Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Louis Leterrier | ||
Gary Capo
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Stephen P. Del Prete
(asystent)
|
||
Jayson Merrill
(asystent)
|
||
Andrew Pritchard
(asystent)
|
||
John G. Scotti
(asystent)
|
||
Tim Singh
(asystent)
|
||
Karen Young
(asystent)
|
||
Tim Cushen
(asystent)
|
||
Tatiana Maciel
(asystent)
|
||
Lawrence Ng
(asystent)
|
||
Michal Page
(asystent)
|
||
Barbara Sette
(asystent)
|
||
Fernanda Tornaghi
(asystent)
|
||
Jennifer Zabawa
(asystent)
|
||
Ashley Bell
(asystent) (Bella Coola)
|
||
Aric Dupere
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Janaina Ferreira
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Joel Hay
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Tomas Portella
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Andrew M. Robinson
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Michael T. Burgess
(asystent-stażysta)
|
||
Travis McConnell
(asystent-stażysta)
|
||
Beau Ferris
(asystent-stażysta) (druga ekipa)
|
||
Jennifer Haufler
(asystent-stażysta) (druga ekipa)
|
||
Geoffroy Koeberle
(asystent-stażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Edward Norton |
8,1
|
|
Zak Penn | ||
Jack Kirby
(komiks)
|
10
|
|
Stan Lee
(komiks)
|
7,9
|
|
Producenci | Ocena | |
Avi Arad
producent
|
||
Kevin Feige
producent
|
10
|
|
Gale Anne Hurd
producent
|
||
Stan Lee
producent wykonawczy
|
7,9
|
|
David Maisel
producent wykonawczy
|
||
Jim Van Wyck
producent wykonawczy
|
||
Stephen Broussard
współproducent
|
7,0
|
|
Michael J. Malone
współproducent
|
||
John G. Scotti
współproducent
|
||
Kurt Williams
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Edward Norton
Bruce Banner
|
8,1
|
|
Liv Tyler
Elizabeth "Betty" Ross
|
7,7
|
|
Tim Roth
Emil Blonsky
|
8,1
|
|
William Hurt
Thaddeus "Thunderbolt" Ross
|
7,2
|
|
Tim Blake Nelson
Samuel Sterns
|
6,9
|
|
Ty Burrell
Lennord Samson
|
||
Christina Cabot
Kathleen Sparr
|
||
Peter Mensah
Joe Greller
|
||
Lou Ferrigno
Hulk / Ochroniarz (również) (głos)
|
7,0
|
|
Paul Soles
Stanley
|
||
Débora Nascimento
Martina
|
||
Greg Bryk
Komandos
|
6,0
|
|
John Campea
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Downey Jr.
Tony Stark (niewymieniony w czołówce)
|
8,3
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Peter Menzies Jr.
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Craig Campbell
(pomoc techniczna)
|
||
William Engel
(pomoc techniczna)
|
||
Hans Bjerno
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
9,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Craig Armstrong |
8,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Denise Cronenberg |
6,0
|
|
Renee Fontana | ||
Karen Lee
(nadzorca kostiumów)
|
||
Kimberly Memory Stanley
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Diane Brunjes
(asystent)
|
||
Barbara Dunning
(asystent)
|
||
Martin C. Heselov
(asystent)
|
||
Brigitte Rabazo
(asystent)
|
||
John Wright |
9,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Beate Petruccelli
charakteryzator
|
||
Paula Fleet
fryzjer
|
||
Burton LeBlanc
nadzorca charakteryzacji
|
||
Colin Penman
nadzorca charakteryzacji (asystent)
|
||
Jordan Samuel
nadzorca charakteryzacji
|
||
Sondra Treilhard
główny stylista
|
||
Randy Westgate
charakteryzator osobisty
|
||
Fríða Aradóttir
fryzjer osobisty: Edward Norton
|
||
Scenografia | Ocena | |
Rudy Braun
projektant wnętrz
|
||
Britt Doughty
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Tim Flattery
ilustrator
|
||
David G. Fremlin
projektant wnętrz
|
||
Vladislav Fedorov
rekwizytor
|
||
Timothy Burgard
scenopis obrazkowy
|
||
Carlos Caneca
główny konstruktor dekoracji
