FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Twitter 5
k_malecki

Cześć, jak aktualnie podpisywać dodawać linki do Twittera? Posługiwać się starą nazwą czy nową (X)?

Chemas

@k_malecki Dobre pytanie, sam się nad tym zastanawiałem. Szczerze mówiąc nie wiem. Moim zdaniem Twitter, ponieważ nazwa jest ogólnie znana, ale formalnie zmieniono nazwę, więc…
W każdym razie coś trzeba ustalić @Grzegorz_Derebecki .

Grzegorz_Derebecki

Wydaje mi się, że powinniśmy używać już nowej nazwy czyli X. Za kilka lat nikt już o Twitter może nie pamiętać skoro będzie funkcjonowała nowa nazwa tylko.

Chemas

@Grzegorz_Derebecki To trzeba wprowadzić zmiany w poradniku. Mogę to zrobić. Zaznaczę jednak, że nadal wszyscy w mediach mówią Twitter, twitować itp. Nawet w linku jest twitter. :) Na IMDb chyba nadal jest odsyłanie do Twittera, a nie do "X".
Sprawa do przemyślenia, ale przydałoby się jeszcze kilka innych głosów :/
Pytanie przy okazji, czy można zmienić automatycznie opis "Oficjalna strona na Twitterze" na "Oficjalna strona na …."? I czy to ma sens, bo jednak kiedyś był to Twitter?
Poza tym "X" jest już od jakiegoś czasu, a u nas chyba nadal wszyscy dodają jako "Twitter". Zarówno osoby jak film.

k_malecki

@Chemas Na IMDb dzisiaj znalazłem odnośnik do X. Póki co nie dodaję, poczekam na ostateczne ustalenia. https://www.imdb.com/name/nm1947611/?ref_=fn_al_nm_1

Chemas

@k_malecki Ja też poczekam :)

Proszę czekać…