ŚWIAT TV 85 nowy temat
szukaj Kategorie

Spędzamy 4 godzin dziennie przed telewizorem i tutaj możesz podzielić się swoimi uwagami na temat programów, które lubisz oglądać i podyskutować o wszystkim co związane z TV.

Discovery 21
fracella

witam, lubicie dokumenty? ja bardzo lubie, moim zdaniem najlepsze daja na discovery. mogę tak czasem przysiąść i oglądac na okrągło jak mi akurat nikt nie zajmuje tv :D ale wieczorami obowiązkowo, już wszyscy w domu widzą, że zbliza sie dziewiata, to robia mi mijsce i nawet jakby jakis super serial leciał, to i tak i tak ja mam prawo tylko zmienić program hiehie. super były katastrofy, a teraz the best są kulisy tragedii i mistrzowie inżynierii, choć ostatnio też lubie te o sławnych ludziach ;)

mister1986

uwieeeelbiam discovery, kurcze…gdybym tylko mial wystarczajaco duzo czasu, to moglbym ogladac swoje ulubione serie bez konca, no ale niestety, obowiazki zmuszaja do ograniczania tych przyjemnosci. ale jak mam tylko czas to sobie wlaczam albo "jak to sie robi", bo to super, zabawna seria hehe, albo kulisy tragedii, to w ogole miazdzacy program, swietnie w dodatku zrobiony, ostatnio ogladalem o wielkiej gołoledzi, swietne tasmy, swietny obraz, no i glos prowadacego nadaje klimatu. dzisiaj sobie wlacze, bo ma byc o kolei, a dokladnie o yy….wypadku jaki mial miejsce pod eschede, w tunelu (chyba)

Nomik

Ja zaliczam sie tez do fanek Discovery. Nie ma drugiego takiego fajnego programu. No powiem szczerze, ze nigdy sie nie nudze przy jego ogladaniu a juz napewno nigdy nie zdarzyło mi sie przełączyć na inny kanał. Dzisiaj moi ulubieni Pogromcy mitów i ich kolejne eksperymenty dzisiaj oPogromcy mitów sprawdzają dzisiaj swój zmysł węchu. Ile prawdy kryje się w opowieściach o szopach praczach mieszkających w rurach kanalizacyjnych?

mister1986

teraz poswiecam sie serii "ostatnie 24 h" …dzisiaj sobie obejrze moze, jak sie wyrobie, ma byc z Hunterem thompsonem, autorem ksiazki las vegas parano ;]

Nomik

A ja dzisiaj znowu zasiąge przed moim TV zeby obejrzec ulubionych Pogromców mitów.Dzisiaj Jamie i Adam próbują odtworzyć zakończoną sukcesem ucieczkę więźniów z więzienia Alcatraz w 1962 roku. Będą sprawdzać , czy można przetrwać przypływ morza na tratwie domowej roboty. Tak na marginesie to podziwiam tą laskę za taka odwage i zainteresowania, no ale cóż sama jestem dziewczyna i interesuje mnie ten program ;-)

bUkOS

O krok od śmierci, Pogromcy mitów i American Chopper ;)

toudi2

NIE ZA MAŁO MOTORYZACJI NA dISCOVERY??

Z Discovery zrobił się ostatnio denerwujący mnie program. I ci nowi lektorzy. Niech ich wyślą na lekcje dykcji!!!

NeverGiveUp

Zawsze wolałem Animal Planet od Discovery, mimo iż ten drugi kanał jest bardziej rozszerzony :-)

toudi2

Ciekawe kiedy "Pogromcy mitów" przetestują mit o kawie i papierosie pomagającym w porannym "stawianiu kloca"?
A naukowcy będą próbować "zrozumieć kupę"?

Kiedyś na Discovery można było odejrzeć dokumenty praktycznie na każdy temat a teraz mity fabryki śmierć komedia motoryzacja motoryzacja motoryzacja motoryzacja motoryzacja motoryzacja motoryzadcja motoryzacja.

Tych patafianów od ramówki należy zwolnić w trybie pilnym. Naprawdę, żeby tak zjebać kiedyś super kanał to trzeba mieć łeb (śśświstający i spręęęęęęuuuużynuący).

