HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Filmweb.pl lub fdb.pl który portal wolicie? 23
Abraham_Van_Helsing

Tutaj są braki w bazie i nie podoba mi się wystrój… z drugiej strony tu łatwo zdobyć punkty i nie banują jak tam :)

waszym zdaniem który portal lepszy?

jacks

pytasz serio? działalność na fw nic cię nie nauczyła?

Abraham_Van_Helsing

Tuta nie trolluje… w ogóle mało piszę :)

Czudi

> Abracham_Van_Helsing o 2011-04-07 15:26 napisał:
> Tuta nie trolluje… w ogóle mało piszę :)

póki co to prawda, normalnie próbujesz zagaic do ludzi tutaj:-)↲porównania z fw są bez sensu, to całkiem inna liga Korzystam z nich w razie koniecznośći czyli dość często bo bazę mają najlepiej rozbudowana Pierwsze jest oczywiście imdb

Abraham_Van_Helsing

Jakoś nie mam ochoty kozstać z iMDb

Maciek_Przybyszewski

A ja wolę FDB. Po pierwsze jestem tu niemal od samego początku, po drugie mimo wciąż niewielkiej bazy jest tu sympatyczniej, a po trzecie wolę imdb czy chociażby filmpolski niż fw

Abraham_Van_Helsing

Nie lubisz FW?

Maciek_Przybyszewski

Nie lubić, a woleć to dwa różne słowa o różnym znaczeniu. Nie napisałem, że nie lubię tylko, że wolę. Swego czasu korzystałem a FW, ale za dużo tam było chamstwa i "wielkich znawców".

FW to tak porównując McDonalds’s a FDB to klimatyczna kafeja gdzieś na bocznej ulicy starówki.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

dobre porównanie :)

Abraham_Van_Helsing

Faktycznie admini i użytkownicy to raczej tacy wieśniacy… NZA_kastracja itp…

Asmodeusz

z tego co widziałem FW wprowadziło juz gry do swojej bazy (ewidentna zrzyna z IMDB), mam nadzieję, że tu nie jest rozwarzany tego typu pomysł, poza tym na FW jest sporo błędnych treści w filmach

Abraham_Van_Helsing

Gry to był świetny pomysł… tutaj też powinny taki wprowadzić! Oraz oddzielić seriale od filmów… i jak ocenić osobę? A http://www.filmweb.pl/forum/PORTAL+FILMWEB.PL/Limity.,1614570?page=2#post_5371565 tutaj robią sobie z tej strony jaja jalby FW było jakieś lepsze…

Piotrek

Ostatnimi czasami szwędam się tak po róznych portalach. I oto moje doświadczenia :

FDB – dosyć mała baza filmów. Mała ilość postów na forum i pod filmami. Szybkie sprawdzanie dodanych treści. Miła atmosfera. Przejrzystość. Podoba mi się też oprawa graficzna. Ilość dzieci neo bardzo mała. Ogólna kultura.

FW – spora baza filmów. Dużo postów. Na sprawdzenie dodanych treści można czekać i kilka miesięcy (!). Syf i bałagan. Sporo antyfanów i psychofanów. Bluzgi, przesadna ironia w połowie komentarzy.

Czyli kto co woli. Ja tam już mam dość sprzeczania się z pewnymi osóbkami, więc znów wróciłem tutaj. Jak długo tu zabawię, nie wiem.

caryca84

Ja nie zaglądam na Filmweb od czasu, gdy stał się kolorową choinką, a wszystkie bombki na niej to dzieci neo.

opatrznik

Dziwnie mi sie pisze opinie na temat portalu, ktory odwiedzilem raptem kilka razy. Dlatego napisze tak:
Kilka dobrych lat temu, jeszcze zanim powstało fdb byłem zagorzałym fanem kinematografii. Mimo to zawsze FW mnie odrzucało, nie bede sie rozpisywal, poprostu tak bylo i bedzie..
Podejrzewam ze nawet gdybym nie mial alternatywy (imdb) to bym nie korzystal z FW.

edit: Porównywanie fdb z fw to fiasko.. Nie porownujmy fiata do bmw… Jeszcze kilka patentow, kolek doswiadczenia i bedziemy mogli umiescic te serwisy w jednej kategorii i dopiero wtedy, ewentualnie, zaczac je porownywac.

Beznickowy

> opatrznik o 2011-08-29 17:38 napisał:
> edit: Porównywanie fdb z fw to fiasko.. Nie porownujmy fiata do bmw… Jeszcze
> kilka patentow, kolek doswiadczenia i bedziemy mogli umiescic te serwisy w
> jednej kategorii i dopiero wtedy, ewentualnie, zaczac je porownywac.

Piękne, poetyckie słowa :)

simian_raticus

Dwie bazy podobne! Filmweb większy! Plakaty z filmweb zżyna fdb . . .

Beznickowy

> simian_raticus o 2011-08-31 19:25 napisał:
> Dwie bazy podobne! Filmweb większy! Plakaty z filmweb zżyna fdb . . .

Plakaty to nie dzieła sztuki – żaden portal nie ma nic oryginalnego pod tym względem.

Quagmire

Widać wielu nadal myśli, że Filmweb jest pępkiem wszechświata…

Czudi

> simian_raticus o 2011-08-31 19:25 napisał:
> Dwie bazy podobne! Filmweb większy! Plakaty z filmweb zżyna fdb . . .

Tak myślę, że chodzi o sytuacje z początków serwisu, gdy na obu portalach dodawano plakaty jedynie w formacie 150×200, a że prościej była skopiować z fw niż samemu zmienić, to pewnie stąd ta melodia przeszłości;)
Obecnie źródeł są setki, a fw jednym z wielu

Anonimowy

Ja uważam że filmweb to przerost formy nad treścią, do tego wszechobecne reklamy.
Cenię fdb za to że jest tu bardzo łatwo zdobyć informację, nie ma migających reklam i zbyt wielu głupich zbędnych komentarzy/dyskusji.

Asmodeusz

fakt filmw to niezłe bagno i komercha fdb ma tą przewagę (przynajmniej dla mnie), że jest proste i przejżyste (choć dawniej było bardziej)

Redox

> simian_raticus o 2011-08-31 19:25 napisał:
> Dwie bazy podobne! Filmweb większy! Plakaty z filmweb zżyna fdb . . .

Problem leży w tej kwestii, że bardzo często Filmweb jest patronem medialnym danego filmu i plakaty publikuje jako pierwsza (mając bezpośredni dostęp od dystrybutora), nierzadko także jako jedyna.

Bluejohn_26

Oba portale mają swoje wady i zalety i z całą pewnością w każdym z nich można by jeszcze sporo poprawić. Osobiście do niedawna częściej korzystałem z filmwebu, choć ostatnio fdb sporo u mnie zyskała. Zaglądam tu częściej i chętniej niż dawnej. Jednak z uwagi na fakt iż korzystam jeszcze z kilku innych portali (nie tylko polskich) to nie wyróżnię żadnego z nich.

Proszę czekać…