|
||
Michaela Cheyne
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
David DeMarinis
rekwizytor
|
||
Darrin Denlinger
scenopis obrazkowy
|
||
Christopher Geggie
główny rekwizytor
|
||
Jen Gillespie
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Benton Jew
scenopis obrazkowy
|
||
Maria Leite
dekorator wnętrz
|
||
Michael Madden
projektant wnętrz
|
||
Aleksandra Marinkovich
projektant wnętrz
|
||
Jeffrey A. Melvin
dekorator wnętrz
|
||
Brad Milburn
projektant wnętrz
|
||
Rick Newsome
scenopis obrazkowy
|
||
Brian Patrick
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Andrew Redekop
projektant wnętrz
|
||
Dean Sherriff
ilustrator
|
||
Michael Shocrylas
projektant wnętrz
|
||
Mike Stanek
projektant wnętrz
|
||
Adrien Van Viersen
scenopis obrazkowy
|
||
David Chow
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Richard Reynolds
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Steven M. Saylor
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Michael Babcock
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Michael J. Broomberg
imitator dźwięku
|
||
Pat Cassin
mikrofoniarz
|
||
Zezé d'Alice
mikser ponownego nagrania
|
||
Rickley W. Dumm
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Greg Hedgepath
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Andy Koyama
mikser ponownego nagrania
|
||
Eric Lindemann
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Ryan Maguire
mikser imitacji
|
||
Joan Rowe
imitator dźwięku
|
||
Sean Rowe
imitator dźwięku
|
||
Erika Schengili-Roberts
mikser (druga ekipa)
|
||
Greg Steele
mikser postsynchronu
|
||
Bruce Tanis
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Eric Thompson
mikser postsynchronu
|
||
David Williams
montaż dialogów
|
||
Lee Scott
montaż muzyki
|
||
Greg Zimmerman
operator postsynchronu
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Aaron Dinsmore
technik
|
||
Innanen Mike
technik
|
7,0
|
|
Arthur Langevin
koordynator efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Drew Longland
technik
|
||
Laird McMurray
koordynator efektów specjalnych
|
||
Marcus Rait
nadzorca efektów specjalnych
|
||
David Reaume
technik
|
||
Jeff Skochko
technik
|
||
Jason Detheridge
technik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leandro Santa Rita
efekty specjalne (asystent)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Roy T. Anderson
kaskader
|
||
John Ashker
kaskader
|
||
Brittney Banks
kaskader dublujący
|
||
Krista Bell
kaskader
|
||
Guy Bews
kaskader
|
||
Marco Bianco
układacz
|
||
Matt Birman
kaskader
|
||
Dustin Brooks
kaskader
|
||
Gavin Buhr
kaskader
|
||
Laura Lee Connery
kaskader
|
||
Scotty Cook
kaskader
|
||
Christopher Cordell
układacz
|
||
Neil Davison
kaskader
|
||
Flint Eagle
kaskader
|
||
Joel Harris
układacz
|
||
Blair Johannes
kaskader
|
||
Brayden Jones
kaskader
|
||
Trevor Jones
kaskader
|
||
Henry Korhonen
kaskader
|
||
Danny Lima
kaskader
|
||
Angelica Lisk-Hann
kaskader
|
||
John MacDonald
kierowca
|
||
J.J. Makaro
kaskader
|
||
Christopher McGuire
kaskader
|
||
Layton Morrison
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Layton Morrison
układacz
|
||
Vince Murdocco
kaskader
|
7,0
|
|
Moses Nyarko
kaskader dublujący
|
||
Billy Oliver
kaskader
|
||
Efosa Otuomagie
kaskader
|
||
Louis Paquette
kaskader
|
||
Edward A. Queffelec
kaskader dublujący
|
||
Ken Quinn
kaskader
|
||
Robert Racki
kaskader
|
||
Kevin Rushton
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Darryl Scheelar
kaskader
|
6,0
|
|
Steve 'Shack' Shackleton
kaskader
|
||
Steve 'Shack' Shackleton
układacz
|
||
John Stead
kaskader
|
||
Jodi Stecyk
kaskader
|
||
John Stoneham Jr.
