Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Scott Derrickson |
8,0
|
|
Jeff Habberstad
(reżyser drugiej ekipy)
|
6,0
|
|
Michael Lerman
(asystent)
|
||
Lars P. Winther
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Joey Coughlin
(asystent)
|
||
Samuel A. Smith
(asystent)
|
||
Tom Edmondson
(asystent)
|
||
Holly Gardner
(asystent)
|
||
Douglas Plasse
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Tom Rye
(asystent) (Nepal)
|
||
Stuart Valberg
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Teresa Orlando
(asystent)
|
||
Daisy Baldry
(asystent)
|
||
James J. Reid
(asystent)
|
||
Sam Rook
(asystent)
|
||
George Walker
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Andrew Mannion
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Daniel Cox
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Michele Panelli-Venetis
(dodatkowe zdjęcia) (asystent)
|
||
Lily Garcia
(dodatkowe zdjęcia) (asystent)
|
||
Denise Anderson Poore
(dodatkowe zdjęcia) (asystent)
|
||
Dustin Bewley
(asystent) (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Teddy Gibbons
(asystent) (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Geoffrey Baumann
(reżyser drugiej ekipy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
James M. Churchman
(reżyser drugiej ekipy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Arianna Singhania
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Beckwith
(asystent) (Nowy Jork) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Natalie Wright-Cella
(druga ekipa) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan Robert Howard
(asystent) (dodatkowy) (Nowy Jork) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Waldemar Modestowicz
(polski dubbing)
|
8,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
C. Robert Cargill |
7,0
|
|
Scott Derrickson |
8,0
|
|
Jon Spaihts |
8,0
|
|
Stan Lee
(komiksy)
|
7,9
|
|
Steve Ditko
(komiksy)
|
9,0
|
|
Jo Beckett
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Kelly Maracin Krieg
(nadzorca ciągłości scenariusza) (asystent)
|
||
Cathy Doubleday
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Aisling Hughes
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa) (asystent)
|
||
Trisha Burton
(nadzorca ciągłości scenariusza) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Norina Mackey
(nadzorca ciągłości scenariusza) (efekty wizualne)
|
||
Thomas Johnston
(nadzorca ciągłości scenariusza) (Nowy Jork)
|
||
Jan Jakub Wecsile
(polskie dialogi)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Kevin Feige
producent
|
10
|
|
Victoria Alonso
producent wykonawczy
|
9,0
|
|
Stan Lee
producent wykonawczy
|
7,9
|
|
Stephen Broussard
producent wykonawczy
|
7,0
|
|
Louis D'Esposito
producent wykonawczy
|
7,0
|
|
Tyson Bidner
kierownik produkcji (Nowy Jork)
|
||
Charles Newirth
producent wykonawczy
|
||
David J. Grant
współproducent
|
||
Rebecca Adams
nadzorca postprodukcji
|
||
Richard Baratta
kierownik produkcji (Nowy Jork)
|
||
Chris Brock
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Hannah Godwin
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Kevin Jenkins
kierownik produkcji
|
||
Jamie Lengyel
kierownik produkcji (Nepal)
|
||
Jimmy Price
nadzorca produkcji (Nowy Jork)
|
||
Jonathan Scott
nadzorca produkcji
|
||
Jason Tamez
nadzorca produkcji (Los Angeles)
|
||
Chris S. Bryant
koordynator produkcji (asystent) (Los Angeles)
|
||
Michael A. Galasso
koordynator produkcji (Los Angeles)
|
||
David Halagarda
koordynator produkcji (asystent) (Los Angeles)
|
||
Caroline Houghton
koordynator produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Shima Majidi
koordynator produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Daniel A. Parker
koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Pranav Sahni
koordynator produkcji
|
||
Shawn Sendio
koordynator produkcji
|
||
Samuel Sharpe
koordynator produkcji
|
||
Rakesh Singh
koordynator produkcji (Indie)
|
||
Elizabeth Small
koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Sarah Unwin
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Adam Cole
nadzorca postprodukcji
|
||
Charles Newirth
kierownik produkcji
|
||
Carolyn Syangbo
kierownik produkcji (Nepal)
|
||
Hussain Casey-Ahmed
koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Sue-Ellen Chitunya
koordynator postprodukcji
|
||
John DeSimone
koordynator produkcji (Nowy Jork)
|
||
Teodora Ilie
koordynator produkcji
|
||
Ben Kozel
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Kerrie Lloyd
koordynator produkcji (Nepal)
|
||
Ryan Parker
koordynator produkcji
|
||
Kaitlyn Smith
koordynator produkcji
|
||
Bertie Spiegelberg
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Alexander Gaeta
koordynator postprodukcji
|
||
Mark Rossi
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lev Watach
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vanluke Watson
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kathleen Adams
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Meagan Chechalk
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Elliesse Cuniff
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Esmeralda Ramirez
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Cory Gath
kierownik postprodukcji (asystent)
|
||
Brad Stencil
kierownik postprodukcji (asystent)
|
||
Athba AlKhudairy
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Bobby Antova
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Schuyler Ayer
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Chelsea Bo
kierownik produkcji (asystent)
|
||
James Budd
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Faz Buffery
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Samantha Choat
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Richard Cline
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sussan Cordero
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alexandra Cuerdo
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mauli Delaney
