Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Kevin Reynolds |
9,0
|
|
Mark Illsley
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Max Kleven
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Peter Heslop
(asystent)
|
||
Adam Somner
(asystent)
|
||
David Tringham
(asystent)
|
||
Lee Cleary
(asystent)
|
||
Nick Heckstall-Smith
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Jamie Fowlds
(asystent-stażysta)
|
||
Marios Hamboulides
(asystent-stażysta)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
John Watson | ||
Pen Densham
(również) (historia)
|
||
Producenci | Ocena | |
Pen Densham
producent
|
||
Richard Barton Lewis
producent
|
||
John Watson
producent
|
||
Gary Barber
producent wykonawczy
|
||
David Nicksay
producent wykonawczy
|
||
James G. Robinson
producent wykonawczy
|
||
Michael J. Kagan
współproducent
|
||
Mark Stern
współproducent
|
||
Michael Hartman
kierownik produkcji
|
||
Malcolm J. Christopher
nadzorca produkcji
|
||
Kevin Costner
producent (niewymieniony w czołówce)
|
8,2
|
|
Aktorzy | Ocena | |
Kevin Costner
Robin Hood
|
8,2
|
|
Morgan Freeman
Azeem
|
8,4
|
|
Christian Slater
Will Szkarłatny
|
7,2
|
|
Alan Rickman
Szeryf Nottingham
|
8,5
|
|
Mary Elizabeth Mastrantonio
Marian
|
||
Geraldine McEwan
Mortianna
|
7,0
|
|
Michael McShane
Braciszek Tuck
|
||
Brian Blessed
Lord Locksley
|
8,3
|
|
Michael Wincott
Guy z Gisborne
|
7,1
|
|
Nick Brimble
Mały John
|
7,0
|
|
Soo Drouet
Fanny
|
||
Daniel Newman
Wulf
|
6,0
|
|
Daniel Peacock
Byk
|
||
Walter Sparrow
Duncan
|
||
Harold Innocent
Biskup Hereford
|
||
Jack Wild
Much, syn młynarza
|
||
Michael Goldie
Kenneth
|
||
Liam Halligan
Peter Dubois
|
||
Marc Zuber
Przesłuchujący
|
||
Merelina Kendall
Stara kobieta
|
||
Imogen Bain
Sarah
|
||
Jimmy Gardner
Farmer
|
||
Bobby Parr
Wieśniak
|
||
John H. Francis
Goniec
|
||
John Hallam
Rudowłosy Baron
|
||
Douglas Blackwell
Szarobrody Baron
|
||
Pat Roach
Celtycki wódz
|
||
Andy Hockley
Wół
|
||
John Dallimore
Broth
|
||
Derek Deadman
Kneelock
|
||
Howard Lew Lewis
Hal
|
||
John Tordoff
Skryba
|
||
Andrew Lawden
Sierżant
|
||
Susannah Corbett
Dama w powozie
|
6,0
|
|
Sarah Alexandra
Mała dziewczynka
|
||
Christopher Adamson
Żołnierz
|
||
Richard Strange
Kat
|
||
David Bowles
Morgar (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sean Connery
Król Ryszard (niewymieniony w czołówce)
|
8,5
|
|
Graham Riddell
Celtycki wojownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Thomason
Wioślarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bryan Adams
Balladzista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Behrooz Afrakhan
Moezin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kenneth W Caravan
Normański rycerz - wesoły człowiek (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon Church-Fraser
Wieśniak (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mickey Curry
Bębniarz i perkusista balladzisty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alexander Hall
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Klein
Basista balladzisty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucien Morgan
Kapitan ludzi szeryfa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Payne
Klawiszowiec balladzisty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Derek Pykett
Chłop w tłumie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Neil Riddaway
Wieśniak (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith Scott
Główny gitarzysta balladzisty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fred Wood
Biegnący wieśniak (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Douglas Milsome |
8,0
|
|
W.C. 'Chunky' Huse
(główna pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Michael Kamen | ||
