Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Mike Nichols | ||
Antoine Douaihy
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Nathalie Vadim
(asystent)
|
||
Michael Haley
(asystent)
|
||
Mohamed Nesrate
(asystent)
|
||
Rosemary C. Cremona
(asystent)
|
||
Tarik Ait Ben Ali
(asystent)
|
||
Basil Grillo
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
George Crile
(książka)
|
||
Aaron Sorkin |
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Gary Goetzman
producent
|
||
Tom Hanks
producent
|
8,8
|
|
Celia D. Costas
producent wykonawczy
|
||
Ryan Kavanaugh
producent wykonawczy
|
||
Jeff Skoll
producent wykonawczy
|
||
Michael Haley
współproducent
|
||
Mary Bailey
współproducent
|
||
Edward Hunt
współproducent
|
||
Paul A. Levin
współproducent
|
||
Cristen Carr Strubbe
kierownik produkcji
|
||
Karim Abouobayd
kierownik produkcji (Maroko)
|
||
Nigel Marchant
kierownik produkcji (Maroko)
|
||
Gregg Edler
nadzorca produkcji
|
||
Ann Gray
koordynator postprodukcji
|
||
Francis Power
koordynator postprodukcji
|
||
Michelle Brattson
koordynator produkcji
|
||
Hind Hanif
koordynator produkcji (Maroko)
|
||
Hilde Odelga
koordynator produkcji (Maroko)
|
||
Isobel Thomas
koordynator produkcji (druga ekipa) (Maroko)
|
||
Jeffrey Caruso
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Mohamed Atbir
koordynator produkcji (asystent) (Maroko)
|
||
Jonathan Houston
koordynator produkcji (asystent) (Maroko)
|
||
Lisa Rodgers
nadzorca postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Tom Hanks
Kongresmen Charlie Wilson
|
8,8
|
|
Amy Adams
Bonnie Bach
|
7,2
|
|
Julia Roberts
Joanne Herring
|
7,6
|
|
Philip Seymour Hoffman
Gust Avrakotos
|
7,7
|
|
Terry Bozeman
Prezenter wręczający nagrodę od CIA
|
||
Brian Markinson
Paul Brown
|
||
Jud Tylor
Crystal Lee
|
||
Hilary Angelo
Kelly
|
||
Cyia Batten
Stacy
|
||
Kirby Mitchell
Naćpany facet
|
||
Ed Regine
Kierowca limuzyny
|
||
Daniel Eric Gold
Donnelly
|
||
Emily Blunt
Jane Liddle
|
8,0
|
|
Peter Gerety
Larry Liddle
|
7,0
|
|
Wynn Everett
Recepcjonistka
|
||
Mary-Bonner Baker
Marla
|
||
Rachel Nichols
Suzanne
|
7,2
|
|
Shiri Appleby
Jailbait
|
||
P.J. Byrne
Jim Van Wagenen
|
||
John Slattery
Henry Cravely
|
6,5
|
|
Thomas Crawford
Złota rączka
|
||
Joe Roland
McGaffin
|
||
Patrika Darbo
Licytatorka
|
||
Amanda Loncar
Niewolnica
|
||
Salaheddine Ben Chegra
Pakistańska stewardessa
|
||
Om Puri
Prezydent Zia
|
8,0
|
|
Faran Tahir
Rashid, brygadier
|
7,0
|
|
Rizwan Manji
Płk Mahmood
|
6,0
|
|
Maurice Sherbanee
Uchodźca na wózku inwalidzkim
|
||
Salam Sangi
Uchodźca budujacy ścianę
|
||
Navid Negahban
Tłumacz w obozie dla uchodźców
|
7,0
|
|
Mozhan Marnò
Tłumaczka w obozie dla uchodźców
|
||
Habib Saba
Afgański chłopiec
|
||
Nadia Miller
Afgańska dziewczyna
|
||
Michelle Arthur
Pielęgniarka w obozie dla uchodźców
|
||
Shila Vossugh Ommi
Matka w obozie dla uchodźców
|
||
Edward Hunt
Żołnierz w ambasadzie
|
||
Michael Haley
Urzędnik w ambasadzie
|
||
Denis O'Hare
Harold Holt
|
8,5
|
|
Michael Spellman
Agent Patrick
|
6,0
|
|
Russell Edge
Agent Wells
|
||
Christopher Denham
Mike Vickers
|
||
Joseph Sikora
Szachista
|
||
Gabriel Tigerman
Szachista
|
||
Patrick Bentley
Szachista
|
||
Marc Pelina
Szachista
|
||
Ken Stott
Zvi
|
||
Tracy Phillips
Tancerka brzucha
|
||
Aharon Ipalé
Egipski minister obrony
|
||
Ned Beatty
Kongresmen Doc Long
|
6,9
|
|
Mary Bailey
Sekretarka Doca Longa
|
||
Trish Gallaher Glenn
Asystentka Joanne
|
||
Ron Fassler
Mario
|
||
Enayat Delawary
Tłumacz Doca Longa
|
||
Nancy Linehan Charles
Pani Long
|
||
Daston Kalili
Tłumacz Mujahideenów
|
||
Pasha D. Lychnikoff