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mitch Deltuvia
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Trent Dickens
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Daren Donofrio
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Dan Duthie
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Jodie Rose Elliott
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Adrienne Enderle
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Harold Erkins
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Alice Fiennes
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Justin Frasier-Wright
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Megan Freestone
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Matthew Galeon
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rebecca Gibson
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Daniel Goodman
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stephanie Hamilton-Jordan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Oliver Hatcher
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Caleb Haydock
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Naren Henry
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Jonny Hodgetts
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Joe Kidd
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Biz Kopp
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Cary Lee
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
George Lambert
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Dan Levy
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ashley Brooke Lewis
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Eloise Loach
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Derek Lumpkin
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sam May
kierownik produkcji (asystent) (Los Angeles)
|
||
David Munchak
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Emma Newirth
kierownik produkcji (asystent)
|
||
William Newirth
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jason Ortiz
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sheena Patel
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Vincent Paternoster
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Chris Patterson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ray Persaud
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Laura Piccirillo
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Callie Powers
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Henry Redcliffe
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Jesse Reynolds
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Marlon Beyer Rieger
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Matt Rindini
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Abbie Sheridan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Joe Saulino
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rebecca Scagos
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Marquis Sheppard
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jake Simon-Gersuk
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Breanna Smith
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Taro Smith
kierownik produkcji (asystent) (druga ekipa)
|
||
Roberto Suarez
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Anna Swando
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Derek Thomason
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Illias Thoms
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Randy Troy
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Tom Westgate
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Iona Westlake
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Zachary Wiegand
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mitch Wien
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jody Wiltshire
kierownik produkcji (asystent) (druga ekipa)
|
||
Rivkah Wolf-Camplin
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stewart Allen-Smith
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Butler
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jose Denizard
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Keating
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Pepin
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sean Seymour
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Haakam Singh
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christine Stronegger
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ty Taylor
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maciej Eyman
producent (polski dubbing)
|
||
Beata Jankowska
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Katarzyna Kaszuba
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Benedict Cumberbatch
Dr Stephen Strange
|
8,2
|
|
Chiwetel Ejiofor
Baron Karl Mordo
|
7,2
|
|
Tilda Swinton
Przedwieczna
|
7,2
|
|
Rachel McAdams
Dr Christine Palmer
|
7,6
|
|
Mads Mikkelsen
Kaecilius
|
8,1
|
|
Benedict Wong
Wong
|
||
Michael Stuhlbarg
Dr Nicodemus West
|
7,3
|
|
Scott Adkins
Lucian / Silny fanatyk
|
7,9
|
|
Amy Landecker
Dr Bruner
|
||
Benjamin Bratt
Jonathan Pangborn
|
7,5
|
|
Zara Phythian
Fanatyczna brunetka
|
5,0
|
|
Umit Ulgen
Sol Rama
|
6,0
|
|
Topo Wresniwiro
Hamir
|
||
Katrina Durden
Fanatyczna blondynka
|
8,0
|
|
Linda Louise Duan
Tina Minoru
|
6,0
|
|
Mark Anthony Brighton
Daniel Drumm
|
6,0
|
|
Meera Syal
Dr Patel
|
||
Adam Pelta-Pauls
Billy, pielęgniarz
|
6,0
|
|
Sarah Malin
Dr Garrison
|
||
Eben Young
Dr Weiss
|
6,0
|
|
Elizabeth Healey
Zaniepokojona lekarka
|
||
Guillaume Faure
Niechętny chirurg
|
||
Daniel Dow
Bandyta
|
6,0
|
|
Ezra Faroque Khan
Bibliotekarz w Kamar-Taj
|
6,0
|
|
Kimberly Van Luin
Żona postrzelonego pacjenta
|
6,0
|
|
Pat Kiernan
Pat Kiernan
|
6,0
|
|
Alaa Safi
Wysoki fanatyk
|
6,0
|
|
Kobna Holdbrook-Smith
Muskularny terapeuta
|
5,5
|
|
Stan Lee
Mężczyzna w autobusie
|
7,9
|
|
Daniel Eghan
Gość w szpitalu (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Alister Albert