koordynator kaskaderów
|
||
Bryan J. Thomas
kaskader dublujący
|
||
Marshall Virtue
kaskader
|
||
Al Vrkljan
kaskader
|
||
Ron Webber
kaskader
|
||
David Breeze
oświetlenie
|
||
Maritza Caneca
operator kamery
|
||
Christopher Chung
operator kamery (asystent)
|
||
Robyn Clarke
operator kamery (asystent)
|
||
John Colavecchia
operator kamery (asystent)
|
||
Mark Cyre
operator kamery (asystent)
|
||
Julia Equi
operator kamery (asystent)
|
||
Gustavo Hadba
operator kamery
|
||
Dino Laurenza
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Rodrigo Monte
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Alexandre Ramos
operator kamery (asystent)
|
||
Brent Robinson
operator kamery (asystent)
|
||
Will Kistler
animator
|
||
Hayk Manukyan
animator
|
||
Chris Lentz
animator postaci
|
||
Aaron Sims
projektant postaci animacji
|
8,0
|
|
Alyssa Rand
dodatkowy dobór obsady
|
||
Zameret Kleiman
dobór obsady (asystent)
|
||
Robin D. Cook
dobór obsady
|
||
Laray Mayfield
dobór obsady
|
||
Alberto Abril
animator
|
||
Sean Amlaner
zecer
|
||
Jeff Atherton
koordynator efektów wizualnych
|
||
Tony Barraza
zecer
|
||
Scott Berri
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jeetendra G. Bhagtani
animator
|
||
Ryan Bradley
animator
|
||
Steve Carter
koordynator efektów wizualnych
|
||
Pamela Choules
montaż efektów wizualnych
|
||
Cameron Coombs
zecer
|
||
Doug Cram
zecer
|
||
Michael Crane
zecer
|
||
Monette Dubin
koordynator efektów wizualnych
|
||
Justin Folk
koordynator efektów wizualnych
|
||
John Lake Harvey
zecer
|
||
Richard Hirst
zecer
|
||
Austin Hiser
zecer
|
||
Phil Holland
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
David Horsley
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
David Horsley
animator efektów
|
||
Atsushi Imamura
efekty wizualne
|
||
Anna Ivanova
efekty cyfrowe
|
||
Kevin Jackson
animator postaci
|
||
Vanessa Joyce
koordynator efektów wizualnych
|
||
Chris J. Kenny
zecer
|
||
Filip Kicev
animator
|
||
Chansoo Kim
animator postaci
|
||
Derick Loo
animator
|
||
Simon Marinof
zecer
|
||
William H.D. Marlett
koordynator efektów wizualnych
|
||
Leonardo Martinez
efekty wizualne
|
||
Shawn Mason
zecer
|
||
Scott Michelson
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
James Michael Miller
koordynator efektów wizualnych
|
||
Young Joon Mok
zecer
|
||
Shawn Monaghan
zecer
|
||
Thai-My Nguyen
animator
|
||
Blake Nickle
koordynator animacji
|
||
Zach Parrish
animator
|
||
Stephen Parsey
producent efektów wizualnych (asystent)
|
||
Betsy Paterson
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Angelica Perez
zecer
|
||
Jason Petrocelli
animator
|
||
Tim Pixton
animator postaci
|
||
Thom Roberts
animator postaci
|
||
Behnam Shafiebeik
zecer
|
||
Siddharth Shah
zecer
|
||
Neha Samant
koordynator efektów wizualnych
|
||
Peter Sidoriak
zecer
|
||
John C. Sparks
efekty wizualne
|
||
Jason Stansell
animator postaci
|
||
David Sweeney
główny zecer
|
||
Osamu Takehiro
efekty wizualne
|
||
Lindsay Thompson
animator
|
||
Devin Uzan
zecer
|
||
John Vassallo
animator
|
||
Shawn Walsh
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Diana M. Wells
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jeff Wells
zecer
|
||
Kurt Williams
producent efektów wizualnych
|
||
Robert Young
zecer
|
||
Terry Notary
choreograf
|
||
Dan Ming
operator kamery (asystent)
|
Pozostałe
Proszę czekać…