KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa a USB 17
gonzo_i_wiwa

kupilem wiwe USB tylko aby moc podlaczyc dysk zewnetrzny USB, ale nigdzie nie moge znalezc opisu tego zlacza,
jakie dyski obsluguje, jakiej wielkosci, FAT, FAT32 moze NTFS?, podlaczylem dysk 80GB z dwoma partycjami FAT32, WIWA widzi tylko jedna! pierwsza, jesli tak ma to dzialac to bedzie mozna podlaczyc tylko dysk max 120GB bo pojedyncza partycja fat32 moze miec tylko 120GB, czego boi sie producent pomijajac w instrukcji opis tego zlacza, wstydzi sie go? a moze to tylko podpucha aby znalezc nastepnych naiwnych, im wiecej takich jak ja glupkow kupi ten zlom, to jakis idiota, ktory to wymyslil kupi sobie lepszy, markowy sprzet ?

idarek

USB w standardzie 2.0 zapewne i napewno posiada zasilanie powyżej 500mA, bo mój dysk 20GB 500mA jak i 6G 550mA (2,5") spokojnie działają. System plików musi być FAT i jego odmiany. NTFS to standard windowsa więc dlatego go nie obsługuje i słusznie.
Urządzenie USB powinno mieć dane na 1 partycji bo tylko ta będzie widoczna, to jest norma dla tego typu urządzeń. Co do wielkości dysków to zwracaj uwage na zasilanie, no chyba ze masz dysk w kieszenia z zewnętrznym zasilaczem.

"czego boi sie producent pomijajac w instrukcji opis tego zlacza"
nie boi się, jak zobaczysz to w większości spredzawanych urządzeń tych tańszych w instrukcji nie ma nic na temat standardowych wartości portu USB, tylko podstawowe.

"a moze to tylko podpucha aby znalezc nastepnych naiwnych, im wiecej takich jak ja glupkow kupi ten zlom, to jakis idiota, ktory to wymyslil kupi sobie lepszy, markowy sprzet"
Nie wiem czemu takie wnioski wysnówasz, prosze o sprecyzowanie.

Wątpie zebys w marketach spotkał wiwy te nowsze (128 i 238U) raczej te starsze wycofane ;]

AMIGAnTOMEK

> idarek o 2006-09-03 22:20:38 napisał:
>

> Urządzenie USB powinno mieć dane na 1 partycji bo tylko ta będzie widoczna,
> to jest norma dla tego typu urządzeń.
I tu się mylisz chyba bo z tego co wyczytałem w necie może być więcej partycji, byle wszystkie były FAT.

> Wątpie zebys w marketach spotkał wiwy te nowsze (128 i 238U) raczej te starsze
> wycofane ;]

I tu również się mylisz bo WIWE 128 widziałem w TESCO a 238U a Selgrosie

idarek

> AMIGAnTOMEK o 2006-09-04 07:16:29 napisał:
>
> I tu się mylisz chyba bo z tego co wyczytałem w necie może być więcej
> partycji, byle wszystkie były FAT.

Cytat:
"podlaczylem dysk 80GB z dwoma partycjami FAT32, WIWA widzi tylko jedna!"

ale jednak wykrywa jedną ;] chyba ze jest jakis sposób na przełącznie.

martin777

Oczywiście że jest. Wciskasz klawisz search i pojawia się najpierw do wyboru USB lub napęd optyczny, a powybraniu usb poszczególne partycje

idarek

> martin777 o 2006-09-04 11:53:44 napisał:
>
> Oczywiście że jest. Wciskasz klawisz search i pojawia się najpierw do wyboru
> USB lub napęd optyczny, a powybraniu usb poszczególne partycje

A, no to fajnie ;]

arczibandit

> idarek o 2006-09-03 22:20:38 napisał:
>
> USB w standardzie 2.0 zapewne i napewno posiada zasilanie powyżej 500mA

Skąd wniosek że w 238U zastosowano standard 2.0 ??

idarek

> arczibandit o 2006-09-04 23:20:10 napisał:
>
> Skąd wniosek że w 238U zastosowano standard 2.0 ??

bo przy filmach z biterate powyżej 1500 nie klaci itp. A przy 1.1 max biterate jaki mogłem wyciągnąć (sprawdzałem na kompie z 1.1 oglądanie filmu 1500biterate) to 1200. Ale mogę sie mylić ze to 2.0.

arczibandit

> idarek o 2006-09-04 23:48:23 napisał:
>
> bo przy filmach z biterate powyżej 1500 nie klaci itp.

