chociaz jedna wade mozna by poprawic. Na pewno wszyscy juz ja zauwazyli podczas odtwarzania mp3: gdzie jest przeskakiwanie utworow next i prev? Mam nadzieje, ze ktos kiedys wymysli jak przypisac takie funkcje do tych klawiszy.

mrrowek

A jak z dzwiekiem w DTS?odtwarza filmy?

bullet1st

Nie wiem, na razie mam tylko filmy w Dolby Digital i nie mam mozliwosci sprawdzenia DTS

Proszę czekać…