FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

FDB zwalnia 32
Asmodeusz

Nie wiem jak wam ale u mnie od jakiegoś czasu jet zastój w sprawdzaniu treśći (jakieś 2 miesiące), nieco dziwne zwarzywszy, że wcześniej wszytsko leciało na bieżąco.

Beznickowy

Rzeczywiście dziwne, bo u mnie poślizg w żadnej treści nie przekracza miesiąca. Jednak fakt faktem, że FDB rzeczywiście zwolniło pod każdym względem. Mniej jest aktywnych dodających, weryfikujących; od czerwca nie pojawiła się żadna nowość, jeśli chodzi o system; fora coraz bardziej opustoszałe – da się zauważyć ogólny spadek entuzjazmu.

Tuiq

Nah. Chwilowy przestój.

gasd

Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe. Jednak nie da się ukryć, że nowości pojawiają się od pewnego czasu jakoś rzadziej. Wygląda na to, że faktycznie mamy lekki zastój.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

zastój występuje na wszystkich płaszczyznach – począwszy od weryfikowania do dostarczania nagród przez fdb.pl – ja czekam na nagrody za czerwiec – a jest przecież październik :(((

Grzegorz_Derebecki

Doskonale o tym wiemy prowadzimy pewne działania by było lepiej jak coś wiecej będzie wiadomo dam znać. Sam obiecuje być bardziej aktywny oby niedługo :)

Jana

Ja też! Nagrody dla aktywnych za czerwiec jeszcze nie dostałam, że o konkursie na polskie komedie nie wspomnę:) Ten rozstrzygnięto 1 września, więc może za wcześnie się przypominam?… Ale czerwcowe to już 3 miesiące! A komedie na pochmurne, deszczowe dni będą jak znalazł:)))

ferhin2

oj tam narzekacie :-).

Beznickowy

> ferhin2 o 2011-10-05 23:01 napisał:
> oj tam narzekacie :-).

Nie narzekamy. Motywujemy :)

Czudi

E tam. Ja nie dostał żadnej nagrody od blisko dwóch lat i nie narzekam…
Fakt, że żadnej nie wygrałem, a w dawnych czasach wszystko przychodziło w miarę sprawnie, więc nigdy nie miałem prawa marudzić.
Jeśli mam na coś psioczyć, to będzie to liczba aktywnych użytkowników, opinii do filmów, o jakiejkolwiek dyskusji o tychże nie wspomnę – tu mnie boli, bo jest słabiej niż drzewiej bywało:/

Jana

A ja wygrałam (ostatnio dwa razy) i… też nie dostałam:)
Odnośnie zaś drugiej kwestii (czyli liczby aktywnych użytkowników, opinii i dyskusji), niestety muszę się zgodzić: marność nad marnościami! Rzeczywiście drzewiej lepiej bywało:)

Young_Caesar

Przestój jest , bo więcej osób zaczęło urzywać facebooka , przez co wiekszość komentuje na fb bezposrednio nie tu , tak mi się zdaje przynajmniej. Co do dodawania treści to już inna sprawa pewnie.

Kristo

Czy tutaj coś weryfikują. Widoczny jest zastój kompletny od dwóch dni.

Jana

Od dwóch? Moje treści "wiszą" w oczekujących od 9 października! To prawie tydzień jest, a z pewnością będzie więcej, bo w sobotę i niedzielę raczej nikt tego nie zweryfikuje:)

Jankes

Nie bywaliście chyba nigdy na portalu konkurencyjnym, tam czeka się na sprawdzenie treści około 2 miesiące, więc nie bardzo rozumiem o co taki krzyk :). Raczej nie należy się spodziewać, że treści będą sprawdzane na bieżąco, bo jest to po prostu niemożliwe, zajmuje to trochę czasu, więc raczej uzbroiłbym się w cierpliwość. Ja rozumiem, że każdy by chciał mieć sprawdzoną treść za 15 minut, ale nigdzie tak nie ma.

Jana

No właśnie dlatego nie bywamy u konkurencji, lecz tutaj:) Bez krzyku, spokojnie stwierdzam fakty… A może po prostu za mało jest weryfikatorów? Ot i cały problem stąd się bierze! Cierpliwości u mnie aż nadmiar, ale oczekiwanie np. na zaległą nagrodę kilka miesięcy bywa lekko irytujące:)

ferhin2

> Jana o 2011-10-15 08:49 napisał:
> Od dwóch? Moje treści "wiszą" w oczekujących od 9 października! To prawie
> tydzień jest, a z pewnością będzie więcej, bo w sobotę i niedzielę raczej nikt
> tego nie zweryfikuje:)