Chciałbym to zobaczyć…
Jesteś pierwszą osobą o której słyszę że udało się jej obejrzeć film o tak wysokim bitrate bez zacięć z USB. Ja odtwarzam pliki z HDD i owszem – filmy takie (wysoki bitrate występuje np. w releasach dwupłytowych tzw. 1/3 DVD) można odtworzyć,otrzymując w miarę ciągły obraz. Nie ma to jednak nic wspolnego z oglądaniem filmu bez cięć. Tną się wszystkie sceny z szybko zmieniającym się obrazem.Gdyby nie to że te same filmy oglądałem również po nagraniu na płytę pomyślałbym że to wina procesora…ale w tym przypadku wina musi leżeć po stronie miejscami słabiutkiego transferu przez łącze USB…

Specyfikacja chipsetu ESS Phoenix zastosowanego w 238U mówi jedynie o zastosowaniu "USB Full speed host controller", co nie mowi zbyt wiele. Standard USB 1.1 przewiduje transfer MAKSYMALNY do 12 megabitów / sekundę, czyli troche ponad 1MB/sek, co powinno w zupełności wystarczyć na oglądanie filmów o wysokim bitrate. Po pierwsze jednak jest to górny i prawdopodobnie nieosiągalny limit transferu, po drugie transfer miejscami (szybko zmieniający się obraz) musi być na tyle szybki aby te sceny wiwka mogła jakoś przemielić…i w tych momentach transfer ponownie okazuje się niewystarczający.

Inna sprawa,że może to też być wina kompatybilności sprzętu…ale wtedy to już nic nie poradzimy…

Dla mnie port USB w Wiwa HD-238U to jedynie ciekawostka i mało praktyczny bajer, który jednak przyznaję – czasem stosuje, bo DivX’y o niskim bitrate lub mpeg’i 1 chodzą z USB bez zarzutu… (no może prawie bez zarzutu, bo w sporej części filmów odtwarzanych w ten sposób występuje desynchronizacjia audio i video – mimo niskiego bitrate)…

stefek

Dzieki arczibandit za wyczerpujacy opis zlacza usb w wiwie,,,
Dzieki Tobie wiem..ze bede musial jeszcze poczekac na odtwarzacz / a czekam juz ponad dwa latka/…na cos ..co bedzie bez problemu widzialo dysk zewnetrzy sformatowany w NTFS, czy inaczej w Linuksie moze …bym niemusial miec kretynskich ograniczen, bym niemial problemow z odczytem textu,jego wielkoscia, kolorem, dlugoscia, czasem wyswietlania :) itp.
Bardzo duzo racji..tutaj..w swoich pretensjach ma gonzo_i_wiwa.Pozdrawiam i rozumie Twoja irytacje.
Nierozumiem natomiast postawy nicka idarek..jego wprowadzajace w blad uwagi, wypowiedzi bez sensu,brak podstawowej wiedzy…oprocz faktu co jest licencja microsoftu.. wyglada nato, ze jest synem kogos kto sprzedaje ten sprzet..i lubi wprowadzac ludzi w blad….OBY!!! jaknajmniej tego typu wypowiedzi bylo na tym FORUM!!!!
Nio coz..pozyjemy poczekamy…moze kiedys znajdzie sie ktos madry!, co stworzy ten prosty w sumie, jak mi sie wydaje odtwarzacz…..ale wtedy juz bede chciec, by odtwarzal takze filmy HD ,bo chyba juz i na to nadszekl czas…POZDRAWIAMM