No nic dobrze przynajmniej, że PLANETE jest taki jaki był. Przynajmniej na razie, bo National Geographic Channel zaczyna ostatnio naśladować Discovery Channel.

Pozdrawiam wszystkich maniaków dobrego dokumentu Toudi2.

Anita_Nowakowska

Szczerze mówiąc nie oglądam za dużo tego programu (zresztą chyba żadnego – TV oglądam ok. 4h w tygodniu). Kilka razy udało mi się obejrzeć Jak to się robi i Mistrzów inżynierii i są bardzo fajne. Jeden porusza tematy, które tak na prawdę Cię zbytnio nie interesują, ale jak już wiesz, co będzie w danym odcinku, to czekasz aż się dowiesz jak dana "praca" jest wykonywana. Mistrzowie inżynierii to już inna bajka… Od kiedy pamiętam fascynowało mnie projektowanie i architektura. Skończyło się na budownictwie, którego nie skończyłam, ale to jeszcze przede mną (wychodzę z założenia, że studia są dla mnie, a nie dla zawodu. Mogę coś studiować dla przyjemności, a nie papierka, go jakiegoś jednak też trzeba mieć ;)).

Z opisów wynika, że Pogromcy mitów mogą być ciekawi – kiedy lecą?

sesesewe

Ja lubie. I nawet robie jeden dokument. Wiecie jaki? Wplyw Internetu na zubozenie umyslowe i wyjalowienie na przykladzie uzytkownikow tego forum. Masa przykladow jest, zal mi was, dzieci.

toudi2

No niestety Discovery Polska nie podniosło swojego poziomu. Niestety muszę dodać iż Discovery Science dołaczyło do poziomu programów pseudo naukowych. Troche odstaje wgórę całe szczęście Discovery World. Programy Pogromcy Mitów, Brainiac, Misja Niezbędna czy Szaleni Kaskaderzy (mogłem pokręcić tytuł) i inne tego typu trzymają poziom 11 moze 13 latka. Jeśli chodzi o Pogromcy to fakt z opisu tak może wynikać. Ja sie na to naciołem obejrzałem 4 może 5 odcinków i dałem za wygraną.

Od pewnego czasy Kanały Discovery z Popularno naukowych przeszły przez popoularne do czysto rozrywkowych. Dokumenty na temety naukowe jednak powinny przekazywać wiedzę od początku do konca a nie bawić i przy okazji robić ludziom wodę ze łba.

Ja peniam ostatnio lepsze dokumenty oglądałem na TVP Kultura tak na TVP Kultura. No i STARE DOBRE PLANETE.

Jestem osobą namiętnie oglądającą Discovery praktycznie od początku nadawania tego programu w Polsce.

Lata temu można było obejrzeć na Discovery Channel dokumenty praktycznie na każdy temat teraz sami widzicie: bawienie, efekty wizualne i 3 może 4 tematy w ramówce. Jak skołujecie sobie program z remówka z przed 10 lat to sami zobaczycie.

Pozdrawiam

Dawid_D

odswieżam temat. mamy teraz rok 23 lipca 2009r-pisze by zdać relację ze kanał Discovery channel i science zeszło calkowice w motoryzacje i dno kompletne. Katastrofa! Teraz to obciach to ogladac. zero nauki same bzdury.
pozdrawiam

mysza_007

też czasem oglądam takie naukowe wrzuty ;p co do discovery to się zgadzam , polecam national geografic jak już…

Maciek_Przybyszewski

No fakt Discovery zszedł na przysłowiowe psy. Ja ogolądałem głównie programy historyczne, ale roiło się w nich od błędów. Teraz oglądam jedynie Modern Warfare i cykl o szkoleniu jednostek brytyjskich i ich udziale w wojnie w Afganistanie.
Planete zdecydowanie biej Discovery pod wzlędem fachowości i różnorodności oferty. Na DC powtarzają się tematy (motoryzacja, braniaki i inne cudaki). Oglądam również VIA History

