Zmęczony życiem, stroniący od ludzi były agent CIA John Creasy (Denzel Washington) otrzymuje od swego starego przyjaciela Rayburna (zdobywca Oscara Christopher Walken) pracę ochroniarza dziewięcioletniej Pity Ramos (Dakota Fanning), nad wiek rozwiniętej córki meksykańskiego przemysłowca. Dziewczynce wkrótce udaje się zdobyć sympatię Creasy'ego, który z kolei, pod jej wpływem, zmienia swój niechętny stosunek do ludzi i otwiera się na świat. Gdy Pita zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców, Creasy, mimo że ciężko ranny, poprzysięga zemstę. Nic nie jest w stanie powstrzymać jego szalonej wściekłości i determinacji w dążeniu do uratowania dziecka.

Każdy może odnaleźć sens swojego życia… 10

Człowiek w ogniu powstał w oparciu o opowieść pióra A. J. Quinnell'a o tym samym tytule. Film ten opowiada historię Johna Creasy'ego (Denzel Washington), zmęczonego życiem byłego żołnierza z brygady antyterrorystycznej. Przyjaciel Creasy'ego z Meksyku – Rayburn (Christopher Walken) załatwia mu posadę ochroniarza dla dziewięcioletniej Pity Ramos (Dakota Fanning), córki meksykańskiego businessmana, Samuela Ramosa (Marc Anthony) oraz amerykanki Lisy Ramos (Radha Mitchell).

Człowiek w ogniu (2004) - Mickey Rourke, Marc Anthony (I)

Stroniący od ludzi Creasy zbudował wokół siebie gruby mur obojętności, którego zdawałoby się nikt nie zdoła pokonać, jednak dla małej Pity nie ma rzeczy niemożliwych – przedrze się przez ów mur, choćby miała własnymi rękoma kopać pod nim przejście.

Jak można się domyślić, pokonanie tego muru nie zajmie małej dużo czasu, a na jego gruzach Creasy odnajdzie sens swojego życia, który niedługo potem odbiorą mu porywacze, ciężko przy tym raniąc samego Creasy'ego… Po dojściu do siebie, przepełniony niejako ojcowską miłością do Pity, w pojedynkę rozprawi się z całą mafią odpowiedzialną za porwanie małej, zabijając bez mrugnięcia okiem.

Człowiek w ogniu (2004) - Giancarlo Giannini, Rachel Ticotin

Mimo że treść samego filmu nie jest tutaj jakimś novum, to warto podkreślić, że główną rolę postawiono w nim na emocje. Jeśli jesteś bardzo wrażliwą osobą, to na pewno dostrzeżesz coś więcej niż wystrzelone pociski, krew i efektowne wybuchy… Największymi plusami tego filmu są niewątpliwie doskonała reżyseria, którą zapewnił nam Tony Scott, świetna gra aktorska, wyśmienity montaż, meksykańska sceneria oraz to, co idealnie współgra z resztą, czyli mistrzowska ścieżka dźwiękowa autorstwa Harry'ego Gregsona-Williamsa.

Tytuł ten na pewno nie jest kolejną szarą produkcją, którą po obejrzeniu jest łatwo zapomnieć. Film wzrusza, ale także przeraża… przeraża tym, do czego zdolny jest człowiek, gdy odbierze się mu coś, co bardzo kocha.

6 z 9 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 16
Simon_Says 10

Śmiem twierdzić, że to szczytowe osiągnięcie Scotta. Tak jak Michael Mann w Zakładniku pięknie wykorzystał tv kamerę i ujęcia z ręki, które we Wrogach już tak nie zagrały, tak tutaj personalne filtry do kamery były cudowne, ale też już w Domino to był przesyt.

Czechu 9

Świetny film – Polecam wszystkim , zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jakie widziałem. Rewelacyjna gra Denzela, super historia i bardzo dobry scenariusz.

Chemas 9

Dla mnie prawie idealne kino akcji przez duże A. Często jest ten film porównywany z Dniem próby, dla mnie zdecydowanie wygrywa Man in fire, ale oczywiście to ocena subiektywna.

pajki_filmaniak 9

polecam film świetny….

ana481516 7

Mocne 7,ale tylko 7.Momentami męczy długością i jest przewidywalny. Genialna rola Dakoty,porządna Radhy a Denzel jak to Denzel,zawsze dobry w kinie sensacyjnym

Więcej informacji

Proszę czekać…