FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Źródło z filmweb 2
Groosiek

Czy przy dodawaniu treści można za żródło wykorzystać tylko i wyłącznie dane z filmweb? Również te dane dotyczące oznaczeń aktorów, reżyserów itp? Domyślam się, że filmweb korzysta z uniwersalnej numeracji aktorów stosowanej przez imdb.com.

Yasha

Niekoniecznie filmweb korzysta z tych samych danych co fdb.
Fdb usuwa numerek przy postaci, o ile na imdb jest jeden artysta o tym samym nazwisku – o co ja się osobiście wkur*** jakiś czas temu, bo od tego robią się duble i przestałam tu dodawać.
No, chyba że coś się zmieniło od czasu, gdy wywołałam awanturę w tym temacie.
Polecam przy dodawaniu sprawdzać z imdb.com i dodatkowo każda postać z numerkiem (I) sprawdzać, czy aby już nie jest w bazie danych na fdb jako bez numerka, i sprawdzić oczywiście, czy na imdb.com taka osoba jest tylko jedna :-)

Życzę przyjemnej zabawy :-D

BigGiantHead

Jeśli chodzi o obsady, to nie wyjdziesz na tym dobrze. Nawet jak podasz jako źródło filmweb, to i tak jest to dodatkowo porównywane z danymi z imdb. Na filmwebie nie dopisuje się wielu atrybutów, które u nas występują, nie ma podziału na zawody np. w scenografach, nie dodaje się tam dźwięku, charakteryzacji, efektów specjalnych, wreszcie bardzo często aktorzy są pomieszani i główni lądują na końcu, co nie jest u nas pożądane. Polecam na początek przeczytanie dokładne FAQ, najlepiej część dotyczącą dodawania od deski do deski. To zaoszczędzi Ci nerwów i zmniejszy ilość odrzucanych treści.

> Yasha o 2007-05-10 09:36:39 napisał:
>
> Fdb usuwa numerek przy postaci, o ile na imdb jest jeden artysta o tym samym
> nazwisku – o co ja się osobiście wkur*** jakiś czas temu, bo od tego robią
> się duble i przestałam tu dodawać.

Widzisz, zdania są podzielone, np. wg mnie nieusuwanie tych numerków powoduje duble, a jedynym sposobem ich uniknięcia jest właśnie sprawdzanie, czy nie jest to jedyna osoba o takim nazwisku.

Proszę czekać…