Kostiumy | Ocena | |
John Bloomfield | ||
Elvis Davis | ||
Robyn Elliott | ||
Michael McGarrigle
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Peter Boyle |
8,0
|
|
Peter Hollywood
(specjalne sekwencje)
|
||
Michael Kelly
(dodatkowe sekwencje)
|
||
Marcus Manton
(dodatkowy)
|
6,0
|
|
Joss Agnew
(asystent)
|
||
Carole A. Kenneally
(asystent)
|
||
Alexandra Leviloff
(asystent)
|
||
Jonathan Lucas
(asystent)
|
||
Robert C. Lusted
(asystent)
|
||
Gladys Vega
(asystent)
|
||
Glenn Cote
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Michael Kamen
dyrygent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Paul Engelen
nadzorca charakteryzacji
|
||
Christine Allsopp
charakteryzator
|
||
Lynda Armstrong
charakteryzator
|
||
Lisa Tomblin
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
John Graysmark
scenograf
|
8,0
|
|
Fred Carter
dyrektor artystyczny
|
||
Peter Young
dekorator wnętrz
|
||
Giles Masters
dyrektor artystyczny (asystent)
|
6,0
|
|
John Chisholm
główny rekwizytor
|
||
Matt Chisholm
rekwizytor
|
||
Mark Reynolds
rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Bill Stallion
scenopis obrazkowy
|
||
Gavin Gordon
stolarz
|
||
Laurie Kerr
stolarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Anna Behlmer
mikser ponownego nagrania
|
||
Doug Hemphill
mikser ponownego nagrania
|
||
Chris Jenkins
mikser ponownego nagrania
|
||
Paul Massey
mikser ponownego nagrania
|
||
Mark Smith
mikser ponownego nagrania
|
||
Robert Grieve
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Desmond Cannon
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Margaret Carlton
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Carmen Flores De Tanis
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Teresa Garcia
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Matthew C. May
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Lisa Miller
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Judy Oseransky
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Monique Salvato
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Carolann Sanchez-Shapiro
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jeanine Schaack
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Roy Seeger
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Linda Symcox
montaż dźwięku (asystent)
|
||
John H. Arrufat
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Stu Bernstein
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Simon Coke
montaż efektów dźwiękowych
|
||
John Haeny
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Steve Mann
montaż efektów dźwiękowych
|
||
David A. Arnold
montaż dialogów
|
||
Wayne Griffin
montaż dialogów
|
||
Allen Hartz
montaż dialogów
|
||
James Matheny
montaż dialogów
|
||
Frank Smathers
montaż dialogów
|
||
David Williams
montaż dialogów
|
||
Ellen Heuer
imitator dźwięku
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
John Roesch
imitator dźwięku
|
||
Alicia Stevenson
imitator dźwięku
|
||
Michael Dressel
montaż imitacji
|
||
Sukey Fontelieu
montaż imitacji
|
||
Jonathan Klein
montaż imitacji
|
||
John Murray
montaż imitacji
|
||
Beth Bergeron
nadzorca postsynchronu
|
||
Jane E. Carpenter
montaż postsynchronu
|
||
Lily Diamond
montaż postsynchronu
|
||
Jessica Gallavan
montaż postsynchronu
|
||
Kimberly Harris
montaż postsynchronu
|
||
Robert Heffernan
montaż postsynchronu
|
||
J. Paul Huntsman
montaż postsynchronu
|
||
Joseph A. Mayer
montaż postsynchronu
|
||
Jeff Courtie
operator postsynchronu
|
||
Larry Hopkins
mikser
|
||
Chris Munro
mikser
|
||
Christopher Brooks
montaż muzyki
|
||
Eric Reasoner
montaż muzyki
|
||
J.J. George
montaż muzyki (asystent)
|
||
James Allen