toudi2

Z discovery lubię oglądać pola bitew. Ineresuję trochę się historią. Szkoda tylko, że w Polsce na Disc.World pokazują tylko po 2 lub 3 odcinki z poszczególnych sezonów. Ostatnio na Planete leciała godna polecenia seria SS. Z ogólnie wiadomych powodów na Discovery taka seria nie miałaby szans w ogóle powstać. Jakieś pół roku, może rok temu na TVP Kultura leciały dokumenty o II wojnie światowej: Zwyczajny faszyzm prod. ZSRR choć nie wolny od propagandy i przekłamań. Trochę szyderczy i celnie strzelający w zachowanie "mediów" tamtych czasów (czasów Hitlera) i chyba niemiecki Droga Hitlera do władzy, który powinny byc wzorem dla Discovery.
Niestety mój operator telewizji kablowej w pakiecie pełnym telewizji analogowej nie dostarcza sygnału kanałów VIASATU (jeżeli dobrze kojeżę), więc nie mam dostępu ViaSat History. Winić możemy prawo o pakietyzacji dostępu do kanałów telewizyjnych (o ile się nie mylę), które zawdzięczamy prawu unijnemu i od razu mówię, nie jestem "eurosceptykiem".

Jeśli chodzi o programy na Discovery (łącznie ze stacjami informacyjnymi) o wojnie w Iraku, czy Afganistanie to niestety nie jest to niczym innym jak propagandą, gdyż nie ma na tych wojnach niezależnych dziennikarzy, którzy by pokazali prawdziwe skutki działań armi "aliantów". Jak się strzela z moździeży w okopy przeciwnika to skutkiem tego są rozszarpane zwłoki, pełno krwi w okopach. Przyjżyjcie się filmom archiwalnym, chociażby z II wojny światowej czy Wietamu: pokazywane skutki. Trupy, ranni, przerażeni rzołnieże.
Teraz widzimy ujęcia z kamery na czołgu, huk i dym z lufy, mapka ze strzałkami i komentarz głównie w stacjach informacyjnych:
Nasi chłopcy odparli desperacki atak wroga i przeszli do ofensywy. Własnie dostaliśmy informację, że wróg został otoczony. Łączymy się z Tomkiem Propagandowiczem, który jest w centrum dowodzenia w bazie Al Trupisha. Tomku powiedz jak rozwija się sytuacja? Czy są ranni i nie daj Boże zabici? Witam cię Radku nie ma informacji o zabitych, za to jest trzech lekko rannych rzołnieży koalicji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństo. Ze mną jest gen. Frank Killermorder. Panie generale czy atak został odparty. Tak atak został odarty, przeszliśmy do kontrofensywy. Opór wroga ustaje. Powoli przejmujemy kontrolę nad terenem walk. Lekko ranni rzołnieże zostali zoperowani, ich stan jest dobry, lekarze nad nimi czuwają. Jak widać Radku atak wroga skończył się totalną klęską, a nasi dzielni chłopcy opanowali sytuację. Gdzie w rzeczywistości już w tym momencie były trzy trupy i 40 rammych rzołnieży koalicji. O czym dwa tygodnie później jakaś gazeta napisze na 7 str. małym druczkiem.

Tych kilku bardziel niezależnych dziwnym trafem zginęło w "ataku wroga" czy w "pomyłce armi koalicji" a reszta się przestraszyła.

Tak wiem trochę nie na temat, ale nie mogłem się powsztrzymać.

Na Discovery Travel & Living jest seria Anthony Bourdain no reservation (mam nadzieję, że nie pomyliłem tytułu lub nazwiska), która nawiązuje do klasyki programów Lonely Planet choć Ian był bardziej zabawny. Powstała seria o budowie domów. Też w miarę fajna, jak ktoś się tym interesuje.

Tak zgadzam się absolunie National Geographic Channel jest lepszy od Discovery. Choć idzie w kierunku efekciartstwa.
Planete na głowę bije oba. Z jednego powodu. Temat. Tam dokument jest na temat bez zbędnych gadżeciarskich ujęć, efektów specialnych i montażowych. Nie boją się tematów niewygodnych politycznie. Zaraz po programie, w którym nie zostawią na Bushu suchej nitki puszczą program, który go popiera. Wytykają nadużycia i kłamstwa koncernów, władz i głupotę społeczeństwa itp. itd. Róznorodność tematów jest przeogromna. Szkoda, że nie ma więcej tego typu kanałów telewizyjnych.