Lekarz stażysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jill Buchanan
Fizjoterapeutka pacjenta (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Annarie Boor
Gość w szpitalu (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Pezh Maan
Lekarz (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Juani Feliz
Dziewczyna w autobusie (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Shina Shihoko Nagai
Kelnerka / Wojownicza artystka (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Moya Allen
Alexis, instrumentariuszka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raj Awasti
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dante Briggins
Dyżurny (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Bern Collaço
Dyżurny (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Capel
Nowojorski biznesmen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rock Ryan
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Sandra Capel
Nowojorska biznesmenka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martavious Cerrone Gayles
Dyżurny (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Leigh Holland
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mo Idriss
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Tamika Katon-Donegal
Asystentka (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Faith Logan
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Tyrone Love
Kierowca Mercedesa (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Tina Simmons
Turystka z Nowego Jorku (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Cameron Moon
Sadhu (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Alice Chen
Kobieta z Hongkongu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emeson Nwolie
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Jag Patel
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Cheryl Chu
Córka z Hongkongu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michelle Santiago
Kierowca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rachel Emma Slack
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ruolan Zhang
Pijąca herbatkę (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Clem So
Kamar-Taj, krzewiciel (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Ulises Galeano
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Gary Davies
Robotnik budowlany w Nowym Jorku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bash Dinsmore
Uczeń Kamar-Taj (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan Dizon
Syn z Hongkongu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zachary Dizon
Syn z Hongkongu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cameron Edwards
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sian Francis
Claire, instrumentariuszka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Hemsworth
Thor (niewymieniony w czołówce)
|
7,4
|
|
Kevin Hudson
Pielęgniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shilpa Maskey
Dziewczynka w Nepalu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kei Miura
Funkcjonariusz policji w Hongkongu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandeep Mohan
Chirurg (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charlie Nevett
Uczeń Kamar-Taj (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dean Ridge
Zdenerwowany fanatyk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Henardo Rodriguez
Przechodzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Samantha Russell
Przyjmująca naukę (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nancy Ellen Shore
Pasażerka autobusu / Przechodzień w Nowym Jorku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fran Targ
Przyjmujący naukę (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michał Żebrowski
Dormammu / Dr Stephen Strange (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Danuta Stenka
Starożytna (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Przemysław Sadowski
Mordo (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Kamilla Baar
Dr Christine Palmer (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Robert Więckiewicz
Kaecillius (polski dubbing)
|
7,7
|
|
Michał Piela
Wong (polski dubbing)
|
7,4
|
|
Szymon Kuśmider
Jonathan Pangborn (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Izabela Dąbrowska
Pielęgniarka (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Bożena Furczyk
(polski dubbing)
|
||
Anna Gajewska
Dr Patel (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Kinga Ilgner
(polski dubbing)
|
6,9
|
|
Ewa Kania
Pielęgniarka (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Julia Kołakowska
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Justyna Kowalska
(polski dubbing)
|
||
Marta Kurzak
Lekarka (polski dubbing)
|
||
Milena Suszyńska
(polski dubbing)
|
||
Anna Szymańczyk
Lekarka (polski dubbing)
|
||
Martyna Trawczyńska
(polski dubbing)
|
||
Anna Wodzyńska
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Wojciech Chorąży
Głos wzywający dr Palmer (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Karol Dziuba
(polski dubbing)
|
||
Piotr Grabowski
Thor (polski dubbing)
|
7,7
|
|
Marek Lewandowski
Lekarz (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Robert T. Majewski
Nicodemus West (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Bartosz Martyna
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Józef Pawłowski
Terapeuta (polski dubbing)
|
||
Michał Podsiadło
Billy, pielęgniarz (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Kamil Pruban
Lucian (polski dubbing)
|
6,3
|
|
Szymon Roszak
(polski dubbing)
|
||
Przemysław Stippa
Francuski lekarz (polski dubbing)
|
||
Krzysztof Szczepaniak
(polski dubbing)
|
||
Zdzisław Wardejn
Mężczyzna w autobusie (Stan Lee) (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Jakub Wieczorek
Daniel Drumm (polski dubbing)
|
||
Rafał Zawierucha
(polski dubbing)
|
6,8
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Ben Davis