idarek

> stefek o 2006-09-08 20:58:45 napisał:
>
> Dzieki arczibandit za wyczerpujacy opis zlacza usb w wiwie,,,
> Dzieki Tobie wiem..ze bede musial jeszcze poczekac na odtwarzacz / a czekam juz
> ponad dwa latka/…na cos ..co bedzie bez problemu widzialo dysk zewnetrzy
> sformatowany w NTFS, czy inaczej w Linuksie moze …bym niemusial miec
> kretynskich ograniczen, bym niemial problemow z odczytem textu,jego wielkoscia,
> kolorem, dlugoscia, czasem wyswietlania :) itp.
> Bardzo duzo racji..tutaj..w swoich pretensjach ma gonzo_i_wiwa.Pozdrawiam i
> rozumie Twoja irytacje.
> Nierozumiem natomiast postawy nicka idarek..jego wprowadzajace w blad uwagi,
> wypowiedzi bez sensu,brak podstawowej wiedzy…oprocz faktu co jest licencja
> microsoftu.. wyglada nato, ze jest synem kogos kto sprzedaje ten sprzet..i lubi
> wprowadzac ludzi w blad….OBY!!! jaknajmniej tego typu wypowiedzi bylo na tym
> FORUM!!!!
> Nio coz..pozyjemy poczekamy…moze kiedys znajdzie sie ktos madry!, co stworzy
> ten prosty w sumie, jak mi sie wydaje odtwarzacz…..ale wtedy juz bede chciec,
> by odtwarzal takze filmy HD ,bo chyba juz i na to nadszekl czas…POZDRAWIAMM

Nie musi ci sie podobać co pisze, skoro nie chcesz chociaż połowicznej odpowiedzi to odemnie nie dostaniesz żadnej. Po drugie wiedzę mam, a to co napisałem to jest na podstawie własnych doświadczen, i kazdy by mógł to napisać. Jakbym miał specyfikacje tego to bym pewnie inaczej napisał, ale ze nie mam i nik inny nie ma, stąd pisze co wywnioskowałem. Sory, odemnie pomocy nie uzyskasz taką postawą.

Co do usb to jednak nie jest to 2.0 tylko 1.1, poprawka… bo logo na opakowaniu nawet jest ze starego systemu USB a nie nowego HI-SPEED. A co do tego wysokiego biterate to już wiem dlaczego mi nie klaci, oglądam filmy typu PRISON BREAK w HDTV a wiwa ma skaler rozdzielczosci a co za tym idzie zmniejsze biterate (z tego co wywnioskowałem) filmy aby go obsłużyć, stąd pewnie mi nie klaci.

ps. odtwarzam go z dysku 2,5" w kieszeni USB, a od typu sprzętu też dużo zależy.

arczibandit

Dajcie spokój tym waśniom ;]
W końcu to forum powstało po to by troche pomóc tym biednym ludziom, którzy sami wykopali pod sobą dołek kupując odtwarzacz naszej ulubionej firmy,więc nie ma co tracić sił i czasu na kłótnie… :-]

Ale do rzeczy. Chciałem jeszcze podsumować temat, bo juz chyba nic konstruktywnego nie wymyślimy.

Oto 4 podstawowe warunki, jakie powinien spełniać sprzęt podłączany pod USB w Wiwce, aby działał prawidłowo:
1. Sprzęt musi być rozpoznawany pod Windows XP jako urządzenie pamięci masowej USB (USB Mass Storage Device)
2. Co za tym idzie – musi działać pod XP bez instalowania dodatkowych sterowników
3. Dysk musi byc sformatowany w systemie plików FAT lub FAT32
4. Musi byc zasilany dodatkowym żródłem prądu (zasilaczem sieciowym) jeżeli zużywa więcej niż 500 mAh.

Oczywiście to tylko teoria. Wiem, że często mimo spełniania ww. warunków sprzęt nie jest rozpoznawany lub urządzenia się wieszają. Dochodzi tu bowiem skomplikowana sprawa kompatybilności sprzętu i co ciekawe głównie kieszeni, które nie chcą współpracować z łączem USB w Wiwie. Jeżeli ktoś ma kłopot z tego typu połączenien to proponuje spróbować oprócz podłączenia poprzez kieszeń, również podłączenia IDE=>USB lub spróbować wymienić kieszeń na inną – może zadziała.Pozostaje tylko nadzieja…

Aha…I sprawa USB jest juz przesądzona-to na pewno standard 1.1 i nie wnioskuje tego po logo na opakowaniu => tak jak pisałem wcześniej specyfikacja chipsetu ESS Phoenix mówi wyraźnie o zastosowaniu "USB Full speed host controller".

