Film opowiada historię Dżokera (Bogusław Linda), który postanowił wprowadzić w życie pozornie prosty plan – namierzyć i porwać Czarneckiego (Mirosław Warchoł), biznesmena, który dwa lata wcześniej wyrzucił go z pracy. Z natury mściwy Dżoker przez cały ten czas zbierał informacje o Czarneckim. Aż wreszcie znalazł to, czego szukał – Czarnecki ma dług u Klamy (Zbigniew Zamachowski), a Klama to gangster, z którym nie ma żartów. Czarnecki wie to doskonale, dlatego „zapadł się pod ziemię”. Dżoker z kolei wie, jak do niego dotrzeć – wystarczy śledzić jego żonę (Agnieszka Maciąg). Potem trzeba go tylko porwać, postraszyć, że jest się od Klamy, zgarnąć forsę i zniknąć. Jest tylko jeden problem – Dżoker nie może tego zrobić sam, bo Czarnecki go zna. Zrobić to mogą za to – Fifi (Krzysztof Skarbiński), Bonus (Bartosz Obuchowicz) i Kozioł (Michał Nowaczyk), znajomi Dżokera, którzy większość czasu spędzają na obijaniu się, rozmawianiu o głupotach, ewentualnie na siedzeniu w kinie. A że ich ulubione filmy to filmy gangsterskie – z chęcią podejmują się wykonania zadania. Pytanie tylko, czy dobre chęci wystarczą...

Aktorzy

Bogusław Linda, Dżoker:

Wybitny aktor filmowy i telewizyjny. Urodzony w Toruniu w 1952 roku. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie z 1975 roku.

Po złożeniu dyplomu członek zespołów teatralnych Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz stołecznych: Współczesnego i Studio.

Czołowy aktor nurtu kina moralnego niepokoju, w ramach którego zagrał między innymi w: Gorączce Agnieszki Holland, Człowieku z żelaza Andrzeja Wajdy, Dreszczach Wojciecha Marczewskiego, Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego.

Zagrał w ponad 70 filmach współpracując z tak znamienitymi reżyserami, jak Stanisław Różewicz, Feliks Falk, Krzysztof Zanussi, Filip Bajon, Jacek Bromski, Jan Jakub Kolski, Andrzej Żuławski.

Dwukrotnie do tej pory stawał po drugiej stronie kamery reżyserując filmy Seszele /debiut/ i Sezon na leszcza.

Na początku lat 90 ubiegłego stulecia rozpoczęła się jego współpraca z Władysławem Pasikowskim. Zaowocowała ona wkrótce nowym emploi aktora i uczyniła z niego ikonę pokolenia Polski postsocjalistycznej.

Pośród siedmiu wspólnych filmów znajdują się min. Kroll, Psy, Psy 2. Ostatnia krew, Słodko Gorzki, Demony Wojny wg Goi, Operacja Samum, Reich.

Laureat wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą.

1981 nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, GORĄCZKA na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

1987 nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, MAGNAT i PRZYPADEK na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

1988 nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, KOBIETA SAMOTNA na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

1988 Nagroda przewodniczącego Komitetu Kinematografii za rolę w filmie ZABIJ MNIE, GLINO

1991 Nagroda na Festiwalu Młodości w Kijowie za IN FLAGRANTI

1991 Nagroda Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za role w filmach IN FLAGRANTI, KROLL, KANALIA

1992 nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, PSY

1994 nagroda aktorska na Festiwalu Kina Akcji i Przygody w Valenciennes, PSY

1995 nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, TATO

Marian Dziędziel, Porwany:

Wybitny aktor filmowy i telewizyjny. Urodzony w 1947 roku w Golkowicach na Śląsku. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatru i filmu.

W roku 1969 został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie został przyjęty po zaprezentowaniu brawurowej interpretacji Stepów Akermańskich Mickiewicza wykonanej gwarą śląską. Po złożeniu dyplomu związał się z Teatrem Słowackiego, w którym gra do dziś.