(kierownik zdjęć)
|
9,0
|
|
John Marzano
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
8,0
|
|
Phil Pastuhov
(dyrektor ds. fotografii lotniczej) (Nowy Jork)
|
9,0
|
|
Fraser Taggart
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Jack Flemming
(pomoc techniczna)
|
||
Sanjay Sami
(główna pomoc techniczna) (Nepal)
|
||
Brett Flemming
(pomoc techniczna)
|
||
John Flemming
(główna pomoc techniczna)
|
||
Tom Prate
(główna pomoc techniczna) (Nowy Jork)
|
||
Michael Sapienza
(główna pomoc techniczna) (dodatkowe zdjęcia) (druga ekipa)
|
||
Karambiah Appaya
(pomoc techniczna)
|
||
Daniel Cocuzzo
(pomoc techniczna)
|
||
David Draper
(pomoc techniczna)
|
||
Dylan E. Griffin
(pomoc techniczna)
|
||
Jody Knight
(pomoc techniczna)
|
||
Keith Manning
(pomoc techniczna)
|
||
John McSweeney
(pomoc techniczna)
|
||
Steve Pugh
(pomoc techniczna)
|
||
Chad Herr
(główna pomoc techniczna) (asystent) (Los Angeles) (również) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Michael Giacchino |
8,0
|
|
Christopher Nightingale
(muzyka dodatkowa)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Alexandra Byrne |
9,0
|
|
Dan Grace
(nadzorca kostiumów)
|
||
Imogen Hose | ||
Chrissy Kuhn
(nadzorca garderoby) (Nowy Jork)
|
||
Richard Sale
(asystent)
|
||
Alice Speak
(druga ekipa)
|
||
Terry Archer | ||
Dan Blacklock | ||
Lisa Chavez | ||
Jamie Harvey | ||
Anne Lavender-Jones | ||
Jane Law | ||
Ciara McArdle | ||
Nicholas Roche-Gordon | ||
Justine Warhurst | ||
Kate Wood-Baldas | ||
Michael Agosta
(asystent)
|
||
Hannah Ainsley
(Nowy Jork)
|
||
Merav Elbaz Belschner
(Nowy Jork)
|
||
Caroline Bradley
(asystent)
|
||
Sarah Brest
(druga ekipa)
|
||
Charlie Dicus
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Alex Grace
(asystent)
|
||
Brendan Handscombe
(nadzorca kostiumów) (asystent)
|
||
Emma Harding
(asystent)
|
||
Jessica Harmston
(dodatkowy)
|
||
Daisy Marcuzzi
(asystent)
|
||
Nicole Pitchers
(asystent)
|
||
Charlotte Sadler
(asystent)
|
||
Ryck Schmidt
(Los Angeles)
|
||
Laura Smith
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Sabrina Plisco |
6,0
|
|
Wyatt Smith |
7,0
|
|
Robin Buday
(asystent)
|
||
Meagan Costello
(asystent)
|
||
Robbie Gibbon
(asystent)
|
||
Ben Mills
(asystent)
|
||
Gemma Bourne
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Bart Brevé
(asystent)
|
||
Jeffrey Ford
(dodatkowy)
|
9,0
|
|
Dylan Quirt
(asystent)
|
||
Craig Luck
(taśma video) (druga ekipa) (asystent)
|
||
Alix Milan
(taśma video) (druga ekipa) (asystent)
|
||
George Zador
(taśma video) (druga ekipa) (asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Cliff Masterson
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Jess Brooks
charakteryzator
|
||
Nicola Buck
charakteryzator
|
||
Pollyanna Coxon-Smith
charakteryzator (asystent)
|
||
Kathryn Fa
charakteryzator
|
||
Kathryn Fa
fryzjer
|
||
Susan Howard
charakteryzator
|
||
Nuria Mbomio
charakteryzator
|
||
Nuria Mbomio
fryzjer
|
||
Donald McInnes
charakteryzator osobisty: Benedict Cumberbatch
|
||
Donald McInnes
fryzjer osobisty: Benedict Cumberbatch
|
||
Claire Mahony
główny stylista (Nowy Jork)
|
||
Björn Rehbein
nadzorca charakteryzacji (Nowy Jork)
|
||
Sarah Stamp
nadzorca stylizacji (Nowy Jork)
|
||
Malwina Suwinska
charakteryzator
|
||
Jeremy Woodhead
projektant fryzur
|
||
Jeremy Woodhead
projektant makijażu
|
||
Paul Job
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ria Biggerstaff
charakteryzator (asystent)
|
||
Ria Biggerstaff
fryzjer (asystent)
|
||
Benjamin Brown
efekty specjalne makijażu
|
||
Tilly Calder
efekty specjalne makijażu
|
||
Lauren Katie Cox
charakteryzator
|
||
Robb Crafer
efekty specjalne makijażu
|
||
Hannah Eccleston
efekty specjalne makijażu
|
||
Amy Elliot
charakteryzator
|
||
John Fallows
fryzjer
|
||
Belinda Hodson
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Belinda Hodson
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Nadia Homri
charakteryzator
|
||
Magdalena Janusinska-Surma
fryzjer
|
||
Deborah Jarvis
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Deborah Jarvis
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Sophia Knight
charakteryzator
|
||
Sophia Knight
fryzjer
|
||
Sharon Martin
charakteryzator osobisty: Rachel McAdams
|
||
Sharon Martin
charakteryzator osobisty: Chiwetel Ejiofor
|
||
Stephen Murphy
efekty specjalne makijażu
|
||
Laura Lilley
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Laura Lilley
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Sharon O'Brien
charakteryzator
|
||
Sharon O'Brien
fryzjer
|
||
Sunita Parmar
efekty specjalne makijażu
|
||
Molly Peters
charakteryzator (stażysta)
|
||
Molly Peters
fryzjer (stażysta)
|
||
Sangeet Prabhaker
efekty specjalne makijażu
|
||
Nikita Rae
nadzorca charakteryzacji
|
||
Nikita Rae
nadzorca stylizacji
|
||
Sara Osborn
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Sara Osborn
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Nora Robertson
charakteryzator
|
||
Nora Robertson
fryzjer
|
||
Alex Rouse
perukarz
|
||
Luca Saccuman
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Luca Saccuman
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Janine Schneider
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Janine Schneider
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Becca Smith
efekty specjalne makijażu
|
||
Tracy Smith
główny stylista
|
||
Zeph Tahir
fryzjer
|
||
Emma Tomlinson
charakteryzator
|
||
Emma Tomlinson
fryzjer
|
||
Fiona Walsh
efekty specjalne makijażu
|
||
Tiffane Williams
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Tiffane Williams
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Louise Young
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Charles Wood
scenograf
|
9,0
|
|
Jim Barr
dyrektor artystyczny
|
||
Thomas Brown
dyrektor artystyczny
|
||
Ray Chan
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
8,0
|
|
Jason T. Clark
dyrektor artystyczny
|
||
Jordan Crockett
dyrektor artystyczny
|
||
Mike Stallion
dyrektor artystyczny
|
||
John Bush
