Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Neil Jordan | ||
Robert Legato
(reżyser drugiej ekipy)
|
9,0
|
|
Jean-Philippe Blime
(asystent) (Paryż)
|
||
Joe Burns
(asystent) (Nowy Orlean) (San Francisco)
|
||
Mark Clayton
(asystent)
|
||
Patrick Clayton
(asystent)
|
||
Dominique Delany
(asystent) (Paryż)
|
||
Susan E. Fiore
(asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Kate Hazell
(asystent)
|
||
Michael Stevenson
(asystent) (Londyn) (Paryż)
|
||
Paul F. Bernard
(dodatkowy) (asystent) (Nowy Orlean)
|
||
David Carrigan
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Kevin De La Noy
(asystent) (druga ekipa)
|
||
James Devis
(asystent: druga ekipa / reżyser drugiej ekipy: Nowy Orlean)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Anne Rice
(również) (powieść)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
David Geffen
producent
|
6,0
|
|
Stephen Woolley
producent
|
||
Redmond Morris
współproducent
|
||
Sandrine Ageorges
kierownik produkcji
|
||
Jean-Pierre Avice
kierownik produkcji (drugi) (Paryż)
|
||
Chris Brigham
kierownik produkcji (Nowy Orlean)
|
||
John Engel
kierownik produkcji (San Francisco)
|
||
Philip Kohler
kierownik produkcji (Londyn)
|
||
Neri Kyle Tannenbaum
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Joanny Carpentier
koordynator produkcji
|
||
Janine Modder
koordynator produkcji
|
||
Marianne Jenkins
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Jennifer M. Savoie
koordynator produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Spetsiotis
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Brad Pitt
Louis de Pointe du Lac
|
8,3
|
|
Christian Slater
Daniel Malloy
|
7,2
|
|
Virginia McCollam
Prostytutka na nabrzeżu
|
||
John McConnell
Hazardzista
|
5,0
|
|
Tom Cruise
Lestat de Lioncourt
|
7,6
|
|
Mike Seelig
Alfons
|
||
Bellina Logan
Dziewczyna w tawernie
|
||
Thandiwe Newton
Yvette
|
6,6
|
|
Lyla Hay Owen
St. Clair, wdowa
|
||
Lee E. Scharfstein
Kochanek wdowy
|
2,0
|
|
Indra Ové
Prostytutka w Nowym Orleanie
|
6,0
|
|
Helen McCrory
Prostytutka
|
6,9
|
|
Monte Montague
Doręczyciel zarażonej ofiary
|
||
Kirsten Dunst
Claudia
|
7,1
|
|
Nathalie Bloch-Lainé
Służąca
|
||
Jeanette Kontomitras
Kobieta na placu
|
||
Roger Lloyd Pack
Nauczyciel gry na pianinie
|
6,0
|
|
George Kelly
Twórca lalek
|
||
Nicole Dubois
Kreolka
|
||
Stephen Rea
Santiago
|
8,5
|
|
Antonio Banderas
Armand
|
7,7
|
|
Micha Bergese
Wampir w Paryżu
|
||
Rory Edwards
Wampir w Paryżu
|
||
Marcel Iures
Wampir w Paryżu
|
||
Susan Lynch
Wampirzyca w Paryżu
|
5,0
|
|
Louise Salter
Wampirzyca w Paryżu
|
||
Matthew Sim
Wampir w Paryżu
|
||
François Testory
Wampir w Paryżu
|
||
Andrew Tiernan
Wampir w Paryżu
|
7,0
|
|
Simon Tyrrell
Wampir w Paryżu
|
4,0
|
|
George Antoni
Wampir w Paryżu
|
||
Sara Stockbridge
Estelle
|
||
Laure Marsac
Śmiertelna kobieta na scenie
|
7,0
|
|
Katia Caballero
Kobieta na widowni
|
||
Louis Lewis-Smith
Śmiertelny chłopiec
|
||
Domiziana Giordano
Madeleine
|
||
John Risso
Aktor z zespołu komediowego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny Kamin
Carlos, nadzorca plantacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Gardiner
Włóczęga (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
Prezenter wiadomości (niewymieniony w czołówce)
|
||
Reese Foster
Osoba niosąca trumnę (niewymieniony w czołówce)
|
||
Doron Jacobs
Śmiertelny bileter (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greta Valenti
Dziewczyna w alejce (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Philippe Rousselot
(kierownik zdjęć)
|
||
James Devis
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Bernard Brégier
(główna pomoc techniczna)
|
||
C. Alan Rawlins
(główna pomoc techniczna)
|
||
Nick Pearson
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Elliot Goldenthal | ||
Kostiumy | Ocena | |
Sandy Powell |
9,0
|
|
Gala Autumn | ||
Bonney Langfitt | ||
Dena Matranga | ||
Frank Gardiner
(asystent)
|
||
John Scott
(nadzorca kostiumów)
|
||
Deirdre N. Williams
(nadzorca kostiumów)
|
||
Patricia Colin
(garderoba) (asystent)
|
||
Nigel Egerton
(garderoba) (asystent)
|
||
Clare Spragge
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Mick Audsley |