Debiut na srebrnym ekranie to udział w legendarnym serialu Stawka większa niż życie w 1968 roku.

Współpracował zarówno z największymi polskimi reżyserami, min. Kazimierzem Kutzem, Krzysztofem Zanussim, Romanem Polańskim; jak i reżyserami młodszych pokoleń: Wojciechem Wójcikiem, Krzysztofem Krauze, Maciejem Dejczerem, Maciejem Ślesickim.

W 1986 roku wziął udział w filmie legendarnego reżysera, Siergieja Bodnarczuka, będącego adaptacją poematu Boris Godunow.

W 2000 roku zagrał główną rolę w debiucie reżyserskim Bogusława Lindy, który jest jego partnerem przy filmie Czas Surferów.

Jest laureatem nagrody za najlepszą rolę pierwszoplanową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2004.

Bartosz Obuchowicz, Bonus

Urodzony 03.03.1982 r. w Warszawie. Jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Przygodę z filmem zaczął jako 13-latek udziałem w Cwale w reżyserii Krzysztofa Zanussiego w 1993. Współpracował z najlepszymi polskimi reżyserami, min. Krzysztofem Krauze, Kazimierzem Kutzem, Jerzym Hoffmanem, Andrzejem Wajdą i Janem Łomnickim. Brał udział w realizacji wielu teatrów telewizji: Drugie zabicie psa według Marka Hłaski w reżyserii Filipa Zylbera, Piękno w reżyserii Izabelli Cywińskiej i Nóż w głowie Dino Baggio Marka Piwowskiego oraz 10 pięter Witolda Adamka.

Obecnie Bartosz jest zaangażowany w produkcję serialu tv Na dobre i na złe. W 2000 roku wziął udział w nietypowym przedsięwzięciu K. Krauzego mini serialu tv Wielkie rzeczy.

Obuchowicz jest laureatem nagród na festiwalach filmowych, min:

1996 Cwał Gdynia nagroda na FPFF za rolę dziecięcą,

2001 Stacja Gdynia nagroda na FPFF za drugoplanową rolę męską.

Zbigniew Zamachowski, Klama

Urodzony 17.07.1961 w Brzezinach. Debiutował w kultowym filmie Krzysztofa Rogulskiego Wielka majówka, a w teatrze w 1983 roku. Absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu, co zaowocowało jego zaangażowaniem w komponowanie muzyki do filmów krótkometrażowych i etiud studenckich. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych polskich aktorów za granicą. Ukochany aktor wybitnego śląskiego reżysera, Kazimierza Kutza, zagrał w: Zawróconym, Strasznym śnie Dzidziusia Górkiewicza, Pułkowniku Kwiatkowskim oraz Sławie i chwale na podstawie prozy Jarosława Iwaszkiewicza.

Na przełomie lat 80/ 90 tworzy wybitne kreacje aktorskie w filmach Krzysztofa Kieślowskiego Dekalog X i trylogii Trzy Kolory, w tym grając główną rolę w Trzy kolory. Biały nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie.

Jest wybitnym interpretatorem piosenki aktorskiej - wykonuje kompozycje autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Grzegorza Turnaua i Jeremiego Przybory. Laureat nagrody im. Prof. Aleksandra Bardiniego na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1997.

Bohater popularnego programu Magdy Umer Big Zbig Show.

W latach 1985 - 1997 członek zespołu Teatru Studio w Warszawie, od. 1997 Teatru Narodowego. Jego teatralny debiut reżyserski to Żaby we współpracy z Wojciechem Malajkatem.

Agnieszka Maciąg

Karierę w show-biznesie rozpoczynała jako modelka, by w niedługim czasie stanąć na wybiegu u boku takich sław jak Naomi Cambpell, Linda Evangelista i Claudia Shiffer. Pracowała we wszystkich stolicach mody począwszy od Nowego Jorku poprzez Mediolan i Paryż.