Tydzień to jest na prawdę nie dużo, niektórzy czekają sporo dłużej.
Należy dodawać i uzbroić się w cierpliwość, bo każda treść na pewno zostanie kiedyś sprawdzona.
Zastój zrobił się po dodaniu możliwości dodawania i uzupełniania odcinków seriali. Treści jest coraz więcej a weryfikatorzy nie mogą cały dzień tylko sprawdzać bo tak jak wspomniał Jankes jest to czasochłonne.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

przyznam się, że mnie demotywuje to, że nadal nie wiadomo o jakie nagrody w październiku toczymy bój. Nie walczę o wysokie miejsca, ponieważ nie wiem czy będę zainteresowana nagrodami, które może pojawią się niedługo :)))))

ferhin2

no raczej już tylko z Jankesem powalczycie o 1 miejsce :)
a jeśli chodzi o nagrody to mnie to troszkę dziwi.
Osobiście nie dodaję i nie weryfikuję dla nagród, bo żeby znaleźć się w czołówce trzeba spędzić naprawdę sporo życia na fdb. Gdyby taka nagroda miałą być dla mnie jedyną motywacją to bym poszedł do sklepu lub zamówił na Allegro taką płytę jaką chcę za 30zł, a nie siedział tu. Bardzo fajnie jeśli nagrody są, miło jest je wygrywać i dostawać, ale jak dla mnie to tylko dodatek. Dlatego się nie gorączkuję, że nie dostałem nagród od maja. Może ktoś w końcu się tym zajmie i je powysyła, wtedy się ucieszę.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

a ja się wkurzam, ponieważ jeżeli zobowiązali się, że nagrody będą wysyłać, to ja oczekuję, że będą….

Jana

Ja też! A tu widzę, że jeszcze wrześniowa nagroda dla aktywnych nie wylosowana, o październikowych nie wspomnę, bo tych ciągle nie widać:) A może gar nie warta świeczki? O dłuższego czasu usiłuję załapać się na filmy Almodóvara – bezskutecznie! Jeśli coś w ogóle udaje mi się wygrać to nie jest to Almodóvar:)

Jana

> ferhin2 o 2011-10-15 15:59 napisał:

> Zastój zrobił się po dodaniu możliwości dodawania i uzupełniania odcinków
> seriali. Treści jest coraz więcej a weryfikatorzy nie mogą cały dzień tylko
> sprawdzać bo tak jak wspomniał Jankes jest to czasochłonne.

A może po prostu to nie był najlepszy pomysł i należało by się z tego wycofać, skoro jest przyczyną "totalnej blokady"(?) :)

Redox

> Jana o 2011-10-16 15:57 napisał:
>
> A może po prostu to nie był najlepszy pomysł i należało by się z tego wycofać,
> skoro jest przyczyną "totalnej blokady"(?) :)
>

Pomysł jak pamiętam na początku lipca przyjęty został z dość dużym entuzjazmem, jednak już od tamtego czasu zaczęły się mnożyć kolejki. Zastoju z treściami by na pewno nie było gdyby zmienił się system sprawdzania treści, który obecnie jest dość mozolny i o zmianie którego dwukrotnie pisałem na forum weryfikatorów.

> Ja też! A tu widzę, że jeszcze wrześniowa nagroda dla aktywnych nie wylosowana, o październikowych nie wspomnę, bo tych ciągle nie widać:) A może gar nie warta świeczki? O dłuższego czasu usiłuję załapać się na filmy Almodóvara – bezskutecznie! Jeśli coś w ogóle udaje mi się wygrać to nie jest to Almodóvar:)

A co do nagród to oprócz braku wylosowania wrześniowego użytkownika z "aktywnych", problem ten dotyczy także poprzedniego miesiąca (http://fdb.pl/reputacja/wszyscy/2011-08).

ferhin2

Teraz napiszę jakie mam odczucie w organizacji portalu,
mianowicie wydaje mi się, że strona fdb.pl jest pozostawiona sama sobie.
Jest grupa dodających, jest grupa weryfikatorów i kilku redaktorów, którzy od czasu do czasu coś wrzucą,
jest też kilkudziesięciu użytkowników, którzy od czasu do czasu ocenią film lub napiszą jakąś opinię – ale nic po za tym. Tak sobie nawzajem dodajemy i weryfikujemy – właściwie zamknięty krąg.
Sam Grzegorz jak i reszta twórców wydaje się całkowicie nie mieć czasu na prowadzenie strony i tylko czasami coś tam zmienią.
Przykładem jest wprowadzenie dodawania odcinków kilka miesięcy temu,
po tym procesie powstał ogromny bałagan, taki jak bałagan w filmografiach aktorów, odcinki bez tytułów, których się nie da wprowadzać, odcinki bez okładek i dat emisji i przez te kilka miesięcy zupełnie zero reakcji na apele i pomysły.
Może się mylę ale tak to wszystko wg mnie wygląda.
A tym sposobem niestety Fdb.pl nie zdobędzie nowych użytkowników i lepszej pozycji w polskim internecie.
Trzeba włożyć sporo siły w promocję jak i funkcjonowanie portalu.
Samo dodawanie i weryfikowanie bądźmy szczerzy się nudzi, musi się coś dziać, żeby ludzie chcieli nadal to robić. Kwestia nagród, które są jakąś tam motywacją dla niektórych też nie poprawia sytuacji. Fdb.pl nie może być ciągle stroną do której się dodaje informacje, zamiast z niej korzystać jako źródło informacji.

