KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Korr HYD9907 A 3358 ?! 1
pieron

Dokładnie 11 miesięcy temu w prezencie kupiłem "starego korra", był to jeszcze jeden z pierwszych na rynku i musze dodać, że przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
Przez ten czas nie uległ najmniejszemu uszkodzeniu, żadnej awarii [!]. Pomimo tego iż jest eksploatowany ekstremalnie( min kilka godzin dziennie ).
Wydawało mi się że sprzęt tej klasy nie może działać bezawaryjnie przez dłuższy okres a odpukać tak się dzieje. Wydawać by się mogło że laser w tak tanich urządzeniach nie da sobie rady nawet ze zwykłą pracą a co dopiero mówić z takim testem wytrzymałości.
Zaskoczył mnie nawet funkcjonalnością i możliwością dokonywania tak wielu zmian w ustawieniach (jak np. w napisach, dźwięku itp.).
Tym bardziej cieszyłem się z tego, że nie sprawiłem komuś bubla w prezęcie.

I tu zaczyna się moje pytanie jak ma się ten Korr do nowego; gdyż szczerze powiedziawszy z tego co udało mi się przeczytać jest naprawdę nieciekawie.

Martwi mnie zarówno brak jakichkolwiek możliwości dokonywania zmian w ustawieniach napisów [nie licząc on/off], mniejsza liczba obsługiwanych ich typów [mniej chyba tylko o MPL2 ??], brak equalizera, przewijanie z niewiadomego powodu zredukowane z 64 do 16, brak funkcji wznawiania w dla DVD, Problemy z odtwarzaniem płyt z większą ilością JPG [ponoć nie czyta wszystkich katalogów / plików], brak jakichkolwiek informacji o DTS; jak i informacje o tym że jest to zwykły wielce wadliwy bubel.

Mam nadzieje, że jak największa ilość podanych wyżej informacji [które udało mi sie znaleźć w sieci] jest wielce nieprawdziwa a nowy model wnosi coś więcej niż funkcję SEARCH, możliwość regulacji 4:3\16:9 [nie pamiętam czy występowała w 9907], odczytu właściwości odtwarzanego pliku i oczywiście możliwość wyboru napisów o nazwie innej niż pliku wideo.

Nadeszła taka chwila kiedy sam sobie chciałem sprawić DVD. Od razu pomyślałem o Korze. A szukając infa o nowym modelu wielce się zmartwiłem.

Proszę użytkowników nowego modelu o wypowiedzenie się na ten temat a tym bardziej osoby które mają bądź miały do czynienia z oboma modelami !!!!

pieron

Dla tych którzy mieli podobne wątpliwości do mnie powiem to tak:
jeszcze wczoraj poszłem pospacerować po sklepach, znalazłem kora i miałem okazje trochę go sobie posprawdzać.
Co do awaryjności to muszę powiedzieć, że z 3 dostępnych sztuk w sklepie jedna już była walnięta, druga którą sprawdzałem zaczynała mieć "chumory" trzecia natomiast leżałą sobie nie odpakowana więc nic na jej temat nie powiem.

co do braku: regulacji napisów, equalizera, downmixu ,pro logica oraz wolniejszego przewijania
TO ZECZYWIŚCIE MOŻECIE ZAPOMNIEĆ!!!

Co do: braku ML2 to raczej tak jest bo nawet proabit tak podaje, Problemów z jpg to raczej tak jest bo inni urzytkownicy tego modelu tak twierdzą, Wznawiania dla DVD to nie mam pojęcia ale ponoć w testach internetowych wyszło, że nie ma

Jeśli uznać, że funkcja SEARCH oraz ODCZYTU WŁAŚCIWOŚCI PLIKU to zwykłę bajery a przełączanie 4:3/16:9 było w 9907 [ nie moge sobie przypomnieć ] to nowy model nie wnosi absolutnie nic poza możliwością wyboru dowolnych napisów i robi przy tym takie samo wrażenia jak odtwarzacz vhs porównywany z video dobrej klasy jeśli ktoś wie o co mi chodzi. Natomiast nie mogę zapomnieć o tym, że producent zamiast dołożyć choć kilka funkcji, zabrał ich aż nadto.

Jest to absolutnie typowo kiepski odtwarzacz do którego płyte wkładamy zapominając, że mogli byśmy dokonać jakich kolwiek zmian w ustawieniach a mając nadzieje ze film odpali i da nam się obejżeć do końca wez większych niespodzianek.

Proszę czekać…