KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa i rzutnik multimedialny 5
dariom

Witam,

czy odtwarzacze Wiwa można podłączać bezpośrednio do standardowych rzutników multimedialnych? Kiedyś miałem Wiwę i byłem z niej bardzo zadowolony. Poszukuję czegoś zamiast komputera do oglądania filmów poprzez rzutnik multimedialny z nośników CD/DVD/Pendrive USB

Pozdrawiam,
Dario

FrostBite

Można podłączyć bez problemu. Trzeba tylko zobaczyć jakimi złączami dysponuje projektor i dobrać taki odtwarzacz, który posiada podobne złącza. Najlepszą jakość obrazu oferuje HDMI oraz chinche typu Component. Ja, w ubiegłym roku podłączałem Wiwe (nie pamiętam modelu) przez HDMI do panoramicznego projektora i jakość obrazu była bardzo dobra. Trzeba tylko jeszcze podłączyć zewnętrzne głośniki bo nawet jeśli projektor jakimś dysponuje, to zazwyczaj jest on kiepski.

dariom

Witam,

Czyli rozumiem, że WIWA najlepiej żeby miała złącze HDMI. A co z głośnikami? Czyżby do WIWY można było podłączyć zewnętrzne głośniki komputerowe? Chyba raczej nie. Rozumiem, że chodzi o zestaw kina domowego (głośniki).

FrostBite

Można również komputerowe:) Trzeba tylko przejściówkę z 2 chinchy (lewego i prawego) na wejście jack. Ja tak kiedyś zrobiłem (bo innych głośników nie miałem;) ) i było całkiem ok. Za pomocą przejściówek można ze sobą połączyć praktycznie wszystko;)

dariom

A jaka była jakość dźwięku? Jak puszczam film z komputera to mogę podkręcić sobie dźwięk, ale z WIWY?

FrostBite

To zależy od głośników. Im większą głośność własna, tym większa głośność dźwięku. Wiwa posiada regulację głośności, ale ona nie nadrobi braków głośności. Jeśli podkręcisz za mocno, zapewne będą trzeszczeć.

Proszę czekać…