HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Do administracji: "Gry na FDB" 21
Abraham_Van_Helsing

To by było ciekawe ;) jest tyle gier co bym ich chętnie ocenił… mamy być gorsi niż FilmWeb? Administracjo… nie musicie w ogóle tych gier dodawać! Wystarczy ze wprowadzicie możliwość dodawania ich a ja sam je dodam! Składam ten apel w nadziei że zostanie spełniony ;)

Quagmire

To tak jak z magazynem "Film". Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu Prokop wsadził tam 2 czy 3 strony o muzyce dlatego, że biedak nie miał o czym pisać, bo przecież na filmach się nie znał a redaktor naczelny pisać w piśmie swym musi. Po co komuś kto kupuje gazetę o filmach kilka stron zmarnowanych na muzykę?

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzania gier na Fdb mimo, że są one obecne na Imdb czy Filmwebie. Ta druga strona już marnuje swoich redaktorów na newsy o grach. Podobnie jak w przypadku gazety "Film" nie chce aby nie obchodzące mnie informacje zajmowały miejsce dla deficytowego i pogardzanego u nas towaru jakim jest branża filmowa.

Abraham_Van_Helsing

No cóż… dla ciebie to głupi pomysł dla mnie wręcz fantastyczny! Trzeba rozwinąć portal!

ferhin2

Jestem na NIE.
fdb.pl to portal filmowy, a gry nijak nie mają nic wspólnego z filmem.
Idąc taką drogą zaczniemy wprowadzać książki czy albumy muzyczne.
Prędzej byłbym za w prowadzeniem działu filmów dla dorosłych :D, bo przynajmniej w nazwie ma "film".
Filmweb najprawdopodobniej dostał sporo kasy za promowanie gier od sponsorów. My zostańmy przy filmach.

Redox

Ja także jestem zdania, że wprowadzenie gier niczego dobremu by nie służyło. Nie oszukujmy się – mamy duże braki nawet w bazie filmowej czy ludzi kina, a wprowadzając do tego jeszcze gry, wtedy dopiero powstałby totalny chaos.

Edit: A poza tym nie wiem, co to za ostatnio trend kopiowania innowacyjności z innych portali. Na forum gry z filmweba, na sugesterze import ocen z imdb jaki wprowadził filmaster… Nie chciałbym bronić dawnego redaktora naczelnego, który twierdził, że fdb to portal społecznościowy, który nie potrzebuje promocji na przykład za pomocą Facebooka, ale unifikacja portalu też do niczego sensownego nie prowadzi.

Maciek_Przybyszewski

Ja również jestem na nie. Portal jest portalem społecznościowym dotyczącym filmów i kinematografii w ogóle, a nie wszystko byle dużo. Niech inni nawet oceniają sobie jakość spalin wydzielanych przez pyrkafki aksamitne, wg mnie FDB powinien oprzeć się na filmach i przez być prawdziwie filmowym.

Abraham_Van_Helsing

Gry mają dużo wspólnego z filmami

Abraham_Van_Helsing

Są na ich podstawie lub odwrotnie

Maciek_Przybyszewski

Nieznaczny odsetek tak, ale reszta z filmami nie ma nic wspólnego, może poza możliwością grania i oglądania na TV bądź monitorze.
Weźmy klasyki: Tetris, PacMan, Arkanoid – to też by było w bazie? Na jakiej podstawie.

A poza tym skoro film na podstawie lub odwrotnie, to powinny znaleźć się i książki i gazety codzienne chociażby.

ferhin2

jesli film jest na podstawie gry to można to gdzieś zaznaczyć przy filmie,
jeśli takie informacje są dla Ciebie istotne dodaj do sugestii prośbę o taka mozliwość.

Abraham_Van_Helsing

Tak zrobię…

Abraham_Van_Helsing

A książki to dobry pomysł… nie chjce żebyście się ze mnie smiali ale marzę o własnym portalu i jak zaoszędzę te 5000 (mam na razie 4000) to go zrobię…

Maciek_Przybyszewski

A po co Ci tyle pieniędzy? Wystarczą chęci, dużo pracy i kilkaset złotych na serwer na początek ;)

Abraham_Van_Helsing

Chce żeby w technice i jakości pobił IMDb, FilmWeb, i FDB za kilka lat po utworzeniu portalu może się uda…

Maciek_Przybyszewski

A to do tego kasa jest nie potrzebna hihi tylko bardzo dużo pracy

Abraham_Van_Helsing

Aha… nie wiem jak nazwię porta;… BestFilm to zajęta nazwa

Adam_Siennica

Świat filmu i gier bardzo się miesza – obecnie każda gra ma fabułę niczym kinowa produkcja, a gwiazdy kina normalnie występują w grach jak w filmach animowanych, więc proszę nie mówić, że GRY nie mają nic wspólnego z filmem. Dawno przestało to być tylko na zasadzie gry na podstawie filmu i odwrotnie.

To medium jest naturalną częścią świata kina.

Piotrek

Powtórzę się, ale moim zdaniem to jest zbędne. Chcesz gier ? gry-online, gaminator. Chcesz muzyki ? rateyourmusic, discogs. Chcesz książek ? Nie siedzę w tym, ale na pewno coś się znajdzie.

Po co mieszać ? Po co upodabniać się do popularnych portali (popularne nie znaczy dobre).

Abraham_Van_Helsing

Ja być może zrobię portal to oceniać tam będzie można Filmy, Gry, Muzykę, Książki(komiksy to to samo co książka to jak krotkometrażowy film do normalnego)

Abraham_Van_Helsing

> Adam_Siennica o 2011-04-28 11:31 napisał:
> Świat filmu i gier bardzo się miesza – obecnie każda gra ma fabułę niczym kinowa
> produkcja, a gwiazdy kina normalnie występują w grach jak w filmach animowanych,
> więc proszę nie mówić, że GRY nie mają nic wspólnego z filmem. Dawno przestało
> to być tylko na zasadzie gry na podstawie filmu i odwrotnie.
>
> To medium jest naturalną częścią świata kina.

Skoro redaktor naczelny to napisał… to skoro on tak pisze to gry mogą się pojawić ;)

Quagmire

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego jak kiedyś mawiała w TV pewna babcia od wybielacza.

Proszę czekać…