KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Korr i DivX 6
nym

Zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie po przewinięciu AVI (przód/tył) z maksymalną szybkością x32 do jakiegoś momentu filmu wciskam Play i wszystko stoi. Nawet po upływie 2 minut dvd nie może się połapać co jest grane. Nie wiem czy gubi się w indeksach czy co? Jedyne wyjście – wyłączyć dvd, wystartować film od początku, przewinąć i albo się uda albo znowu stoi :(
Ciekawe czy to tylko mój egzemplarz jest taki, czy wszystkie mają tę przypadłość?
Testowałem to na płytach CD i DVD z różnymi filmami. Nie ma to znaczenia.
Natomiast z filmami DVD nie ma problemu – startuje natychmiast.

Longi

> nym o 2006-03-15 19:00:11 napisał:
. Nie

> Ciekawe czy to tylko mój egzemplarz jest taki, czy wszystkie mają tę przypadłość?

To tylko u ciebie to nie jest normalne, więc śmiało mozesz go odesłać w ramach gwarancji. Tylko jesli wgrywałeś nieoficjalne firmware to wgraj koniecznie orginalne FW Bo inaczej bedziesz płacił za przesyłkę 40zł
Aha i nie zapomnij wydrukowac opisu usterki np tekst powyższego postu bo niektórzy o tym zapominają i potem dziwią się że paczka do nich wróciła, ale problem pozostał

mcdenko

> Ciekawe czy to tylko mój egzemplarz jest taki, czy wszystkie mają tę przypadłość?

Mialem podobny przypadek, ale tylko z bardzo skompresowanym filmem. Kompresowalem jakis dluugi film Divx w rozdzielczosci DVD 720×576 i zmiescilem go na 1 CD. Objaw byl wlasnie taki. Po przewijaniu (nawet na nizszych predkosciach 8x 16x) film sie zatrzymywal. Na innych Divx jest OK.

Pozdrawiam

Longi

Tylko, że nym pisze "Testowałem to na płytach CD i DVD z różnymi filmami. Nie ma to znaczenia" Więc nie jest to kwestia 1 czy dwóch filmów
mcdenko za duża rozdzielczość też nie dobrze bo bedziesz miał tylko dźwięk bez obrazu i faktycznie jak piszesz że skompresowałeś film do 700mb w rozdzielczości 720×576 to faktycznie musiałbyć to duży stopień kompresji, chyba w rozdzielczości już 740 już filmów nie odtwarza, ale głowy nie dam bo nie mam jak tego teraz sprawdzić

aho

> nym o 2006-03-15 19:00:11 napisał:
>
>Jedyne wyjście – wyłączyć dvd,
> wystartować film od początku, przewinąć i albo się uda albo znowu stoi :(

a od czego masz funkcje GOTO? jak chcesz skoczyc dalej. np do polowy filmu to uzywaj GOTO a nie przewijania na max.

QQryQ

> a od czego masz funkcje GOTO? jak chcesz skoczyc dalej. np do polowy filmu to
> uzywaj GOTO a nie przewijania na max.

Z tego co się orientuje ta Funkcja nie działa w DivX’ach, a jeśli działa to powiedzcie jak. :P

aho

> QQryQ o 2006-03-18 11:36:56 napisał:
>
> Z tego co się orientuje ta Funkcja nie działa w DivX’ach, a jeśli działa to
> powiedzcie jak. :P

dziala i na divx, wcisnij 2 razy GOTO i wyswietli sie taki format czasowy 0:00:00 czyli godziny:minuty:sekundy
przyklad: czcesz skoczyc do 32 minuty filmu, wiec wciskasz 2 razy GOTO potem wciskasz 0 32 00

Proszę czekać…