7,0
|
|
Joke van Wijk |
8,0
|
|
Ann Arkinstall
(asystent)
|
||
Victoria Boydell
(asystent)
|
||
Dan Gane
(asystent)
|
||
Polly Holmes
(asystent)
|
||
Brian Ufberg
(asystent)
|
5,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Jonathan Sheffer
dyrygent
|
6,0
|
|
Raymond Gniewek
wykonawca muzyki (skrzypce) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Michèle Burke
nadzorca charakteryzacji
|
||
Nick Dudman
główny charakteryzator
|
||
Sarah Monzani
główny charakteryzator
|
||
Morag Ross
główny charakteryzator
|
||
Carol Schwartz
główny charakteryzator
|
||
Stacy Kelly
charakteryzator (asystent)
|
||
Renate Leuschner
projektant fryzur
|
||
Eithne Fennel
główny stylista
|
||
Michael White
główny stylista
|
||
Tammy Kusian
fryzjer
|
||
Kent Richard
fryzjer
|
||
Donna Spahn
fryzjer
|
||
Renate Leuschner
perukarz
|
||
Anita Burger
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marianne Collette
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean-Pierre Eychenne
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Dante Ferretti
scenograf
|
9,0
|
|
Jean-Michel Hugon
dyrektor artystyczny
|
||
James E. Tocci
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Alan Tomkins
dyrektor artystyczny
|
||
Kevin Constant
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Ken Court
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Jean-Michel Ducourty
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Robert Perdziola
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Stephen Scott
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Francesca Lo Schiavo
dekorator wnętrz
|
9,0
|
|
Philippe Turlure
dekorator wnętrz
|
||
Ros Shingleton
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Alyssa Winter
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Alice Baker
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Terry Apsey
główny architekt
|
||
Alan Allinger
główny architekt
|
||
Robbie Clot
główny architekt
|
9,0
|
|
John Patterson
główny architekt
|
||
John New
główny architekt (asystent)
|
||
Martin Asbury
scenopis obrazkowy
|
||
Iain McCaig
scenopis obrazkowy
|
||
Marc Pinquier
główny rekwizytor
|
||
Philip Steuer
główny rekwizytor
|
||
Terry Wells
główny rekwizytor
|
||
Jack Blanchard
rekwizytor
|
||
Frank Hendrick
rekwizytor
|
||
Michael Hendrick
rekwizytor
|
||
Patrick McGuire
rekwizytor
|
||
Tommy Samona
rekwizytor
|
||
Michael S. Martin
rekwizytor
|
||
Bela Brozsek
projektant wnętrz
|
||
Monroe Kelly
projektant wnętrz
|
8,0
|
|
Stella Vaccaro
projektant wnętrz
|
||
Sara Fanelli
stolarz
|
||
Leo Lauricella
stolarz
|
||
Stephen McGregor
stolarz
|
||
Chuck Stringer
stolarz
|
||
Bruno Juguet
malarz
|
||
Alice Milburn-Foster
malarz (asystent)
|
||
David C. Potter
główny konstruktor dekoracji
|
||
Jason Perlander
architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Tom Fleischman
mikser ponownego nagrania
|
||
Dean Humphreys
mikser ponownego nagrania
|
||
Robin O'Donoghue
mikser ponownego nagrania
|
||
Eddy Joseph
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Jack Armstrong
mikrofoniarz
|
||
Linda Murphy
mikrofoniarz
|
||
Jean Marie Carroll
okablowanie
|
||
Peter Joly
montaż dźwięku
|
||
Leonard Green
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Imogen Pollard
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Peter Holt
montaż imitacji
|
||
Clive Winter
mikser
|
||
George Fenton
nadzorca muzyki
|
7,0
|
|
Michael Connell
montaż muzyki
|
||
Christopher Brooks
montaż muzyki (dodatkowy)
|
||
Joe Gallagher
montaż muzyki (asystent)
|
||
Christine Newell
montaż muzyki (asystent)
|
||
Nina Hartstone
montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Yves De Bono
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Matt Kutcher
efekty specjalne
|
||
Dale L. Martin
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Joe Quinlivan
efekty specjalne
|
5,0
|
|
Andy Sebok
efekty specjalne
|
||
Jonn Herzberger
technik
|
||
Kevin McTurk
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Greg Powell
koordynator kaskaderów
|
||
Mark Duke Dalton
kaskader
|
||
Laura Dash
kaskader
|
||
Nick Gillard
kaskader
|
||
Sy Hollands
kaskader
|
||
