HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Polityka w czasach koronawirusa 17
Chemas

Cisza na tym forum straszliwa, więc może taki temacik.

Rząd walczy z epidemią, kary za złamanie zasad kwarantanny, zalecenia co do nie gromadzenia się i nie wychodzenia niepotrzebnie z domu, a tymczasem wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.
Co o tym sądzicie ?

Anonimowy

@Chemas

Sądzę, że jest to sku*wysyństwo. Niepotrzebne narażanie ludzi. Niestety obawiam się, że jest to ze strony PiSu czysta kalkulacja. Obawiają się, że sytuacja w związku z koronawirusem może w Polsce wymknąć się spod kontroli (ciągle mam nadzieje, że jednak będzie jakiś kolejny cud nad Wisłą inaczej zwariować można) a notowania będą lecieć na łeb na szyję i gdy przełożą wybory na jesień nie będą mieli szans.

Chemas

@Robert_DeNiro

Również tak myślę. Dziisiaj oglądałem parę programów i większość jest oburzona zarówno polityków jak i dziennikarzy. Dlatego właśnie założyłem ten post.
Dodam, że wszyscy zwracają uwagę na fakt, że pomimo tego, że Kaczyński twierdzi, że nie ma podstaw do ogłoszenia klęski żywiołowej, a co za tym idzie przeniesienia wyborów, to jednak kandydaci na prezydenta nie mają żadnych szans na kampanię wyborczą. Oczywiście oprócz jednego, wiadomo kogo. Myślę, że to jest właśnie główny plan PIS. Prezydent czuwa nad narodem, jest wszędzie, wspiera,sprawdza służby, wymyśla ustawy, co chwile orędzie i zwoływanie posiedzeń. Idealny plan pisiaków.

ana481516

@Chemas Podpisuję się pod powyższymi wypowiedziami.

Chemas

@ana481516

Tak sobie dzisiaj pomyślałem. Rząd doskonale wie, że będzie w końcu w sytuacji przesunięcia wyborów prezydenckich, ale odwleka ten fakt, ponieważ, chciał czy nie chciał, kampania Dudy trwa, a to zawsze jest kapitał polityczny na czas odwleczenia wyborów.

EDIT:

Właśnie usłyszałem wypowiedź prezydenta po spotkaniu RBN i nic konkretnego nie usłyszałem. Typowe gadki, jakie słyszałem kiedyś za czasów schyłku komuny.

fredaser

@Chemas Również zgadzam się z powyższymi wypowiedziami.

Chemas

@fredaser

Dzięki, ale nie mialem wątpliwości :)

Właśnie słucham rozmowę z Biedroniem, na posiedzeniu RBN nie dostał żadnej odpowiedzi w sprawie wyborów i to mi się podoba, bo Biedroń stwierdza, że ma wrażenie, że zarówno Morawecki jak i Duda nie wiedzieli co odpowiedzieć, ponieważ nie mają decyzji prezesa. Biedroń ładnie się wypowiedział stwierdzając, że zabrakło najważniejszej osoby decyzyjnej ;)
Jaja, po prostu jaja. Obawiam się tylko, czy do ludzi to dotrze.
Jestem na 100 procent przekonany, że Kaczyński boi się przesunięcia wyborów, bo boi się, że w sytuacji gdy będzie kryzys rządu, a może być, wyniki Dudy spadną i tyle. Właściwie to nie trzeba być geniuszem, żeby dojść do takiego wniosku.

ana481516

@Chemas Ja dziś w radio w pracy usłyszałam zdanie, że są ważniejsze sprawy niż wybory i że ludzie, jeśli już pójdą na te nieodwołalne to będzie ich garstka i zapewne będą to sami "wyznawcy" Dudy.

Chemas

@ana481516
Bo tak zapewne będzie. Jednak sądzę, że wybory zostaną przeniesione.

ana481516

@Chemas Pożyjemy zobaczymy. Ponoć w ciągu dwóch tygodni ma się wyjaśnić sytuacja

BuziakL

@Chemas jak ja nie lubię tematów politycznych, ale tak jak mam dystans do różnych tematów i nie lubię oceniać, wolę ułożyć odpowiedzialność po środku, czy winę haha,
to w tym przypadku, tylko mój osobisty pogląd, ktoś tam w tym rządzie jest zdrowo walnięty (słowa cenzuralne pozostawię dla siebie).
To jest normalnie kabaret, tylko nie wiem, czy się właściwie śmiać, czy jednak płakać.

Chemas

@BuziakL

Słuchaj, ja też nie lubię tematów politycznych i trzymam się na ogół z daleka od zakładania tego typu postów, tym bardziej, że ludzie mają różne poglądy, można kogoś urazić, a tego nie lubię, lub też można wywołać niepotrzebną wojnę na słowa. Znam to z życia w realu, a w necie jest to jeszcze bardziej ostre. Tak więc unikam.
Jednak w tej sytuacji nie mogłem odpuścić, gdyż jak sama wspomniałaś to już jest kabaret.

Tak w ogóle pozdrawiam, coś długo nie byłaś aktywna na forum. :)

Szczerosc

@Chemas

"Prezydent Andrzej Duda gościł w czwartek na Jasnej Górze, gdzie uczestniczył w modlitwie o ustanie epidemii. W modlitwie uczestniczył prezydencki minister Adam Kwiatkowski, arcybiskup Wacław Depo, przeor zakonu o. Marian Waligóra oraz generał zakonu o. Arnold Chrapkow"

Obawiam się, że modlitwa nie uratuje mnie przed zakażeniem. Ale epidemiologiem nie jestem xD

Chemas

@Szczerosc

Na pewno nie :)

No i proszę, zebrali się jak złodzieje w nocy i przegłosowali poprawki do ustawy wyborczej. Kiedy ten kurdupel przestanie mącić w głowach ?

Anonimowy

@Chemas

Mąci już tyle lat a Ty chcesz by tak po prostu przestał? Co innego miałby do roboty w swoim życiu? Tym bardziej teraz jest to świetna okazja, by mącić i kombinować, bo sytuacja taka, że ludzie nie będą manifestować niezadowolenia…

Chemas

@Robert_DeNiro

Zgadza się

BuziakL

@Robert_DeNiro haha nawet jak by chcieli manifestować, to co? Przecież chyba tylko w 2 osoby. :)) Bo nie można robić zgromadzeń. Ta cała sytuacja w naszym państwie jest i śmieszna i cwaniaczkowato dobrze przemyślana. Nawet jak się ludzie na coś wkurzą, to i tak nie ma możliwości tego okazać publicznie.

@Chemas a czasu nie mam. Robota u mnie nie stanęła- dobra informacja, ale mam też lekcje w domu, więc zaczyna mnie to już przerastać. Do lasu iść nie można, wyjdę z siebie! :)) Poza tym pozdrawiam szanowne towarzystwo.

Chemas

@BuziakL

Dzięki wielkie i buziaki :)

EDIT

Witek mówi dzisiaj w Sejmie, że według niej wybory mogą sę odbyć korespondencyjnie, ale kuźwa według mnie nie. Co ona sobie wyobraża, że jak coś jest właściwe według niej czy kaczora, to już musi być właściwe według całego społeczeństwa.
Ja nawet nie mam zamiaru odebrać tej przesylki z poczty, dla własnego bezpieczeństwa, ale obawiam się, że o to chodzi, ponieważ maniacy i oszołomy popierające jedyną właściwą partię zrobią to.
Niestety

Proszę czekać…