Wyjaśnienie:
LS – Low Speed – max. 1,2 Mb/s
*FS – Full Speed – max. 12 Mb/s, *
HS – High Speed – max. 480 Mb/s

zywiec

czyli czy jak kupie tego Pendrive http://www.proline.pl/shop.php?prodid=KING+USB+1GB+DTI to bede mógł z niego odpalić film?

arczibandit

Film odtworzyc powinieneś z każdego niemal PenDrive’a, ale na ile płynnie będzie to odtwarzane tego nie wiem.
Ten typ pendrive’ow do którego link podałeś jest bardzo wolny,więc nie polecam generalnie.

Proponuje zainwestować w trochę droższy ale szybszy np PQI:
http://www.allegro.pl/item127132613_2gb_pendrive_pqi_aluminiowy_25mb_s_tania_wysylka.html albo coś podobnego w tym deseniu…

Maks. prędkość odczytu:
Kingston 1GB USB 2.0 DataTraveler DTI: 6 MB/s
PQI CoolDrive PRO 2GB: *25 MB/s *

I jeżeli juz sie decydujesz na zakup to perpektywicznie kup lepiej właśnie wersje 2GB bo inaczej cięzko bedzie obejrzeć film w tzw. formacie 1/3 DVD (releasy dwupłytowe,które zajmują ok.1,4GB)

zywiec

no ale jaka jest predkosc odczytu z płyty CD-RW 16x? 3mb / sek gdzieś. i chodzi ok

arczibandit

Przyznam szczerze że nie wiem dokładnie z czego to wynika. Byc może z tego że ten transfer podawany w specyfikacji PenDrive’a podawany jest jako maksymalny a w rzeczywistości takie wartości przesyłu danych nie sa osiagane.
Ja mam pena starszego typu i transfer miejscami spada poniżej 1,5 MB/sek, co najwidoczniej jest przyczyną cięć przy wielu scenach, więc próbuje doradzić Ci cos na wyrost żebys nie miał podobnych problemów.
Ale najlepiej byłoby gdyby wypowiedział się jakiś użytkownik takiego PenDrive’a o którego pytałeś – wtedy wiedziałbys jak to wygląda w praktyce, a nie tylko w teorii…

idarek

Ja mam pena PQI z tej serii
http://www.allegro.pl/item127132613_2gb_pendrive_pqi_aluminiowy_25mb_s_tania_wysylka.html
tylko że 512MB

i jestem bardzo zadowolony. Czy to muza w radiu samochodowym czy seriale na wiwie, wszystki idzie płynnie.

Dodatkowo PQI ma możliwość utworzenia partycji szyfrowanych ;] co jest bardzo fajne jezeli chodzi o poufność danych.

Ps. dodatkowo sprawdziłem jeszcze kartę PQI (2GB) z aparatu cyfrowego na czytniku tego typu
http://www.allegro.pl/item127165753_czytnik_kart_sd_mmc_usb_2_0_pendrive_ak37a_.html

i okazało się że jest on szybszy conajmniej 2x niż pendrive ;]

rychu1708

bardzo dobry sprzet jezeli chodzi wogole o produkty wiwy
odtwarza plki z dyskow formatowanych w FAT 32 i jezeli nie mozesz tego zrobic na istniejacym windowsie zainstaluj sobie power quest partition 8 czyli magic partytion 8,02 PL i zrobisz to
jedynym mankamentem sa dyski HDD o wolniejszej obrotowej niz 5400 na nich rzeczywiscie czasami sie obraz przytnie a jezeli chodzi o pen driive?? rowniez najszybszy transfer zakupic po prostu lepsze usb stic
I tak jak kolega jakis wyzej dopowiedzial jedna partycja bo innych z podzialu nie zobaczy , wiec dobra w sumie sprawa jakas czesc na dane i resszta na film lub muze w mp 3

Proszę czekać…