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
David W. Alstadter
mikser imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Dorn
montaż postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
David R. Finkelstein
montaż imitacji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dennis Leonard
mikser ponownego nagrania (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Courtenay Marvin
montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Orloff
mikser imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roy Seeger
montaż postsynchronu (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Otto Snel
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lionel Strutt
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carolyn Tapp
operator imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Barry Whitrod
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Steve Hamilton
technik
|
7,0
|
|
Simon Hewitt
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Noel Davis
dobór obsady
|
||
Ilene Starger
dobór obsady
|
||
Jeremy Zimmermann
dobór obsady
|
||
Craig Barron
nadzorca efektów wizualnych
|
6,0
|
|
Rob Burton
efekty wizualne
|
||
Paul Weston
koordynator kaskaderów
|
||
Simon Crane
kaskader dublujący: Kevin Costner
|
8,0
|
|
Del Baker
kaskader
|
||
Ken Barker
kaskader
|
||
Brian Bowes
kaskader
|
||
Peter Brace
kaskader
|
||
Helen Caldwell
kaskader
|
||
Stuart Clark
kaskader
|
||
Abbi Collins
kaskader
|
||
Tim Condren
kaskader
|
||
Simon Crane
kaskader
|
8,0
|
|
David Cronnelly
kaskader
|
||
Graeme Crowther
kaskader
|
||
Clive Curtis
kaskader
|
||
Perry Davey
kaskader
|
||
Tom Delmar
kaskader
|
||
Wayne Docksey
kaskader
|
||
Sadie Eden
kaskader
|
||
Dorothy Ford
kaskader
|
||
Elaine Ford
kaskader
|
||
Terry Forestal
kaskader
|
||
Nick Gillard
kaskader
|
||
Reg Harding
kaskader
|
||
Paul Heasman
kaskader
|
||
Frank Henson
kaskader
|
||
Mark Henson
kaskader
|
||
Nick Hobbs
kaskader
|
||
Dave Holland
kaskader
|
||
Sy Hollands
kaskader
|
||
Billy Horrigan
kaskader
|
||
Arthur Howell
kaskader
|
||
Paul Jennings
kaskader
|
||
Vincent Keane
kaskader
|
||
Phil Lonergan
kaskader
|
||
Tom Lucy
kaskader
|
||
Glenn Marks
kaskader
|
||
Tina Maskell
kaskader
|
||
Sean McCabe
kaskader
|
||
Bronco McLoughlin
kaskader
|
||
Lex Milloy
kaskader
|
||
Chrissy Monk
kaskader
|
||
Valentino Musetti
kaskader
|
||
Gerard Naprous
kaskader
|
||
Mark Anthony Newman
kaskader
|
||
Robert Patton
kaskader
|
||
Mike Potter
kaskader
|
||
Dinny Powell
kaskader
|
||
Eddie Powell
kaskader
|
||
Nick Powell
kaskader
|
||
Terry Richards
kaskader
|
||
Billy Riley Jr.
kaskader
|
||
Doug Robinson
kaskader
|
||
Denise Ryan
kaskader
|
||
Stuart St Paul
kaskader
|
||
Roy Street
kaskader
|
||
Rocky Taylor
kaskader
|
||
Tip Tipping
kaskader
|
||
Derek Ware
kaskader
|
||
Bill Weston
kaskader
|
||
Jason White
kaskader
|
||
Steve Whyment
kaskader
|
||
Nick Wilkinson
kaskader
|
||
Rod Woodruff
kaskader
|
||
John Ward
operator steadicam
|
||
Mike Frift
operator kamery
|
||
Mike Brewster
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Bob Bridges
operator kamery (asystent)
|
||
David Tondeur
operator kamery (asystent)
|
||
Giles Christopher
operator kamery (asystent)
|
||
Jason Martin
mistrz oświetlenia
|
||
Alan Martin
oświetlenie
|
||
Gary Cross
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Wayne Leach
elektryk
|
||
Ira Friedlander
księgowy produkcji
|
||
David Kerney
księgowy produkcji
|
||
Mark Thomason
dubler
|
||
Carlos Melville
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Lester
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Robert
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Sheward
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…