Brała udział w wielu kampaniach reklamowych i pokazach mody min. Karla Lagerfelda, Nino Cerutti, Luisa Feraud, Laury Biagotti czy Escady. W Polsce wielką popularność przyniósł jej udział w teledyskach zespołu De Mono.

W 1996 roku nagrała debiutancki album Marakesz 5:30, singiel promujący wydawnictwo przez długi czas utrzymywał się na listach przebojów rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych.

Od 1996 do 1998 r. była gospodarzem popularnego programu rozrywkowego Siedem pokus w Telewizji RTL 7.

Prowadziła wiele wydarzeń artystycznych i promocyjnych.

Obecnie współpracuje z marką Vistula jako dyrektor artystyczny.

Rola w filmie Czas surferów to jej debiut ekranowy.

Michał Nowaczyk, Kozioł

Urodził się w Poznaniu. Rola w Czasie Surferów to jego pierwsze dokonanie aktorskie, która otworzyła mu drogę do kolejnych propozycji. Możemy go także oglądać w serialu Na Wspólnej w telewizji TVN.

Krzysztof Skarbiński, Fifi

Urodził się w Poznaniu 22 czerwca 1975 roku. Ukończył Zespól Szkół Rolniczych w Rogoźnie. Obecnie pracuje w salonie samochodowym w Poznaniu.

Dziennik surfera

Pierwszy klaps na planie filmu Czas Surferów padł 19 września 2004 na dachu jednego z hipermarketów w Poznaniu. Radość ekipy z rozpoczętych zdjęć spotęgował także fakt, iż w realizacji początkowych scen tego dnia brał udział laureat nagrody za najlepszą rolę męską na FPFF w Gdyni, Marian Dziędziel. Odebrał on swoją nagrodę nie dalej niż wieczór wcześniej. Partnerką tego wybitnego krakowskiego aktora była najsłynniejsza polska top modelka, Agnieszka Maciąg. Trudne do nakręcenia sceny, w tym scena porwania, wypadły nadzwyczaj dobrze, również dzięki wrodzonemu talentowi i entuzjazmowi młodych, niezawodowych aktorów: Krzysztofa Skarbińskiego i Michała Nowaczyka. Zostali oni wyłonieni z kilku castingów przeprowadzonych w różnych miastach Polski, spośród blisko dwóch tysięcy kandydatów.

NIETYPOWE SPOTKANIE

Podczas realizacji filmu doszło do nietypowego spotkania dwóch cenionych aktorów, którzy wcześniej współpracowali ze sobą przy reżyserskim projekcie jednego z nich. Chodzi oczywiście o Bogusława Lindę, który główną rolę w ostatnim reżyserowanym przez siebie filmie powierzył właśnie Marianowi Dziędzielowi. Podczas zdjęć obu panom dopisywał dobry humor, pomimo faktu, iż grali antagonistów.

SKĄD WZIĘLI SIĘ SURFERZY

Reżyser filmu, Jacek Gąsiorowski wraz z producentem, Robertem Sojką, przygotowywali się do realizacji blisko trzy lata. W największych miastach Polski przeprowadzili castingi na odtwórców głównych ról młodych bohaterów: BONUSA, FIFIEGO i KOZŁA. Spośród doświadczonych aktorów wybrano Bartosza Obuchowicza /BONUS/. Odtwórców pozostałych dwóch ról wyłoniono spośród ponad dwóch tysięcy kandydatów. Konieczność taką narzucił niespotykany język dialogów filmu autorstwa Tomasza Wieleby, również debiutanta na polu scenariuszy filmów fabularnych.

O PSIE, KTÓRY NIC NIE ZJADŁ

Zgodnie z wymogami scenariusza, w dwóch scenach ma miejsce tragikomiczna scena zjedzenia palców głównych bohaterów przez psa. Niestety w trakcie kręcenia okazało się, że starannie scastingowane zwierzę jest najedzone i nie w smak mu pożeranie specjalnie przygotowanych rekwizytów. W pod-poznańskiej wsi na ratunek filmowcom przyszedł oswojony kot. Wykazał on nie tylko zainteresowanie sztucznymi palcami, ale również okazał się prawdziwym zwierzęciem filmowym, zdolnym powtórzyć powierzone mu zadanie aktorskie wiele razy.