Rosyjski pilot helikoptera
|
7,0
|
|
Ilia Volok
Rosyjski pilot helikoptera
|
||
Alexander Lvovsky
Rosyjski pilot helikoptera
|
||
Sammy Sheik
Agent Mujahideenów
|
7,0
|
|
Monier West
Agent Mujahideenów
|
||
Gabriel Justice
Agent Mujahideenów
|
||
Siyal Mohammad
Agent przezenter
|
||
Quill Roberts
Agent przezenter
|
||
Jim Jansen
Członek komisji w kongresie
|
||
Harry S. Murphy
Członek komisji w kongresie
|
||
Spencer Garrett
Członek komisji w kongresie
|
||
Kevin Cooney
Członek komisji w kongresie
|
||
Rachel Style
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Ambria Miscia
Tancerka w nocnym klubie w Vegas (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Rather
On sam (zdjęcia archiwalne) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stephen Goldblatt
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
James Newton Howard |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Albert Wolsky | ||
Barbara Scott | ||
Anthony Almaraz |
8,0
|
|
Pablo Borges | ||
Sabrina Calley | ||
Elizabeth Frank | ||
Chic Gennarelli | ||
Sean Haley | ||
Linda Henrikson | ||
Susan Kistler | ||
Andrea Knaub | ||
Juan Lopez | ||
Sonny Merritt | ||
Bob Moore Jr. | ||
Shannon R. Moore | ||
Austin Myers | ||
Chris Newlander | ||
Shelli Nishino | ||
Cheri Reed | ||
Tim Wegman | ||
Michael Welch | ||
John M. 'Jack' Wright | ||
Samira Abdoune
(Maroko)
|
||
Najat Ait Badi
(Maroko)
|
||
Samira Bejjoudi
(Maroko)
|
||
Abdeliah Bidari
(Maroko)
|
||
Mohamed Bougati
(Maroko)
|
||
Said El Ayyar
(Maroko)
|
||
Jamal El Harrak
(Maroko)
|
||
Hnya Janah
(Maroko)
|
||
Fatima Mellouk
(Maroko)
|
||
Mohamed Rai
(Maroko)
|
||
Hassan Taghriti
(Maroko)
|
||
Wyatt Bartlett
(Tom Hanks)
|
||
Fran Vega-Buck
(Julia Roberts)
|
||
Lahcen Abbana
(asystent)
|
||
Othmane Ajana
(asystent)
|
||
Amine Benkhayi
(asystent)
|
||
Susan Kowarsh
(asystent)
|
||
Zakia Essouci
(asystent) (Maroko)
|
||
Gary Lane
(asystent) (Maroko)
|
||
Tracey Millar
(asystent) (Maroko)
|
||
Maggie Walsh
(asystent) (Maroko)
|
||
Kelly Porter
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Timothy A. Wonsik
(dodatkowe zdjęcia)
|
7,0
|
|
Bob Morgan
(nadzorca kostiumów)
|
||
Robert Wojewodski
(koordynator kostiumów) (Maroko)
|
||
Dana Schondelmeyer
(koordynator kostiumów) (asystent) (Maroko)
|
||
Erich A. Muller
(produkcja kostiumów) (asystent)
|
||
Jennifer Nunez
(produkcja kostiumów) (asystent)
|
||
Vivian Pavlos
(produkcja kostiumów) (asystent)
|
||
Jayne Marie Kehoe
(ponownie nakręcone ujęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steven Porch
(farbiarz) (ponownie nakręcone ujęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Taggart
(farbiarz) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tricia Yoo
(ponownie nakręcone ujęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
John Bloom |
8,0
|
|
Jacob Walker
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Luisa Abel
nadzorca charakteryzacji
|
||
Ruth Haney
główny charakteryzator
|
||
Douglas Noe
główny charakteryzator
|
||
Brian Hillard
efekty specjalne makijażu
|
||
Kimberley Spiteri
główny stylista
|
||
John Isaacs
fryzjer
|
||
Bonnie Clevering
fryzjer osobisty: Julia Roberts (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Richard Dean
charakteryzator osobisty: Julia Roberts
|
||
Emanuel Millar
fryzjer osobisty: Tom Hanks
|
||
Scenografia | Ocena | |
Victor Kempster
scenograf
|
||
Maria-Teresa Barbasso
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Brad Ricker
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Alex Santucci
dyrektor artystyczny
|
||
Nancy Haigh
dekorator wnętrz
|
||
Adrian Gorton