dekorator wnętrz
|
||
Mark Swain
dyrektor artystyczny
|
||
Melanie S. Ladish
rekwizytor
|
||
Steve Christensen
projektant wnętrz
|
||
James Cullane
stolarz
|
||
Julia Dehoff
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Darrin Denlinger
scenopis obrazkowy
|
||
Mark Dowling
malarz
|
||
Cathy Featherstone
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Barry Gibbs
główny rekwizytor
|
||
Sarah Ginn
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Matt Hancock
rekwizytor
|
||
Phil Hawley
malarz
|
||
Alexandra Hesketh-Wells
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Rhys Ifan
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Gary Jopling
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Helen Koutas
projektant graficzny
|
||
Anthony Owen
stolarz
|
||
Nick Pelham
scenopis obrazkowy
|
||
Francis Poirier
rzeźbiarz
|
||
Kathryn Prince
rzeźbiarz
|
||
Dan Riches
rekwizytor
|
||
Tonja Schurmann
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Randy Severino
rekwizytor
|
||
Jamie Seymour
rekwizytor
|
||
Nick Slater
stolarz
|
||
Nick Smith
stolarz
|
||
Jackson Sze
ilustrator
|
||
Chris Tooth
projektant graficzny
|
||
John Whitby
stolarz
|
||
Luke Whitelock
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Philippa Ashcroft
malarz
|
||
Julian Ashby
dyrektor artystyczny
|
||
Miles Christensen
dyrektor artystyczny
|
||
Jeff Julian
dyrektor artystyczny
|
||
Calla Klessig
dyrektor artystyczny (Los Angeles)
|
6,0
|
|
Michael Manson
dyrektor artystyczny nadzorujący (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles)
|
||
Armando Abarca
rekwizytor (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Yasmin Al-Naib
dyrektor artystyczny (rezerwowy) (asystent)
|
||
Bryan Andrews
scenopis obrazkowy
|
||
Andrew Applin
stolarz (rezerwowy)
|
||
Lucia Babinska
koordynator konstrukcji (asystent)
|
||
Mychael Bates
główny rekwizytor (dodatkowe zdjęcia)
|
||
James Bede
stolarz
|
||
Kaush Bharti
projektant graficzny (asystent)
|
||
John Bohan
główny architekt
|
||
Will Botton
rekwizytor
|
||
Matthew Broderick
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
Anthony Carlino
główny konstruktor dekoracji
|
||
Davison Carvalho
projektant graficzny
|
||
Rina Cheung
projektant graficzny
|
||
Duncan Crawford
rzeźbiarz
|
||
Diego de Lajonquiere
modelarz (asystent)
|
||
Catherine Devaney
scenopis obrazkowy
|
||
Robert J. Dugdale
malarz
|
||
Gill Farr
rekwizytor
|
||
Fred Gibbs
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
Brendan Gillespie
stolarz
|
||
Glen A. Gregory
stolarz (Nowy Jork)
|
||
Terence Harrington
rekwizytor
|
||
Sam Herschell
rekwizytor
|
||
Lucy Hinsley
modelarz
|
||
Tara Ilsley
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Peter James
dyrektor artystyczny
|
||
Caitlin Murray Jones
modelarz
|
||
Michael Jones
modelarz
|
||
Tyrone Anthony Jones
rekwizytor
|
||
Eric Kagan
rekwizytor
|
||
Alexandra Kemp
rekwizytor (druga ekipa) (rezerwowy)
|
||
David Krentz
scenopis obrazkowy
|
||
Steven Loera
malarz (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Mike Lytle
malarz (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles) (rezerwowy)
|
||
Dean Marsh
rekwizytor
|
||
Alasdair McKay
modelarz
|
||
Rob Mear
modelarz
|
||
Drew Merryweather
rekwizytor
|
||
Sam Michlap
ilustrator
|
||
Christopher James Miller
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
Rachel Minchin
modelarz (asystent)
|
||
Jonathan Moore
rzeźbiarz
|
||
Laurens Nockels
rekwizytor
|
||
Oskars Vilnitis-Pantelejevs
modelarz (asystent)
|
||
Darryl Paterson
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Steve Payne
rekwizytor
|
||
Carl Peters
rekwizytor
|
||
Shauna Anne Pugh
rekwizytor (asystent)
|
||
Geoff Romero
malarz
|
||
Terry Royce
rekwizytor
|
||
Stuart Sinclair
malarz
|
||
Alex Smith
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Thea Soady
koordynator konstrukcji
|
||
Charles Szczech
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Samuel J. Tell
rekwizytor
|
||
Rebecca Timons
rekwizytor
|
||
Richard Usher
modelarz (asystent)
|
||
Emma Vane
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Mike Villarino
koordynator konstrukcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Clive Ward
malarz
|
||
Michelle Wraight
rekwizytor
|
||
Andrew Wright
stolarz
|
||
Craig T. Shordon
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Sibley-Hale
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francis J. Roix
twórca rekwizytów
|
||
Matt Rowe
twórca rekwizytów
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Howard Bevan
dźwięk (asystent)
|
||
Simon Brown
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Scott Curtis
mikser imitacji
|
||
Ryan J. Frias
montaż imitacji
|
||
Josh Gold
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Charlotte Gray
dźwięk (asystent)
|
||
Tom Johnson
mikser ponownego nagrania
|
||
Daniel Laurie
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
John Midgley
mikser
|
||
Jeannette Browning
operator postsynchronu
|
||
Shannon Mills
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Steve Nelson
mikser (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Samson Neslund
nadzorujący montaż dźwięku (asystent)
|
||
Tyler Newhouse
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Orlando
montaż imitacji
|
||
Juan Peralta
mikser ponownego nagrania
|
||
Shelley Roden
imitator dźwięku
|
||
John Roesch
imitator dźwięku
|
||
Brad Semenoff
montaż dialogów
|
||
Knox White
mikrofoniarz (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Warren Brown
montaż muzyki (asystent)
|
||
Stephen M. Davis
montaż muzyki
|
||
Dave Jordan
nadzorca muzyki
|
||
Anele Onyekwere
montaż muzyki (asystent)
|
||
Nashia Wachsman
montaż muzyki
|
||
Dustin Capulong
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
David Chrastka
montaż efektów dźwiękowych
|
||
John D'Aquino
mikser (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Mark DeSimone
mikser postsynchronu
|
||
Danielle Dupre
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Malcolm Fife