OSTATNI DZIEŃ ZDJĘCIOWY

Okres produkcyjny filmu trwał od 19.09.2004 do 25.10.2004, a zamknął się w 30 dniach zdjęciowych. Na ostatnie trzy dni ekipa przeniosła się do Zalesia Górnego pod Warszawą, gdzie kręcono sceny w luksusowej willi groźnego gangstera, Klamy. W postać tę wcielił się znany z udziału w debiucie reżyserskim Jacka Gąsiorowskiego Tak, Tak, Zbigniew Zamachowski. Niezwykle efektowna scena spotkania głównych bohaterów z Klamą i jego żołnierzami, wypadła znakomicie. Należy wspomnieć, iż właśnie ten obiekt stanowił tło dla kolejnego punktu zwrotnego filmu. Po ostatnim dniu zdjęciowym szczęśliwa z wykonanej pracy ekipa, pomimo zmęczenia odśpiewała gromkie sto lat na cześć reżysera filmu.

Streszczenie

Film opowiada historię Dżokera (Bogusław Linda), który postanowił wprowadzić w życie pozornie prosty plan: namierzyć i porwać Czarneckiego (Mirosław Warchoł), biznesmena, który dwa lata wcześniej wyrzucił go z pracy. Z natury mściwy Dżoker przez cały ten czas zbierał informacje o Czarneckim. Aż wreszcie znalazł to, czego szukał: Czarnecki ma dług u Klamy (Zbigniew Zamachowski), a Klama to gangster, z którym nie ma żartów. Czarnecki wie to doskonale, dlatego zapadł się pod ziemię. Dżoker z kolei wie, jak do niego dotrzeć - wystarczy śledzić jego żonę (Agnieszka Maciąg). Potem trzeba go tylko porwać, postraszyć, że jest się od Klamy, zgarnąć forsę i zniknąć.

Jest tylko jeden problem: Dżoker nie może tego zrobić sam, bo Czarnecki go zna. Zrobić to mogą za to Fifi (Krzysztof Skarbiński), Bonus (Bartosz Obuchowicz) i Kozioł (Michał Nowaczyk), znajomi Dżokera, którzy większość czasu spędzają na obijaniu się, rozmawianiu o głupotach, ewentualnie na siedzeniu w kinie. A że ich ulubione filmy to filmy gangsterskie, z chęcią podejmują się wykonania zadania. Pytanie tylko, czy dobre chęci wystarczą...

Twórcy

Jacek Gąsiorowski - reżyseria

Dorobek twórczy:

KINO i TELEWIZJA

2002/2003 Producent nadzorujący z ramienia Fremantle Polska serialu NA WSPÓLNEJ dla TVN

2001 POWRÓT - krótki film fabularny dla TVP (26 min)

1999 LES SEPT VIES DU DOCTEUR LAUX - fabularny film telewizyjny dla M6 - szóstego kanału tv francuskiej (90 min)

1998 PIES OGRODNIKA Lope de Vegi. Teatr TV Warszawa

1997 ILEX BELLER - PAMIĘĆ EMIGRANTA

- film dokumentalny dla Videotheque de Paris. (44 min)

MIASTECZKO - film dokumentalny

dla II Programu TVP.(45 min)

1996 SKLEP Z ZABAWKAMI Alexandru Popescu

(Teatr TV dla dzieci), Ośrodek TV w Krakowie

1995/6 W SPRAWIE OGŁOSZENIA Pierre Gripariego

(Teatru TV dla dzieci), Ośrodek TV w Krakowie.