Pozdro. A co do postu o inteligencji w internecie.
Jaki kanał, tali komentarz.
Ale kanał.
Kanał…… Discovery.
Bez urazy (oczywiście). Posłuchaj wypowiedzi Dody a następnie poznaj Jej IQ.
Spoiżałem na twój profil. Łinteligentny. Ja peniam. Oto wypowiedzi tego inteligentnego pana:

Temat: Wasz ulubiony bohater Prison Break to?
Wypowiedź: Zdecydowanie kubus puchatek i akcja jak ucieka z miodem z wiezienia. Ale z was slabiaki.

Temat: Szukam serialu na zime.. pomóżcie..
Wypowiedź:[Treść usunięta z powodu niezgodności z regulaminem]

Temat: Prośba, pytania tylko dla najlepszych. ;)
Wypowiedź: Otóż tak, nasuwa mi sie jedno na mysl czytajac was. [Treść usunięta]

Ależ z urzytkownika Sesesewe mózgowiec.
To znaczy: Brainiac…

Wodnica79

bardzo lubię. Oczywiście nie każda tematyka mi odpowiada, ale Discovery ostatnio bardzo (zbyt?) często ratuje wieczór, w który "nie ma co robić". Nie lubię motoryzacyjnych programów, ale na szczeście Discovery proponuje kilka kanałów i jest z czego wybierać :-)

Redox

"Nienormalni" Jacka Bławuta.
Wprawdzie nie jest to dokument rodem z Discovery, ale wywołał, przynajmniej na mnie niewyobrażalne wrażenie. Tą dokumentalizowaną historię można obejrzeć na YouTubie.

Asmodeusz

ciekawy kanalik, czasem można naprawde ciekawe i zaskakujące programiki zobaczyć, osobiście najbardziej lubie historie ale inne terz niczego sobie (szkoda że mam tylko trzy)

shwungistka

Ja ubóstwiam Discovery. Pasjonuje się budownictwem, studiuję Architekturę więc Mistrzowie Inżynierii czy Inżynieria Ekstremalna są dla mnie dziełami sztuki. Mogę je oglądać 24/h a i tak mi się nie znudzą. Denerwuje mnie ostatnio że tyle czasu rozkładówce poświęcają motoryzacji. Ter Robocay czy jak tam sie to zwie doprowadzają mnie do szaleństwa. Lubie Brainiac’ka, czy pogromców mitó dla odprężenia czasem obejrzeć, ale gdy lecą te Inki to mnie krew zalewa.

Bert

Discovery, Animal Planet takie sobie kanały, odnoszę wrażenie, że tam również zaczynają się podpierać powtórkami. Zresztą nie mam tej pełnej wersji Discovery "tematycznych", bo mnie nie stać, być może tam tego nie ma. Na Planete są na szczęście jakieś premiery Kolega słusznie wspomina wyżej, iż można tam oglądnąć dokumenty niepoprawnie politycznie, chociaż teraz bariery trochę pękają, na History jest dość sporo tematów o wojnie widzianej od strony Niemców, czy nawet nazistów i ochotników z zagraniczych dywizji SS. Jak wysłuchałem wspomnień żołnierza 33. Dywizji Grenadierów Waffen-SS "Charlemagne"(Karol Wielki, Francuzi), który mówił,że się bili o Reichstag z Rosjanami, bo tego wymagał obowiązek, to wymiękłem, bo dziadek nie korzył się i nie przepraszał, jakiś ogień miał w oczach(zbrodni chyba nie popełnił, był żołnierzem), zaś Niemcy w tym samym dokumencie przepraszali na prawo i lewo, choć ledwie w Hitlerjugend, jako łebki, amunicję pomagali nosić. Ciekawe są takie świadectwa historii.

Sprite_123

hiostoria na discovery jest troche, a nawet bardzo ciekawa. Ale akie osoby jak kolega wyżej powiedział że starsze osoby uważają wogóle inaczej bo mogły to przezyć, albo odczuć skutki wojny, i inaczej będą to opisywać. Ale uważam że powinni dać częstszy głos osobom starszym, a nie że mało jest wypowiezdzi ludzi prostych, a nie historyków lub naukowców, Discovery, to jeden z najlepszych programow nuwiących o histori, ale też przyszłości, może skupmy troche uwagi na oprzyszłość. dla tego chce zaprosic kazdego kto lubi program Discovery do mojego forum o przyszłości.

Proszę czekać…