montaż dialogów
|
||
Kim Foscato
montaż dialogów
|
||
Jason Friedman-Mendez
dźwięk (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Renzo Garcia
dźwięk (stażysta)
|
||
J.R. Grubbs
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Nia Hansen
projektant dźwięku
|
||
David C. Hughes
projektant dźwięku
|
||
Luke Q. Iaciofano
dźwięk
|
||
Doc Kane
mikser postsynchronu
|
||
Devon Kelley
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Paul E. Miller
dźwięk (dodatkowe zdjęcia)
|
||
James J. Sabat Jr.
mikser (Nowy Jork)
|
||
John Sheridan
dźwięk (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Simon Diggins
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Evan J Haley
projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nia Hansen
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Orlando
projektant dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Daniel Bentley
technik
|
||
Paul Corbould
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Sophie Corbould
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Hugh Goodbody
technik
|
||
Craig Leong
technik
|
||
Luke Marcel
technik
|
||
Tim Mitchell
technik
|
||
Neil Murray
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Karol Stachowicz
technik
|
7,0
|
|
Matthew G. Armstrong
technik
|
||
Tom Bailey
technik
|
||
Warwick Boole
technik
|
||
Cory Candrilli
technik
|
||
Sean Clarke
technik (asystent)
|
||
Chloe Corbould
efekty specjalne (asystent)
|
||
Chris Corbould
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Christopher A. Dalton
technik
|
||
Kane Dimmer
efekty specjalne (asystent)
|
||
David Eves
technik
|
||
Harry Eves
efekty specjalne (stażysta)
|
||
Matt Lewis
technik
|
||
Stuart Lovelock
efekty specjalne (stażysta)
|
||
Roger Mann
technik
|
||
Ellie O'Rourke
efekty specjalne (stażysta)
|
||
Simon Paraskevas
efekty specjalne (stażysta)
|
||
Melvyn Pearson
technik
|
||
Charlie Pedersen
technik
|
||
Andrew Ryan
technik
|
7,0
|
|
Jaydan Smith
efekty specjalne (asystent)
|
||
Adam Stanton
technik
|
||
Ben Vokes
koordynator efektów specjalnych
|
||
Drew Wills
efekty specjalne (stażysta)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Hank Amos
kaskader
|
6,0
|
|
Donny Bailey
kierowca kaskader
|
||
Mustafa Beyter
kaskader
|
||
James M. Churchman
koordynator kaskaderów
|
||
Christoph Cordell
kaskader
|
||
Michelle DeMond
kaskader
|
||
Zoli Dora
kaskader
|
||
Daniel Dow
kaskader
|
6,0
|
|
Peter Epstein
kaskader
|
7,0
|
|
Mark Fichera
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Colin Follenweider
kaskader
|
6,0
|
|
Pete Ford
kaskader
|
||
Shane Griffin
kaskader
|
||
Trevor Habberstad
kaskader dublujący: Benedict Cumberbatch (Nowy Jork)
|
||
Gene Harrison
kierowca kaskader
|
||
Rob Ho
kaskader
|
||
Owen Holland
kierowca kaskader
|
||
Steve Jehu
kaskader dublujący: Scott Adkins
|
||
George Kirby
kaskader dublujący: Benedict Cumberbatch
|
||
Tomasz Krzemieniecki
kaskader dublujący: Mads Mikkelsen
|
||
Manh Hai Le
kaskader
|
||
Lukaz Leong
kaskader
|
||
Jean-Paul Ly
kaskader
|
||
Ginger McCarthy
układacz
|
||
Casey Michaels
kaskader
|
||
Mark Mottram
koordynator kaskaderów
|
||
Rory Mulroe
kaskader
|
||
Mick O'Rourke
kierowca kaskader
|
||
Justin Pearson
kaskader
|
||
Andy Pilgrim
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laurent Plancel
kaskader
|
||
Myke Schwartz
kaskader
|
||
Joanna Shelmidine
kierowca kaskader
|
||
Joanna Shelmidine
kaskader
|
||
David Shumbris
kaskader
|
6,0
|
|
Pablo Verdejo
kaskader
|
||
Leo Woodruff
kaskader dublujący: Benedict Cumberbatch
|
||
Jon Xue Zhang
kaskader
|
||
Chuen Tsou
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sarah Finn
dobór obsady
|
||
Reg Poerscout-Edgerton
dobór obsady
|
||
Alex Cody
dodatkowy dobór obsady (Nowy Jork)
|
||
Katy Covell
dobór obsady (asystent)
|
||
Stevee Davies
dobór obsady (asystent)
|
||
Lillie Jeffrey
dodatkowy dobór obsady
|
||
Nicholas A. Mudd
dobór obsady (asystent)
|
||
Erica Sachke
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Jason B. Stamey
dodatkowy dobór obsady
|
||
Nadia Alaskari
układ graficzny
|
||
Johan Alfort
zecer
|
||
Alex Aponte
koordynator efektów wizualnych
|
||
Nicolas Arredondo
efekty wizualne
|
||
Mark Bakowski
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Manuel Barrero
zecer
|
||
William Bartlett
koordynator efektów wizualnych
|
||
Geoffrey Baumann
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jeffrey Benedict
efekty wizualne
|
||
Richard Bluff
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Konstantin Borchert
zecer
|
||
Xavier Breuil
efekty wizualne
|
||
Lee Briggs
producent efektów wizualnych
|
||
Nicolas Cadorette Vigneau
zecer
|
||
Huseyin Caner
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Carlos Carrillo
efekty wizualne
|
||
Stephane Ceretti
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Rachan Chirarattanakornkul
efekty wizualne
|
||
Ngan Chung
animator
|
||
Vincent Cirelli
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Adriano Cirulli
zecer
|
||
Trent Claus
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Pietro Coco
zecer
|
||
Jean-Nicolas Costa
zecer
|
||
Alex Cumming
zecer
|
||
Nick Dacey
montaż efektów wizualnych
|
||
Josh Dagg
nadzorca komponowania
|
||
Gaston Dalmau
zecer
|
||
Michaela Danby
zecer
|
||
Will Van Dao
animator
|
||
Cole Darby
koordynator efektów wizualnych
|
||
Rhea Darch
efekty wizualne
|
||
Ruy Delgado
efekty wizualne
|
||
Simon Diebold
animator
|
||
Megan Dolman
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Robert Drwila
montaż efektów wizualnych
|
||
Andrew Dugan
efekty wizualne
|
||
Sheena Duggal
nadzorca efektów wizualnych (dodatkowy)
|
||
Ricardo G. Elipe
zecer
|
||
Dan Enstrom
zecer
|
||
Jacob Fenster
efekty wizualne
|
||
Chad Fetzer
zecer
|
||
Megan Flood
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Matt Foster
zecer
|
||
Guillaume Fradin
efekty wizualne
|
||
Aron Galabuzi
zecer
|
||
Igor Gama
zecer
|
||
Heng Gao
animator
|
||
Jesus Garrido
zecer
|
||