1994 RODZEŃSTWO Thomasa Bernhardta dla Teatru TV Kraków.

1992 EVASION Film TV dla szóstego kanału (M6) telewizji francuskiej. (Scenariusz i reżyseria)

PRAWDZIWY ZACHÓD Sama Sheparda, dla Teatru TV Warszawa.

1991 TAK TAK film długometrażowy (scenariusz i reżyseria)

prod: LA SEPT/FLACH FILM (Fr) /TVP/"PERSPEKTYWA"(Pol) "WYSPA" F.Boyer dla Teatru TV w Krakowie.

1990 "PRZEPROWADZKA" D.Williamsona, dla Teatru TV

w Krakowie.

1989 "OH MON DIEU!" krótki film fabularny (24)

1988 "EMMANUEL PINDA, CHAMPION DU KARATE" -

filmdokumentalny dla Canal + (Fr).

1987 "OBSERWATORIUM" - film dokumentalny dla Videoteki miasta Paryża (26)

1986 "PERIPH" - film dokumentalny dla Videoteki miasta Paryża (26)

1984/85 VISAGE DE CHIEN - film długometrażowy (Fr).

NAGRODA "PERSPEKTYW KINA FRANCUSKIEGO"

na festiwalu w Cannes 1985.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI na festiwalu

"Kino i muzyka" w Aix en Provence.

Udział w Festiwalu w Montrealu.

1982 Współpraca scenariuszowa i asystentura u A.WAJDY przy DANTONIE.

1981 "FAŁSZYWA MONETA" M.GORKIEGO dla Teatru TV.

1980 "NA POMOC" - film krótkometrażowy.

1979 "OSTATNIA TAŚMA KRAPPA" S.BECKETTA, dla Teatru TV.

TEATR

1999 "MIŁOŚĆ TO TAKIE PROSTE" LARSA NORENA

w Teatrze na Woli w Warszawie.

1995 "SAMOOBSŁUGA" H. PINTERA w Teatrze Starym

w Krakowie.

1989 "EMIGRANCI" S. MROŻKA w Teatrze "de la Veillee"

w Montrealu.

"SPACER W LESIE" L. BLESSINGA, w Teatrze Powszechnym

w Warszawie.

1983 "FRAGMENTY TEATRALNE I i II" S. BECKETTA

w Teatrze Lucernaire w Paryżu.

1980 "OSTATNIA TAŚMA KRAPPA" S. BECKETTA,

w Teatrze Nowym w Poznaniu.

STUDIA

1978/81 Wydział Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

1971/75 Magisterium na Wydziale Filozofii i na Wydziale Literatury Polskiej Uniwersytetu Paris IV - Sorbonne.

1967/71 Studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

INNE

1988/90 Wykładowca na Wydziale Montażu w Szkole Filmu i TV CERIS w Chantilly.

1982 Współscenarzysta filmu DANTON w reż. A. Wajdy

1981 Członek Zespołu "X" A. WAJDY.

1980 Druga nagroda (pierwszej nie przyznano) w konkursie na scenariusz dla Teatru TVP za tekst pt. "Wessendorf GMBH"

(Druk w "DIALOGU").

1978 Trzecia nagroda (pierwszej nie przyznano) w konkursie na scenariusz dla teatru Sensacji TVP.

1975 -78 Liczne scenariusze i adaptacje dla Teatru TVP

Robert Sojka, Producent z ramienia Farat Film

Urodzony w Warszawie w 1958 roku. Po złożeniu egzaminu dojrzałości rozpoczął współpracę z Telewizją Polską na stanowisku asystenta kamery. Zaangażowanie i profesjonalizm pozwoliły mu w krótkim czasie przejść wszystkie szczeble zawodowe i zostać samodzielnym realizatorem wizji programów i transmisji.

W międzyczasie ukończył Wydział Operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 80. został współpracownikiem CBS News i ZDF. Na przełomie 1984/ 85 zostaje stałym współpracownikiem tworzącego się wtedy Studia ITI.

W latach 1990 - 1992 współtworzy telewizję ELGAZ w Gdyni. W 1995 roku był głównym realizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot `95.