Paul Jennings
kaskader
|
||
Mark Lisbon
kaskader
|
||
Andreas Petrides
kaskader
|
||
Gary Powell
kaskader
|
9,0
|
|
Lee Sheward
kaskader
|
||
Mark Southworth
kaskader
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera (San Francisco)
|
||
Susie Figgis
dobór obsady
|
||
Juliet Taylor
dobór obsady
|
||
Sandra Dawes
dobór obsady
|
||
Joanna Colbert
dobór obsady (dodatkowy)
|
||
Derrick Kardos
dobór obsady (asystent)
|
||
Laura Rosenthal
dodatkowy dobór obsady
|
||
Karen Sebok
dodatkowy dobór obsady
|
||
Nancy Hayes
dobór lokalizacji
|
||
Nina Henninger
dobór lokalizacji (asystent)
|
||
Robert Legato
nadzorca efektów wizualnych
|
9,0
|
|
Cari Thomas
koordynator efektów wizualnych
|
||
Alison O'Brien
producent efektów wizualnych
|
||
Peter Takeuchi
producent efektów wizualnych
|
||
Jim Hillin
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Kristen D. Chidel
koordynator cyfrowy
|
||
Thomas R. Bryant
montaż efektów wizualnych
|
||
Robert Wait
montaż efektów wizualnych
|
||
Josh Margolies
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Dennis Blakey
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Kenneth Brain
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Floyd Casey
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Candice Chinn
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Judith Crow
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Laura Di Blagio
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Feliciano di Giorgio
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Peter Farson
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Caleb J. Howard
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Gary Jackemuk
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Michael Kanfer
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Mark A. Lasoff
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Anthony Mabin
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Terrence Masson
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Raj Naiksatam
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Randall J. Rosa
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Adam Stark
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Steven J. Scott
zecer
|
||
Anastas N. Michos
operator kamery
|
7,0
|
|
David B. Nowell
operator kamery
|
||
Florent Bazin
prowadzący ostrość
|
||
Graham Hall
prowadzący ostrość
|
||
Clive Mackey
prowadzący ostrość
|
||
George M. Chappell
elektryk
|
||
Daniel Murphy
elektryk
|
||
Kevin Thompson
elektryk
|
||
François Duhamel
fotosista
|
||
Kevin Edland
mistrz oświetlenia
|
||
Scott Graves
mistrz oświetlenia
|
||
Chip Hackler
operator kamery (asystent)
|
||
Herb Harton
operator kamery (asystent)
|
||
J. Steven Latham
operator kamery (asystent)
|
||
Ted Morris
operator kamery (asystent)
|
||
Lou Weinert
operator kamery (asystent)
|
||
Micha Bergese
choreograf
|
||
Paul A. Calabria
treser zwierząt
|
||
Stephen Masters
projekt czołówki
|
||
Roger Phillips
projekt czołówki
|
||
Kathleen McGill
księgowy produkcji (Nowy Orlean)
|
||
Kathryn Mindala
księgowy produkcji (San Francisco)
|
||
Tarn Harper
księgowy (asystent)
|
||
Deborah Leakey
księgowy (asystent)
|
||
Peter McManus
księgowy (asystent)
|
||
Patty Rivers Schisler
księgowy (asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Anne Shields
księgowy (asystent)
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brett A. Jones
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Gillard
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Al Goto
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Johnny Martin
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim McConnell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Denney Pierce
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Powell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Small
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Wayne Leach
elektryk
|
||
Chris Mortley
elektryk
|
||
Kathleen Richter
księgowy (lista płac)
|
||
Bill Daly
księgowy postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Morgenthal
księgowy (budowa konstrukcji) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…