Florian Gellinger
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Filippo Golin
zecer
|
||
Daniel Gonzalez Solozabal
zecer
|
||
Itay Greenberg
zecer
|
||
Meghan Grube
animator
|
||
Jonny Gu
zecer
|
||
Fernando Guerrero Rodriguez
zecer
|
||
Ännie Habermehl
animator
|
||
Bryan Haines
zecer
|
||
James Daniel Haines
efekty wizualne
|
||
Daniel Hammonds
zecer
|
||
Sam Hanover
układ graficzny
|
||
Greg Hansen
efekty wizualne
|
||
Thomas Hansen
zecer
|
||
Christoph Hasche
zecer
|
||
Jordan Hassay
zecer
|
||
Oliver Hohn
nadzorca komponowania
|
||
Andrew Hutton
efekty wizualne
|
||
Antoine Jannic
zecer
|
||
Kevin J. Jolly
montaż efektów wizualnych
|
||
Rory Jones
koordynator efektów wizualnych
|
||
Rosie Keane
układ graficzny
|
||
Ian Kelly
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Xander Kennedy
efekty wizualne
|
||
Alvin Keung
główny zecer
|
||
Alex Khan
zecer
|
||
Kavita Khosla
efekty wizualne
|
||
Nicholas Kim
zecer
|
||
Yuko Kimoto
zecer
|
||
Jenny King
koordynator efektów wizualnych
|
||
Oliver Kurrle
zecer
|
||
Federico La Tona
zecer
|
||
Samy Lamouti
efekty wizualne
|
||
Alberto Landeros
zecer
|
||
Nicolas Leu
zecer
|
||
Patricia Llaguno
zecer
|
||
Kyle Long
efekty wizualne
|
||
Alejandra Viejo Lopez De Roda
koordynator efektów wizualnych
|
||
Gabriel Lopez
zecer
|
||
Natalie Lovatt
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Sebastian Ludwig
zecer
|
||
Greg Malkin
układ graficzny
|
||
Dominic Martin
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Daniel Matley
producent efektów wizualnych
|
||
Marian Mavrovic
nadzorca komponowania
|
||
Ray McMaster
efekty wizualne
|
||
Corbin Mehl
montaż efektów wizualnych
|
||
Tobias Moenninger
zecer
|
||
Stefan Müller
zecer
|
||
Thomas Nittmann
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Chris O'Connell
nadzorca komponowania
|
||
Conrad Ostwald
zecer
|
||
Camille Paleni
zecer
|
||
Nikul Patel
efekty wizualne
|
||
Patrick Patzschke
montaż efektów wizualnych
|
||
Anna-Marie Payne
układ graficzny
|
||
Anthony Peck
główny zecer
|
||
Cecile Peltier
zecer
|
||
Adam Pere
koordynator efektów wizualnych
|
||
Matteo Petricone
zecer
|
||
Susan Pickett
producent efektów wizualnych
|
||
Eddie Porter
zecer
|
||
Jason Porter
nadzorca komponowania
|
||
Cale Pugh
zecer
|
||
Manuel Rivoir
zecer
|
||
Wesley Roberts
zecer
|
||
Loren Robinson
efekty wizualne
|
||
Michelle Ross
efekty wizualne
|
||
Kariem Saleh
animator
|
||
Matthew Sandoval
układ graficzny
|
||
Miguel Santana da Silva
zecer
|
||
Raphael Santos
zecer
|
||
Sara Sarmiento
koordynator efektów wizualnych
|
||
Lisa Schmölzer
zecer
|
||
Noah E. Schneider
efekty wizualne
|
||
David Schott
zecer
|
||
Rayk Schroeder
zecer
|
||
Brendan Seals
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Chris Shaw
nadzorca efektów wizualnych (dodatkowy)
|
||
Tomos Sion
zecer
|
||
Rupert Smith
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Doug Spilatro
efekty wizualne
|
||
Michael Stewart
zecer
|
||
Olcun Tan
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ruggero Taschini
efekty wizualne
|
||
Amy Nicole Tinker
koordynator efektów wizualnych
|
||
Chau Tong
koordynator efektów wizualnych
|
||
Annalisa Torina
koordynator efektów wizualnych
|
||
Luke Vallee
zecer
|
||
Henry van der Beek
dyrektor techniczny
|
||
Isha van Moort
koordynator efektów wizualnych
|
||
Alejandro Villabon
zecer
|
||
David Vivaldini
zecer
|
||
Talmage Watson
układ graficzny
|
||
Jonathan Weber
nadzorca komponowania
|
||
Evan Wen
zecer
|
||
Caroline Whitehill
koordynator efektów wizualnych
|
||
Chad Wiebe
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Michael Wilbourn
układ graficzny
|
||
Edson Williams
nadzorca komponowania
|
||
Jeff Wolverton
efekty wizualne
|
||
Christian Wood
zecer
|
||
Christian Wunsch
zecer
|
||
Roman Yavorsky
zecer
|
||
Ji Hyun Yoon
efekty wizualne
|
||
Rebecca Hung Han Yun
efekty wizualne
|
||
Peter Field
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Brian Greenway
operator kamery (asystent)
|
||
Lawrence Karman
operator steadicam (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Jay Maidment
fotosista
|
||
Diana Matos
operator kamery (asystent)
|
||
Stewart Monteith
mistrz oświetlenia
|
||
Julian Morson
operator kamery
|
||
Ron Newburn
oświetlenie (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Ben Noftzger
operator kamery (asystent)
|
||
David Penfold
operator kamery (asystent)
|
||
Christopher Prampin
oświetlenie (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Sam Renton
operator kamery
|
||
Robert Settlemire
operator kamery (zdjęcia podwodne)
|
||
Martin Smith
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Derek Walker
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Peter Alberti
dubler: Benedict Cumberbatch
|
||
Trevor Bagge
księgowy produkcji
|
||
Annarie Boor
dubler: Tilda Swinton
|
6,0
|
|
Georgie Carter
dubler: Rachel Mcadams
|
||
Michael Chase
dubler: Benedict Cumberbatch
|
||
Amber Rose Smith
dubler: Tilda Swinton
|
||
Mark Tearle
kaskader dublujący (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Mark Tearle
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rachel Ajorque
dyrektor techniczny
|
||
Gerard Emmanuel Amador
dyrektor techniczny
|
||
Lawrence Bennett
dyrektor techniczny
|
||
Thomas Bevan
dyrektor techniczny
|
||
Andrea Biferi
dyrektor techniczny
|
||
Swapnil Borawake
dyrektor techniczny
|
||
Felix Bucella
dyrektor techniczny
|
||
Simon Butler
dyrektor techniczny
|
||
Claudia Carvalho
dyrektor techniczny
|
||
Craig Cesareo
dyrektor techniczny
|
||
Lynn Dekker
dyrektor techniczny
|
||
Nico Duce
dyrektor techniczny
|
||
Clementine Dupont
dyrektor techniczny
|
||
Luigi Duranti
dyrektor techniczny
|
||
Sebastian Elsner
dyrektor techniczny
|
||
Jack Elworthy
dyrektor techniczny
|
||
Colas Fiszman
dyrektor techniczny
|
||
Paul Fleer
dyrektor techniczny
|
||
Nicola Fontana
dyrektor techniczny
|
||
Johannes Franz
dyrektor techniczny
|
||
Javier García
dyrektor techniczny
|
||
Andreas Giesen
dyrektor techniczny
|
||