Jana

Obserwacje ze wszech miar słuszne! Pora zbudować "system naprawczy":) Pytanie tylko, kto to ma zrobić…
Myślę, że z czasem zapał i entuzjazm osłabł, a wszystko toczy się trochę siłą rozpędu. Wprowadzanie zaś nie zawsze przemyślanych decyzji prowadzi… do zastoju, blokady itp. Ale cóż błędów nie popełniają tylko ci, którzy nic nie robią:) Ale też może po prostu trzeba umieć do błędu się przyznać… i na koniec filozoficznie: "błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie – głupotą":) (cały czas "piję" do pomysłu dodawania odcinków, chociaż nie tylko to mi "leży na wątrobie"… ale o tym innym razem)

ferhin2

akurat jesli chodzi o dodawanie odcinków to jest to bardzo dobry pomysł, i nie zgadzam się, że to był błąd, należy tylko to priorytetowo udoskonalić i poprawić.
A zastój w treściach to wina tego, że jest nas mniej a niektórym zapał spadł. Część ludzi jest nieaktywnych, czego powodem najprawdopodobniej jet to o czym pisałem wyżej.

miodzik

Oczywiście, że dodawanie odcinków to był dobry pomysł, ale zauważyłem, że wszyscy się na to rzucili, zaniedbując inne treści. Ja odcinków akurat dodaję niezbyt dużo, ale kiedy to zrobię są zweryfikowane najpóźniej po dwóch dniach, podczas gdy obsady, czy osoby zalegają mi już ponad miesiąc, ba nawet opisy, które kiedyś były weryfikowane na bieżąco teraz czekają (pewnie na nagrody). ;)

jacks

Co do weryfikacji odcinków to wygląda to tak, że są traktowane jako treści podstawowe. Czyli tak jak tytuł, data premiery, itp. Przez co szybko takie treści się weryfikuje ze względu na mały margines błędu. Obsady niestety to już inna bajka. O czym wszyscy już doskonale wiemy… Co do tematu posta nie da się ukryć, że prace nad rozwojem portalu idą rzeczywiście wolno, ale chyba nikt z nas tego nie zmieni samym gadaniem. Może warto pomyśleć czy samemu jest się w stanie jakoś pomóc (np. poprzez jakieś znajomości?) i z gotowym planem uderzyć do Grześka? Sądzę, że to dobry pomysł (choć zdaję sobie sprawę z trudności wprowadzenia go w życie). Innym tematem jest znalezienie kogoś kto "popchnie" portal na głęboką wodę, ale to już decyzja samego Grześka.

miodzik

> jacks o 2011-10-18 10:18 napisał:
> Obsady niestety to już inna bajka. O czym wszyscy już doskonale wiemy…

No tak, tyle tylko, że ja np. nie wiedziałem, że są inaczej traktowane obsady dodających weryfikatorów (które to są zatwierdzane nawet w tym samym dniu!?), a inaczej pozostałe… No chyba, że rzeczywiście o tym "wszyscy już doskonale wiemy".

jacks

Nie wiem o czym mówisz. Nawet jeśli jakaś treść została sprawdzona poza kolejką to np. dlatego, że film wchodzi do kin i warto żeby w bazie jak najszybciej pojawiły się te wiadomości. Osobiście zdarza mi się sprawdzać obsady poza kolejką jeśli dodaję jakieś dane podstawowe i widzę, że treść jest w oczekujących w danym filmie. Nie wydaje mi się żeby weryfikatorzy dodający treści byli w tej kategorii jakoś specjalnie traktowani…

miodzik

Nie powiedziałem o kogo dokładnie chodzi, ale… ;)
Jeśli ten film właśnie wchodzi na ekrany naszych kin to zwracam honor – http://fdb.pl/contents/load/242732

fantasta

Jest wspólna kolejka na wszystko , nie ma oddzielnej dla weryfikatorów, którzy dodają. Po prostu na szczycie tej kolejki są najświeższe treści i ktoś w ten sposób czasem coś sprawdza.

ferhin2

To może ja się wypowiem, bo ta treść jak widać jest sprawdzona przeze mnie. Mianowicie często sprawdzam jak mam tylko krótką chwilę czasu i jest to treść dodawana na bieżąco to co akurat ktoś dodał – ale nie ma ŻADNEGO znaczenia kto jest tą osobą. Więc twierdzenie, że treści weryfikatorów są uprzywilejowane jest co najmniej pomówieniem.
Korzystając z okazji PRZYPOMINAM dodającym o kratce "porządek" , która najczęściej zostaje pusta. Jeśli mamy potwierdzoną kolejność w źródle to ją uzupełniamy !. Później ktoś inny wpadnie na pomysł posortowania i tak się robi kolejka. Temat tyczy się również producentów, reżyserów itp.

Proszę czekać…