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Steve Cummings
zbrojmistrz
|
||
David Sillery
zbrojmistrz (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tommy Dunne
zbrojmistrz
|
6,0
|
|
Dean Wolcott
dyrektor artystyczny (asystent)
|
8,0
|
|
Dźwięk | Ocena | |
Nourdine Zaoui
dźwięk
|
||
Petur Hliddal
mikser
|
||
Greg Zimmerman
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Wesley Barnard
technik
|
||
Caimin Bourne
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Ellen Lewis
dobór obsady
|
||
Sarah Kliban
dobór obsady
|
||
Natasha Delahunt
dobór obsady (asystent)
|
||
Morgan Donaho
dobór obsady (asystent)
|
||
John McAlary
dobór obsady (asystent)
|
||
Rick Avery
koordynator kaskaderów
|
||
Jordi Casares
koordynator kaskaderów
|
||
Katia Fernández
kaskader
|
||
Ángel Gómez Fernández
kaskader
|
||
Jerome Losson
kaskader
|
||
Philippe Losson
kaskader
|
||
Brian Machleit
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Jake Swallow
kaskader
|
||
Cuco Usín
kaskader
|
||
Vanessa Vander Pluym
kaskader
|
||
Daniel Arrias
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joni Avery
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eliza Coleman
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Craig Davis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joey Freitas
kierowca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandra Lee Gimpel
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rosine 'Ace' Hatem
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Linda Jewell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hannah Kozak
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Theo Kypri
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brian Machleit
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Martins
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ashton Moio
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bridgett Riley
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Misty Rosas
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joanna Shelmidine
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dennis Seawright
operator kamery (asystent)
|
||
Lahcen Slimani
elektryk
|
||
Saïd Slimani
elektryk (druga ekipa)
|
||
Samir Taghi
elektryk
|
||
Peter Robertson
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Salah Benchegra
dobór obsady (Maroko)
|
||
Melanie Crescenz
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Taoufik El Jannani
dobór obsady (asystent)
|
||
Saad Fekhari
dobór obsady (asystent) (Maroko)
|
||
Rich King
dodatkowy dobór obsady
|
||
Geoffrey Miclat
dodatkowy dobór obsady
|
||
Christina Mullin
dobór obsady (asystent)
|
||
Stacy Opalewski
dobór obsady (asystent)
|
||
Deedra Ricketts
dodatkowy dobór obsady (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Suzanne Smith
dobór obsady (Wielka Brytania)
|
||
Terri Taylor
dobór obsady (dodatkowy) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Nicole Abellera
dobór obsady (dodatkowy) (Los Angeles) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kyle Burch
dodatkowy dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kean Cronin
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Natasha Cuba
dobór obsady (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sally Dana
dodatkowy dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antje Scholz
dobór obsady (Niemcy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Baugh
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Rawdon Hayne
prowadzący ostrość (druga ekipa) (Maroko)
|
||
Fatima Robinson
choreograf (dodatkowe zdjęcia)
|
Pozostałe
Proszę czekać…