Maurizio Giglioli
dyrektor techniczny
|
||
Arthur Graff
dyrektor techniczny
|
||
Andrew Graham
dyrektor techniczny
|
||
Andre Hitsøy
dyrektor techniczny
|
||
Ady Holt
dyrektor techniczny
|
||
Korbinian Hopfner
dyrektor techniczny
|
||
Marco Iannaccone
dyrektor techniczny
|
||
Alexander Jarosch
dyrektor techniczny
|
||
Aleksandar Jovanovic
dyrektor techniczny
|
||
David Jurine
dyrektor techniczny
|
||
Andrew Kennedy
dyrektor techniczny
|
||
Kavita Khosla
dyrektor techniczny
|
||
David Kirchner
dyrektor techniczny
|
||
Manuel Köster
dyrektor techniczny
|
||
Allyn Lawson
dyrektor techniczny
|
||
Youen Leclerc
dyrektor techniczny
|
||
Alexander Lee
dyrektor techniczny
|
||
Guillaume Lenoel
dyrektor techniczny
|
||
Jimmy Leung
dyrektor techniczny
|
||
Lighting
dyrektor techniczny
|
||
Justin Long
dyrektor techniczny
|
||
Benjamin Lopatin
dyrektor techniczny
|
||
Francesco Lupo
dyrektor techniczny
|
||
Sebastien Marsais
dyrektor techniczny
|
||
Oliver McCluskey
dyrektor techniczny
|
||
Adrian Meyer
dyrektor techniczny
|
||
Élie Michel
dyrektor techniczny
|
||
Damon Milman
dyrektor techniczny
|
||
Scott Mitchell
dyrektor techniczny
|
||
James Morrissey
dyrektor techniczny
|
||
Jonathan Moulin
dyrektor techniczny
|
||
Ross Newton
dyrektor techniczny
|
||
David Nielsen
dyrektor techniczny
|
||
Arturo Orgaz Casado
dyrektor techniczny
|
||
Abhishek Pandey
dyrektor techniczny
|
||
Dominik Pott
dyrektor techniczny
|
||
Romain Privat de Fortunie
dyrektor techniczny
|
||
Dylan Robinson
dyrektor techniczny
|
||
Marcos Romero
dyrektor techniczny
|
||
Valter Sagrillo
dyrektor techniczny
|
||
Nicolas Sauval
dyrektor techniczny
|
||
Brian Scherbinski
dyrektor techniczny
|
||
Thorsten Schulz Genannt Schoen
dyrektor techniczny
|
||
Kristin Sedore
dyrektor techniczny
|
||
Ben Sharp
dyrektor techniczny
|
||
Fabio Siino
dyrektor techniczny
|
||
Mevlan Siqani
dyrektor techniczny
|
||
Hantong Tang
dyrektor techniczny
|
||
Jean-Yves Teillet
dyrektor techniczny
|
||
Attila Torok
dyrektor techniczny
|
||
Esther Trilsch
dyrektor techniczny
|
||
Imre Tüske
dyrektor techniczny
|
||
Susannah Marie Williams
dyrektor techniczny
|
||
Lenka Zuckova
dyrektor techniczny
|
||
Mark Lipsmeyer
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Etheredge
oświetlenie (dodatkowe zdjęcia) (technik)
|
||
Mike King
oświetlenie (technik)
|
||
Jack Powell
oświetlenie (technik)
|
||
Roman Rivero
oświetlenie (dodatkowe zdjęcia) (technik)
|
||
Greg Thomas
oświetlenie (technik)
|
||
Oliver Adranghi
zecer
|
||
Silvio Alberti
zecer
|
||
Michanol Arnaud
zecer
|
||
William Barkus
zecer
|
||
Neill Barrack
zecer
|
||
Tanner Bartlett
zecer
|
||
Ismael Camarillo
zecer
|
||
Patrick Canning
zecer
|
||
Jiyeon Cho
zecer
|
||
Steve Cho
zecer
|
||
Richard Courtman
zecer
|
||
Claire Pereira de Souza
zecer
|
||
Ruth Deane
zecer
|
||
Daniel Dupre
zecer
|
||
Jose Fernández de Castro
zecer
|
||
Shane Flaherty
zecer
|
||
Brian Fortune
zecer
|
||
Chris Fung
zecer
|
||
Ryan Kilbane
zecer
|
||
Vivek Gaur
zecer
|
||
Nicolas Gauthier
zecer
|
||
Scott Gudahl
zecer
|
||
Donghoon Han
zecer
|
||
Maverick Han
zecer
|
||
Jonathan Harkes
zecer
|
||
Bruce Harris
zecer
|
||
Lionel Heath
zecer
|
||
Owen Jackson
zecer
|
||
Ujjwal Kumar
zecer
|
||
Matthew Lane
zecer
|
||
Mattis Gaston Larsen
zecer
|
||
Derek Ledbetter
zecer
|
||
Ken Lee
zecer
|
||
Julian Lojek
zecer
|
||
Hadrien Malinjod
zecer
|
||
Sarah Marikar
zecer
|
||
Jan Maroske
zecer
|
||
Marcel Martinez
zecer
|
||
Ben McEwan
zecer
|
||
David J. Nolan
zecer
|
||
Leonardo Paolini
zecer
|
||
Jim Parsons
zecer
|
||
Matthew Patience
zecer
|
||
Andrew Pinson
zecer
|
||
Esdras Prudente
zecer
|
||
Shane Rabey
zecer
|
||
Marc D. Rienzo
zecer
|
||
Charles G. Roberts
zecer
|
||
Jason Adam Schaefer
zecer
|
||
Jonathan Scott
zecer
|
||
Behnam Shafiebeik
zecer
|
||
Foad Shah
zecer
|
||
Eric So
zecer
|
||
Derek Spriggs
zecer
|
||
Jeremiah Sweeney
zecer
|
||
Mauricio Valderrama
zecer
|
||
Vladimir Valovic
zecer
|
||
Jack Van Nuis
zecer
|
||
James Waterson
zecer
|
||
Erik Werlin
zecer
|
||
Mitchell Woodin
zecer
|
||
Garrett Wycoff
zecer
|
||
Jesús L. Yapor
zecer
|
||
Michael Yates
zecer
|
||
Nicholas Zissimos
zecer
|
||
Ryan Basa
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Beers
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Roe
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Allen Carter
oświetlenie (asystent)
|
||
Lee Eldred
oświetlenie (asystent) (druga ekipa)
|
||
Paul Hazard
oświetlenie (asystent)
|
||
Marc Adamson
artysta matowy
|
||
Ashish Dani
artysta matowy
|
||
Sun Lee
artysta matowy
|
||
Laura Macfadyen
artysta matowy
|
||
Chris Sanchez
artysta matowy
|
||
Brent Austin
projekt czołówki
|
||
Gloria Winship Ayon
treser zwierząt
|
||
Duarte Elvas
projekt czołówki
|
||
Selina Bagge
księgowy (lista płac) (asystent)
|
||
Jimmy Baldwin
księgowy (asystent)
|
||
Rino Bonavita
księgowy (asystent)
|
||
Anna Cole
księgowy (lista płac) (asystent)
|
||
Andrew C. English
księgowy (asystent) (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles)
|
||
Brittany Fauconnet
księgowy (Nowy Jork)
|
||
Morgaine FitzSymons
księgowy (asystent) (druga ekipa)
|
||
Carla Gale
księgowy (koszt rekwizytów i dekoracji)
|
||
Harry Hood
księgowy
|
||
Lucy Howell
księgowy (asystent)
|
||
Pietro Lorino Jr.
księgowy produkcji (Nowy Jork)
|
||
Kathy Mattes
księgowy produkcji
|
||
Lucy McGeever
księgowy (asystent)
|
||
Ann Ormesher
księgowy (asystent)
|
||
Andrew Schark
księgowy (lista płac) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Kenneth Statham
księgowy (lista płac)
|
||
Ana Stichini
księgowy (asystent)
|
||
Nancy A. Terriberry
księgowy (asystent)
|
||
Jeanine Wilson
księgowy (efekty wizualne)
|
||
Matt Hughes
księgowy produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kelly Kiyoon Chang
księgowy (asystent)
|
||
Sarah Franzl
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Blaise Corrigan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kyle Rudolph
operator steadicam (Nowy Jork)
|
Pozostałe
Proszę czekać…