W latach `90 współpracował w adaptowaniu pierwszych programów opartych na licencjach, min. Koło Fortuny, Dziewięciu Wspaniałych i Piramida.

Od 1996 współwłaściciel firmy Farat Film.

Film Czas surferów jest jego pierwszym filmem fabularnym. JAROSŁAW SZODA, zdjęcia

Urodzony w Warszawie, jeden z czołowych operatorów filmowych w Polsce dzieli swą pasję pomiędzy plan filmowy i reklamowy, jest także uznanym twórcą teledysków takich gwiazd estrady, jak: Kayah, Kasia Kowalska, Cesaria Evoria i Goran Bregovic.

Absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej oraz stypendysta i stażysta min. National Film & Television School w Londynie, Panavision Europe, Technovision, Pinewood Studios, New York University, Arriflex USA, Panavision.

Autor zdjęć do filmów: Gwiazda Piołun (1988), Tramwajada (1989), debiutów reżyserskich: Bogusława Lindy Seszele (1990), Łukasza Wylężałka Śmierć dziecioroba.

Jarosław Szoda w 1992 został laureatem nagrody za najlepsze zdjęcia do filmu Roberta Glińskiego pt. Wszystko, co najważniejsze na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Współpracę z tym reżyserem kontynuował przy filmie Matka swojej matki w 1996. We współpracy z Filipem Zylberem w 1996 roku zrealizował film Egzekutor, który przyniósł mu nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orła za najlepsze zdjęcia.

Niedawno na małym ekranie mogliśmy oglądać serial Glina w reżyserii Władysława Pasikowskiego, w którym Jarosław Szoda jest autorem zdjęć.

Ponadto wyróżniony:

1989 - Nagroda (Nagroda Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego)

1999 - Nagroda ("Brązowy Yach" (III nagroda) dla najlepszego wideoklipu na 8 Festiwalu Polskich WideoKlipów "Yach Film '99" za teledysk "Prawy do lewego" Kayah i Gorana Bregovica (3.10))

2000 - Nagroda ("Fryderyk '99" dla najlepszego wideoklipu za teledysk "Prawy do lewego" Kayah i Gorana Bregovica)

2001 - Nagroda (nagroda w kategorii: Reżyseria na X Festiwalu Polskich Wideoklipów "Yach Film" za teledysk "Embracacao" Kayah i Cesarii Evorii)

2003 - Nagroda (Grand Prix na XII Festiwalu Polskich Wideoklipów "Yach Film" za teledysk "Testosteron" Kayah)

Doniu czyli Dominik Grabowski - muzyka

Producent hiphopowy, raper - związany z grupą Ascetoholix (razem z Liberem i Krisem) od 98', Współpracował z takimi artystami jak: Owal, Hans/52 Dębiec, Mezo, Zipera, Fu, Trzeci Wymiar, GiM, Liber, Peja, Dj Story, Dj Decks, Deep, Duże Pe, ale też z artystami z poza nurtu np: Kombi. Współtworzył takie płyty jak: Mezo Mezokracja, Fu Wrodzony Instynkt, 18LWideoteka, 52 Dębiec Poznań VI, Dj Decks Mixtape nr 3, Ascetoholix "A" i Apogeum, Liber Bógmacher czy Owal / Emcedwa Wirus, oraz wspomagał nielegalne produkcje poznańskich składów takich jak W.B.U, czy Green Team.

W 2004 roku nakładem Umc Rec. i Sony Bmg ukazał się jego album "Monologimuzyka" który promują takie single jak "Przestrzeń, "Uciekaj" feat. 52 Dębiec czy "Halo, kochanie". W 2005r. otrzymał nagrodę w kategorii "Artysta roku" na "Eska Music Awards 2005" w Łodzi. Jest też laureatem "Superjedynki" - nagrody słuchaczy przyznawanej na corocznym festiwalu w Opolu.

Więcej informacji

Proszę czekać…